107 A320 w barwach Wizzair

...wszystko o lotnictwie cywilnym
Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

107 A320 w barwach Wizzair

Postautor: Spotter » piątek, 12 paź 2007, 21:19

Po przeczytaniu tego artykulu: http://www.pasazer.com/czytaj.php?lp=2576 dochodze do wniosku, ze Wizzair ma szanse ostrow walczyc z Ryanair'em nie tylko w Polsce, czy Europie sordkowo-wschodniej, ale rowniez w zachodniej. Posiadajac taka flote, bedzie po Ryan'ie i Easy, trzecia najwieksza tania linia lotnicza w Europie.

Czytaja powyzszy artykul przypomniala mi sie czyjas wypowiedz, ze po wejsciu Ryan'a do Gdanska, poplynie krew - rozowa krew. A jak widac, poki co saczy sie zolto-niebieska. Moim zdaniem Ryan ostro przespal walke o polski rynek (chociazby mowiac, ze kto by tam chcial latac do Polski) i obecnie, mimo swoich promocji, agresywnej kampani reklamowej, nie ma szans wygrac z Wizz'em w tym rejonie Europy. Natomiast Wizz, zapewniajac obsluge w jezyku regionalnym, nie majac agresywnych kampani i mimo swoich wpadek, nadal (moim zdaniem) jest znacznie bardziej lubiana i preferowana linia, nizeli Ryanair.

Wogole, kto by pomyslal, ze kiedykolwiek bede porownywal Wizz'a do Ryan'a - poczatkujacego do starego wyjadacza - a jednak! Ze swoimi ambicjami i planami, ktore sa skutecznie realizowane, Wizz ma ogromna szanse powaznie zarozic Ryan'owi i z czasem, zaczac z nim walczyc na JEGO rynku -> Europie zachodniej!!!

Wow, ale mi sie wywod zrobil - w skrocie -> Wizz sie rozwija i skopie tylek Ryanowi w przyszlosci - takie jest moje zdanie. :lol:

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » piątek, 12 paź 2007, 22:28

W większości się zgodzę, też dużo bardziej wolę Wizz Aira niż Srajanera, lecz boli mnie, to, że zaczynają oni stosować wzorem swojego irlandzkiego konkurenta idiotyczne praktyki typu: płatny bagaż czy płatne miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym. No ale cóż począć...

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » piątek, 12 paź 2007, 22:36

Takie praktyki to jest walka o niska cene, na wszystkim chca zarobic aby cena biletu byla jak najnizsza a nie kazdy wie ze na bilecie sie konczy.

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » sobota, 13 paź 2007, 08:53

A ja na te platne bagaze i miejsca przy wyjsciach ewakuacyjnych spojrze troszke inaczej - czemu od razu jest prokatyka przeciwko ludziom? Takim dzialaniem wychodza wlasnie do ludzi.

Po pierwsze platny bagaz - jedni leca z waliza 20kg, a inni z malym bagazem podrecznym, bo leca na 1-2 dni w sprawach sluzbowych. Czemu jedni i drudzy maja placic tyle samo? Wprowadzenie platnego bagazu nie powoduje wzrostu kosztu biletu dla tego, co ma 20kg, tylko obnizenie dla tego, co go nie ma. I nie jest to tylko gadka reklamowa - akurat sprawdzalem sobie ceny jakos przed tymi oplatami, a pozniej zaraz po - bez bagazu byly korzystniejsze.

Po drugie miejsca ewakuacyjne - jest tylko 12 siedzen, gdzie jest wiecej miejsca na nogi. Czemu akurat tylko tych dwunastu wybrancow ma miec znacznie lepiej, niz reszta? Mimo, ze placa wszyscy tyle samo? To jest tania linia, i tutaj nie placi sie za komfort, ale za dowiezienie z miejsca A do B. Dlatego moim zdaniem akurat to, jest okazja do wiekszego zarobku, oraz pokazanie, ze wszyscy pasazerowie sa rowni - no chyba, ze zaplaca sobie wiecej.

Tak w skrocie wyglada moje podejscie do powyzszych praktyk. I w cale nie uwazam, ze sa jakies zle.

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » sobota, 13 paź 2007, 09:02

No przedewszystkim Wizz musialby pokonac EasyJeta tez. a nawet pan O'Leary uwaza ze Easy jet to dobra linia, jednak podkresla zawsze ze Ryan jest duzo tanszy.

Ja uwazam ze to Easy jet najlepszy bo ma najmniej tych wszystkich durnych ukrytych oplat za nic. A bardzo duzo zarabia na hotelach, samochodach. Sam ostatnio dla paru osob(w tym przyba i kamila) dokonywalem rezerwacji hotelu przez easyjeta bo tam maja rewelacyjne ceny.
Obrazek

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » sobota, 13 paź 2007, 09:23

Zgadza sie - Easy jest dosyc dobra linia, duza i cicha przede wszystkim. Oni wywieraja na mnie takie wrazenie, ze kreca sobie na boku swoje lody i sie kompletnie nie wtracaja w to, co prowadza inni. Ale moze to byc mylne wrazenie, a to tylko dlatego, ze Easy do GDanska dopiero wszedl i nie mozna zauwazyc jakiejs agresywnej kampani. Ale wracajac do sedns asprawy - moim zdaniem Wizz moze spokojnie lyknac Easy. W biznesie jak w polityce - im masz wiecej czasu medialnego, im bardziej krzyczysz, tym wiecej ludzi o tobie wie. Dzieki temu Ryanair zrobil kariere i dzieku temu zrobi ja napewno Wizz.

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » sobota, 13 paź 2007, 12:18

mam wrazenie ze wizz tez duzo zyskuje na popularnosc swoim rozowym wizerunku bo raz ktos zobaczy i od razu zna wizir :) (mowie o starszych ludziach, ktorzy tez lataja)

Molger
Posty: 141
Rejestracja: piątek, 06 paź 2006, 21:56
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Molger » czwartek, 25 paź 2007, 19:51

Czesc
Milo slyszec takie opinie. Jak wiadomo nic nie jest doskonale i kazda linia daje co chwile jakies babole.
Mysle , ze walka z Ryanem i Easy , nie ma sensu, bo doprowadzi do upadku. Po prostu trzeba zyc w symbiozie i umiec sie podzielic rynkiem, ktory znowu nie jest taki maly.
Pozdrowki dla calej ekipy, milo jest patrzec z kokpitu jak nas focicie.
Molger
Wizz F/O

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 602
Rejestracja: piątek, 02 lut 2007, 22:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » czwartek, 25 paź 2007, 20:25

A nam jest miło że możemy robić to co kochamy :) pozdrawiamy również z za płotu :)

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » czwartek, 25 paź 2007, 22:39

Fajnie, że na forum pojawiają się też opinie z "drugiej strony" :)

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » piątek, 26 paź 2007, 20:35

Molger pisze:Czesc
Milo slyszec takie opinie. Jak wiadomo nic nie jest doskonale i kazda linia daje co chwile jakies babole.
Mysle , ze walka z Ryanem i Easy , nie ma sensu, bo doprowadzi do upadku. Po prostu trzeba zyc w symbiozie i umiec sie podzielic rynkiem, ktory znowu nie jest taki maly.
Pozdrowki dla calej ekipy, milo jest patrzec z kokpitu jak nas focicie.
Molger
Wizz F/O


No, powiem Ci, ze nie koniecznie walka prowadzi do zlego. Praktycznie jakiekolwiek polaczenie, ktore nie zostanie uruchomione, jest walka - rzuca sie wyzwanie pozostalym liniom. Jezeli jeszcze nie lataja tam, to oznacza to mniej wiecej "patrzcie, ja tu latam i sie oplaca i bede mial sporo kasy", natomiast jezeli juz tam lataja, to cos w stylu "bede lepszy od was i zarobie wiecej niz wy".

Ja wierze w to, ze Wizz bedzie naprawde liczaca sie linia nie tylko w Europie srodkowo-wschodniej, ale rowniez w zachodniej. A przyznam sie, ze bardzo lubie ta linia (Wizz'a). I to nie tylko dlatego, ze zawsze wszedlem do kokpitu i ze o malo co bym mial jump seat'a (tylko lecial jeszcze jeden czlowiek zalogi i zajal to miejsce), ale dlatego, ze ich (wasza) kampania reklamowa nie jest tak bezczelna jak u innych i nie jestescie (jako linia) zadufani w sobie, uwazajac sie za najlepszych na swiecie i ze wszyscy pozostali sa do niczego. Wizz nie ocenia innych, nie porownuje, nie oczernia - poprostu lata, konkuruje cenami i obsluga. I to mi sie najbardzie podoba.

A tak na sam koniec - Molger - z Gdanska moze jestes?

P.S. Bardzo sie ciesze, ze kilka osob podlapalo watek i zaczela sie jakas fajna dyskusja. Niestety - ostatnio na forum zauwazylem tylko gadanie o niczym - zero tematow stricte zwiazanych z przemyslem lotniczym :(

Molger
Posty: 141
Rejestracja: piątek, 06 paź 2006, 21:56
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Molger » sobota, 27 paź 2007, 21:07

Czesc
No nietaktem by było napisać, że z Gdańska, ale mieszkam tu od 6 lat, wiec taki napływowy gość jestem. :D
Pozdrowionka

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » sobota, 27 paź 2007, 21:52

Co do wizza to ja zgadzam sie z tym co napisal Spotter, oni po prostu robia co powinni, przeworza pasazera z punktu A do punktu B,w miare tanio i bez zbednych dodatkow. Mi jako klientowi to w zupelnosci wystarcza.
Takze Kamil ma racje co do malowania, moi rodzice nie rozpozanja zbyt wielu lini lotniczych ale wizzirka poznaja :)
Opcja z platnym bagazem, wedlug mnie jest uczciwa, mi na weekenowy wypad nie byl potrzebny bagaz 20kg, bo zmiescilem sie w podrecznym a przy starej rezerwacji mialem go w pakiecie i tak wiec nie dalo sie za neigo nie zaplacic.
Fakt, ze raz musialem 4h odsiedziec na terminalu bo maszyna sie popsula, ale kupujac bilet za pare zl musze sie liczyc ze nie wszytko bedzie ladnie pieknie.
Reasumujac, mi wizz pasuje (mimo ze akurat pierwszy moj lot byl akurat opozniony) i pewnie jeszcze nie raz bede z niego kozystal. Tyle w temacie moge powiedziec z wlasnego doswiadczenia i fajnie ze jakis sensowny temat zostal poruszony.

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 602
Rejestracja: piątek, 02 lut 2007, 22:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » sobota, 27 paź 2007, 22:05

Ja jeszcze nie miałem okazji korzystac z usług Wizza ale napewno kiedy taki dzien nastapi :) chciałbym zwrócic waszna uwage jeszcze na fakt bardzo wazny i miły dla nas spotterów chodzi mi o ilosc ludzi która była w kabinie maszyn "różowej linii". To że załoga jest wyrozumiała ze ktos sie interesuje i ze chce wejsc zobaczyc cała ta machine od kuchni tez jest bardzo przyjemne:)
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 paź 2007, 14:00 przez Mateusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » niedziela, 28 paź 2007, 11:23

Mateusz - Twoja wypowiedz jest calkowicie pozbawiona sensu. Mozesz ja jakos poprawic tak, by byla czytelna i zrozumiala? Z gory dziekuje.

Co do opoznien Wizz'a - coz, kazdej linii sie zdarza i to nie tylko tanim. Dwa lub trzy lata temu, gdy moim rodzice lecieli do Tajlandi, maszyna ktora mieli leciec sie popsula. I czekali ponad 12h az podstawia kolejna. Jako ze Finn nie mial wtedy sporo maszyn dalekodystansowych (bodajze tylko 5xMD-11), musieli czekac az inna przyleci ze swojego rejsu i ich zabierze.

I dokladnie taka sama sytuacje masz w Wizz'ie i bedziesz mial w LO. Tylko kilka najwiekszych linii swiata, tj. Lufthansa, British Airways, American Airlines itp., moga sobie pozwolic na utrzymywanie zapasowych maszyn w obwodzie. I u nich te opoznienia zapewne bywaja krotsze. Natomiast w liniach, ktorych na to nie stac, w przypadku awarii maszyny czeka sie, az jakas sie zwolni i bedzie mozna ja dac na ten feralny rejs. I dlatego tez, czesto sie odwoluje loty z powodu znacnego opoznienia na wczesnejszym rejsie. Niestety, wystepuje tutaj efekt domina i zeby to powsztrzymac, praktykuje sie takie metody.

No i na koniec dodam, ze ciesze sie, ze podoba Ci sie ten temat. Niestety, malo takich u nas na forum. Trzeba sie postarac i rozruszac to forum.


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie cywilnym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości