Port lotniczy Gdynia

...wszystko o lotnictwie cywilnym
Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » środa, 11 paź 2006, 16:48

Do kolejnych wyborów :?
Pozdrawiam, JN

Obrazek

JAG

Postautor: JAG » środa, 11 paź 2006, 16:54

a mi sie wydaje ze ruszy, bez wzgledu na wybory i sytuacje polityczna, bo na porcie mozna niezle zarobic.
W tej chwili port w Rebiechowie peka w szfach, bo nie jest przystosowany do takiego ruchu jaki jest w tej chwili, a przewoznicy ciagle bombarduja zarzad odnosnie nowych polaczen, ale port musi nieraz odmawiac, bo najatrakcyjniejsze godziny od 7 do 12 sa zajete na maksa.

Uruchomienie nowego portu zluzuje troszke Rebiechowo i podwoi liczbe lotow do Trojmiasta. Tak mi sie przynajmniej wydaje.

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » środa, 11 paź 2006, 17:02

przede wszystkim to mysle ze przystosowanie EPOK do ruchu paxow pochlonie znacznie wiecej srodkow niz rozbudowa EPGD. Rebiechowo ma znaczny potecjal do rozbudowy ( drogi kolowania, terminal itp...) co zwiekszy przepustowosc...
Pozdrawiam
LAPA

---=== www.talh.pl ===---

JAG

Postautor: JAG » środa, 11 paź 2006, 17:15

LAPA pisze: Rebiechowo ma znaczny potecjal do rozbudowy ( drogi kolowania, terminal itp...) co zwiekszy przepustowosc...


hmm no nie do konca sie z toba moge zgodzic,

drogi kolowania tylko 2, co zakrawa na zart :D
zadnych drog szybkiego zejscia i wejscia na pas..

terminal natomiast to najwiekszy zart, tylko 12 stanowisk check in z czego kilka to mega prowizrka dostawiana do sciany :lol: :lol: (zaraz za kasami biletowymi Wizzz)
Polecam przejsc sie na terminal tak okolo 10.20 we wtorek/czwartek/sobote, wtedy kilka chwil obserwacji wystarczy na to zeby stwierdzic ze terminal to zart. Nie wspone o sali odlotow i przylotow miedzynarodowych :lol: :lol: gdzie nei ma nawet uchylnych okien i jak w sali zaprojektowanej na 350 osob przebywa ponad 400 to atmosfera jest zageszczona :lol:

takze albo MEGA rozbodowa terminalu albo nowe lotnisko, dluzej tak sie nie da :?

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » środa, 11 paź 2006, 17:27

JAG pisze:
LAPA pisze: Rebiechowo ma znaczny potecjal do rozbudowy ( drogi kolowania, terminal itp...) co zwiekszy przepustowosc...


hmm no nie do konca sie z toba moge zgodzic,

drogi kolowania tylko 2, co zakrawa na zart :D
zadnych drog szybkiego zejscia i wejscia na pas..

terminal natomiast to najwiekszy zart, tylko 12 stanowisk check in z czego kilka to mega prowizrka dostawiana do sciany :lol: :lol: (zaraz za kasami biletowymi Wizzz)
Polecam przejsc sie na terminal tak okolo 10.20 we wtorek/czwartek/sobote, wtedy kilka chwil obserwacji wystarczy na to zeby stwierdzic ze terminal to zart. Nie wspone o sali odlotow i przylotow miedzynarodowych :lol: :lol: gdzie nei ma nawet uchylnych okien i jak w sali zaprojektowanej na 350 osob przebywa ponad 400 to atmosfera jest zageszczona :lol:

takze albo MEGA rozbodowa terminalu albo nowe lotnisko, dluzej tak sie nie da :?


zle mnie zrozumiales. mialem tu na mysli rozbudowe terminala i budowe drog kolowania.
EPGD teoretycznie nie Taxiwayow w pelnym slowa znaczeniu. To co jest to drogi szybkiego zejscia, i tzw. TAXI LANE czyli drogi kolowania na plycie. Rozbudowa drog rownoleglych do pasa zwiekszy jego przepustowosc.
Pozdrawiam

LAPA



---=== www.talh.pl ===---

JAG

Postautor: JAG » środa, 11 paź 2006, 17:31

LAPA pisze:zle mnie zrozumiales. mialem tu na mysli rozbudowe terminala i budowe drog kolowania.
EPGD teoretycznie nie Taxiwayow w pelnym slowa znaczeniu. To co jest to drogi szybkiego zejscia, i tzw. TAXI LANE czyli drogi kolowania na plycie. Rozbudowa drog rownoleglych do pasa zwiekszy jego przepustowosc.



faktycznie troszke inaczej ciebie zrozumialem.

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » środa, 11 paź 2006, 17:35

JAG pisze:
LAPA pisze:zle mnie zrozumiales. mialem tu na mysli rozbudowe terminala i budowe drog kolowania.
EPGD teoretycznie nie Taxiwayow w pelnym slowa znaczeniu. To co jest to drogi szybkiego zejscia, i tzw. TAXI LANE czyli drogi kolowania na plycie. Rozbudowa drog rownoleglych do pasa zwiekszy jego przepustowosc.



faktycznie troszke inaczej ciebie zrozumialem.


;)
ale i tak jestem podobnego jak inni zdania ze po wyborach wszystko ucichnie ;)
Pozdrawiam

LAPA



---=== www.talh.pl ===---

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » poniedziałek, 07 maja 2007, 14:59

Odgrzewam ten temat skanem z Pulsu Biznesu:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 41e985b950

Nadal nie widzę sensu w rozdrabinianu się na dwa lotniska, to wszystko tylko utrudni życie pasażerom, w prawdzie będzie najprawdopodoniej szybka kolej łącząca oba lotniska (huhu!! :D), ale zawsze to utrudnia przesiadki i ogólnie jest upierdliwe...

Awatar użytkownika
Michun
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 18 lip 2006, 11:55
Lokalizacja: EPGD mam zaraz za lasem.
Kontaktowanie:

Postautor: Michun » poniedziałek, 07 maja 2007, 15:33

Może być jeszcze jedna zaleta lotniska w Gdyni. Na EPGD spadną opłaty lotniskowe żeby przyciągnąć jak najwiecej ludzi.
Pozdrawiam.
________________________________

...:::Ελληνική Πολεμική Αεροπορία:::...
________________________________

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » poniedziałek, 07 maja 2007, 15:50

przyb pisze:Odgrzewam ten temat skanem z Pulsu Biznesu:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 41e985b950

Nadal nie widzę sensu w rozdrabinianu się na dwa lotniska, to wszystko tylko utrudni życie pasażerom, w prawdzie będzie najprawdopodoniej szybka kolej łącząca oba lotniska (huhu!! :D), ale zawsze to utrudnia przesiadki i ogólnie jest upierdliwe...


do dupy... dodadza drugi CTR i nie bedzie juz mozna latac wzdluz linii brzegowej...

Awatar użytkownika
slawekk
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 04 maja 2007, 09:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: slawekk » środa, 09 maja 2007, 00:43


Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » środa, 09 maja 2007, 07:27

ciekawsze jest to ponizej o tym sterowcu na babich dołach....ciekawe co to za akcja :)

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » środa, 09 maja 2007, 08:31

a najciekawsze ze wzieli do tego artukulu moja fotke bez mojej zgdody :/
http://www.airliners.net/open.file/0922896/L/

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » środa, 09 maja 2007, 08:37

LAPA pisze:a najciekawsze ze wzieli do tego artukulu moja fotke bez mojej zgdody :/
http://www.airliners.net/open.file/0922896/L/


to zgłos sie LAPA do autora tego artykułu i zarządaj zadoscuczynienia...widac pismaki w tym kraju nie wiedzą co to prawa autorskie

Awatar użytkownika
Geo
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:11
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: Geo » środa, 09 maja 2007, 08:38

autorka studiowała ze mną :D także spoko loko :D
Obrazek


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie cywilnym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości