FR na wesoło

...wszystko o lotnictwie cywilnym
Machoni
Posty: 495
Rejestracja: czwartek, 10 sie 2006, 15:10
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

FR na wesoło

Postautor: Machoni » wtorek, 03 mar 2009, 09:49

Internauci nabijają się z "płatnych masek tlenowych" w samolotach Ryanair
dziwactwa ryanair tanie latanie linie lotnicze samoloty

Kilka dni temu pisaliśmy o pomyśle linii Ryanair, które chcą pobierać opłaty za korzystanie z pokładowych toalet. Na tę "inicjatywę" błyskawicznie odpowiedzieli internauci.

Na jednym z forów znaleźliśmy fikcyjny projekt przyszłej ulotki pokładowej Ryanair. Można tam przeczytać:

Jeśli dojdzie do obniżenia ciśnienia wewnątrz kabiny samolotu wrzuć do otworu 1-funtową monetę w celu uwolnienia maski tlenowej. Załóż maskę, ale nie pomagaj innym. Każdy powinien płacić za siebie.


Poniżej znajduje się informacja o "opłacie ewakuacyjnej" w wysokości 25 funtów - trzeba ją uiścić po opuszczeniu rozbitego samolotu.



Mamy nadzieję, że powyższa "ulotka" przemówi właścicielom tanich linii do rozsądku.

wow



Źródło: gazeta.pl
Link do ulotki: http://www.b3ta.com/board/9222744
Pozdrawiam
Mariusz

Obrazek

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » wtorek, 03 mar 2009, 15:53

A jeżeliby ktoś nie miał pieniędzy przy sobie po ewakuacji to go cofną z powrotem do samolotu?
Głowa boli od tych wymysłów Ryanair'a

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » wtorek, 03 mar 2009, 17:34

Ja dziś jak byłem na EPGD to jeden RYR spóźniał się z odlotem. A po terminalu ktoś puścił, że czekają na drugi samolot, który podzieli sie z nimi paliwem :P na co ja, że ktoś na pokładzie nie pedałuje i ruszyć nie mogą :lol:
Pozdrawiam :)
Paweł

Awatar użytkownika
nze
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 11 gru 2006, 13:47
Lokalizacja: Wejherowo
Kontaktowanie:

Postautor: nze » środa, 04 mar 2009, 09:37

kex_ pisze:Ja dziś jak byłem na EPGD to jeden RYR spóźniał się z odlotem. A po terminalu ktoś puścił, że czekają na drugi samolot, który podzieli sie z nimi paliwem :P na co ja, że ktoś na pokładzie nie pedałuje i ruszyć nie mogą :lol:

dobre .. akurat slota mieli .. wszystko co wczoraj w południe leciało do/przez Niemcy miało sloty do 2h .. radary im padły
bye bye HA-LPH .. :(

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » środa, 04 mar 2009, 17:11

Uuu :? to nie za ciekawie, dobrze wiedzieć.
Pozdrawiam :)

Paweł

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » niedziela, 08 mar 2009, 12:23

kex_ pisze:Ja dziś jak byłem na EPGD to jeden RYR spóźniał się z odlotem. A po terminalu ktoś puścił, że czekają na drugi samolot, który podzieli sie z nimi paliwem :P na co ja, że ktoś na pokładzie nie pedałuje i ruszyć nie mogą :lol:

Siedziałem w tym Ryanie... :evil: :evil: :evil:. Obok czekały też 2 Wizzy ale znacznie krócej stały. A my ponad 2h :evil: :evil: :evil:. Odlotu Lufy już na szczęście nie doczekaliśmy ale jak słyszałem przez radio to miała normalnego slota - tak jakoś godzinę po przylocie. A baby w Srajanie nawet browara sprzedać nie chciały bo podobno nie mogą otwierać tych swoich kontenerków przed startem :evil: :evil: :evil:.
Obrazek

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » niedziela, 08 mar 2009, 17:24

Przynajmniej włączyli wam klimatyzację i do toalety mogłeś iść. Bo jak wprowadzą tą odpłatną to może i wc się skończy. A w ogóle to współczucie lotu ze (s)rajanem.
Pozdrawiam :)

Paweł

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » niedziela, 08 mar 2009, 17:57

No kible to rzeczywiście były otwarte ale klima to raczej słaba była. Chyba bardziej jakiś nawiew powietrza to tylko był. Prawdziwa klima to działa dopiero jak silniki odpalą. Więc dość ciepło było... Oba loty faktycznie słabe były ale fotki z lotniska z Manchesteru rekompensują to :D
Obrazek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » niedziela, 08 mar 2009, 22:10

To słabo trafiałeś na tego sRajana ;) ja wszystkie loty (4) wspominam całkiem miło :)
Pozdrawiam, JN

Obrazek


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie cywilnym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości