Polscy piloci nie poradzą sobie z F-16

...wszystko o siłach powietrznych
SebolE

Polscy piloci nie poradzą sobie z F-16

Postautor: SebolE » czwartek, 25 maja 2006, 11:47

"Dziennik" pisze, że Amerykanie bardzo krytycznie oceniają naszych lotników,
którzy za oceanem uczą się pilotowania myśliwców F-16. Według nich Polacy mogą
mieć poważne problemy z obsługą supernowoczesnych ponaddźwiękowców.
"Dziennik" dowiedział się, że pismo w tej sprawie mieli przesłać nawet do
polskiego MON.

Gazeta dodaje, że do obsługi zakupionych przez Polskę 48 maszyn potrzeba co
najmniej 72 lotników. Obecnie w USA na kursach pilotażu jest 49 polskich
żołnierzy sił powietrznych. Z tego tylko 37 przechodzi szkolenie bezpośrednio na

myśliwcu F-16. Reszta uczy się na szkoleniowych, ponaddźwiękowych maszynach
T-38. Przyczyną są pieniądze. Pełne wyszkolenie pilota na F-16 kosztuje 2
miliony dolarów, podczas gdy na T-38 - czterokrotnie mniej. "Dziennik" pisze, że
Amerykanie są "polskimi oszczędnościami" mocno zaniepokojeni. Mówią wprost: wasi
piloci będą prawdopodobnie niedoszkoleni, a więc niepełnowartościowi w warunkach
bojowych.

Jednak według - cytowanego przez Dziennik - redaktora naczelnego dwutygodnika
lotniczego "Wiraże" Amerykanie próbują wywrzeć na nas presję, abyśmy wykupili u
nich bardziej kosztowne kursy.

źródło : wiadomosci.onet.pl/1328455,12,item.html

I co teraz jestem ciekawy bedzie.

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » czwartek, 25 maja 2006, 14:50

pfff... tyle powiem... Wiadomo przecież nie od dziś, że Polak to i na drzwiach od stodoły czy tam hangaru poleci.. :P

A tak na serio, to czy przypadkiem Ci piloci przygotowywani pod F-16 nie mają dość sporego bagarzu doświadczeń z Su-22, Mig-21 i Mig-29?? Przecież Mig-29 to bezpośredni konkurent F-16. Największym wyzwaniem będzie pewnie opanowanie elektroniki samolotu F-16. Myślę, że chłopaki sobie poradzą bez problemu...

A wogóle to wg. mnie to problem leży po stronie amerykanskiej... Nie nauczyli sie dobrze polskiego i nie mają jak się z naszymi chłopakami dogadać... :wink:

planeta
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 23 maja 2006, 14:49
Lokalizacja: EPGD

Postautor: planeta » piątek, 26 maja 2006, 12:08

przeczytałem wczoraj(25.05.06r.) w telegazecie TVP 1 , że ta informacja jest bzdurą i wyssaną z palca przez dziennikarzy - tak określił ją rzecznik prasowy Dowódcy Sił Powietrznych. Program szkolenia polskich pilotów nie różni się niczym od innych programów szkol. pilotów innych państw, które zakupiły samoloty F-16. Jedynym utrudnieniem do którego przyznaję się ów rzecznik są kłopoty ze znajomością języka angielskiego...So, soldier we must learn english, it`s very necessary in our today`s duty... ;)
Na potwierdzenie postu:
http://www.nfow.pl/portal.php?article=0 ... 1da0296c24


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie wojskowym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości