jaka cyfrowka?

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Bruner

jaka cyfrowka?

Postautor: Bruner » środa, 14 mar 2007, 21:57

Wlasnie zastanawiam sie nad wyborem aparatu, zalozenia sa takie:
-cena do ok 1000 zl
-prosta obsluga
-musi byc mozliwosc robienia zdjec w trybie manualnym
-dobra jakosc zdjec

Aparat bede uzytkowac na spolke z moja panna, z tego powodu oraz ze wzgledu na niezbyt duza kwote do dyspozycji niestety odpadaja lustrzanki :( Aparat bedzie wykorzystywany do zdjec wakacyjnych, urodzinowych itp, oraz przeze mnie na roznych imprezach typu zloty samochodowe, pokazy lotnicze, spotting, czasem jakies eksperymenty itp.

Czym powinien sie charakteryzowac dobry aparat dla spottera?

Co moglibyscie mi polecic w tej cenie? Myslalem o czyms w tym rodzaju:
http://www.skapiec.pl/strona/cat/2/comp/79294_techniczne
http://www.skapiec.pl/strona/cat/2/comp/83671_techniczne

Czy moze to jest bez sensu i lepiej kupic pannie zwykly kompakt, zacisnac zeby, wziasc kredyt i zainwestowac w jakas porzadna lustrzanke i obiektyw? :wink: Ta ostatnia opcja jest troche malo realna :wink:

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » czwartek, 15 mar 2007, 01:36

Oczywiście ostatnia przedstawiona przez Ciebie opcja byłaby najrozsądniejsza (dla Ciebie) :wink:

A tak w ogóle to z tych dwóch kompaktów polecam zdecydowanie Panasonica FZ7: głównie ze względu na bardzo dobry obiektyw Leica, optyczny stabilizator obrazu (w odróżnieniu od "zaledwie" cyfrowego w Sony H2), dalej ze względu na świetną jakość wykonania w każdym detalu i ze względu na praktyczną bezawaryjność. Dla mnie nawet lepiej "leży w dłoni" - jest nieco większy od Sony i wygląda bardziej profesjonalnie. Bardziej zaawansowane są kompakty Canona serii PowerShot, które oferują czystsze zdjęcia (mniejszy szum, zwłaszcza przy wyższym ISO), ale jakość wykonania i awaryjność PowerShotów Canona jest niestety dużo gorsza (w całkowitym przeciwieństwie do lustrzanek).
Pozdrawiam serdecznie
Arek

Bruner

Postautor: Bruner » piątek, 16 mar 2007, 00:03

Zobaczymy, moze uda sie zrealizowac wariant nr 2 :wink:
Jeszcze jedno pytanko:
gdzie w Trojmiescie sa sklepy z przyzwoitym wyborem cyfrowek? Chcialbym moc obejrzec i potestowac aparat przed kupnem. Narazie do glowy przychodzi mi tylko Media Markt. Gdzie jeszcze mozna by sie rozejrzec za aparatem?

Bruner

Postautor: Bruner » niedziela, 18 mar 2007, 10:42

Pytanie juz nieaktualne, zaryzykowalem i sprobuje zrealizowac wariant nr 2 :wink: Pewnie bede musial poczekac pare miesiecy, ale moze sie uda, w koncu taki wiekszy kompakt to bylby tylko polsrodek. Wybralem Nikona Coolpix L5

Sebastian Elijasz

Postautor: Sebastian Elijasz » niedziela, 18 mar 2007, 11:04

No to nie poszalejesz na pokazach lotniczych, i za płotem np.na EPGD ;)
Chyba że kokpity i spotkania rodzinne w domu.

Bruner

Postautor: Bruner » niedziela, 18 mar 2007, 11:52

Po prostu stwierdzilem ze nie ma sensu bawic sie w polsrodki i kupowac czegos z czego zadne z nas nie bedzie do konca zadowolone. Kupilem cos malego i prostego ale niekoniecznie badziewnego pannie, teraz zostalo zacisnac zeby i przy sprzyjajacych okolicznosciach do konca roku bedzie jakas lustrzana. Przedwczoraj dostalem podwyzke wiec jest szansa :wink:
Zreszta zoom 5x (po naszemu 38 - 190 mm) i 7megapixeli i z za plotu powinny dac rade, a jak nie to narazie bede musial sie zadowolic samym obsrerwowaniem :wink:

Awatar użytkownika
chavez
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 13:18
Lokalizacja: Gdansk/GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: chavez » niedziela, 06 maja 2007, 21:52

Bruner, 38-190 spokojnie pofocisz na EPGD. Ja mam Sigmę 18-125 czyli equiv. 28-200 i radzę sobie, choć już brakuje mi czegoś dłuższego. Poważnie myślę o stabilizowanej Sigmie 80-400 z uwagi na stosunek możliwości do ceny.
Pozdroofka
>>Moje fotki<<
Obrazek

Bruner

Postautor: Bruner » piątek, 11 maja 2007, 19:54

Wiem ze dam rade, aparacik juz przetestowany i nie jest tak zle :wink:
2 przykladowe fotki (EPWA):
Obrazek Obrazek
Prosze nie krzyczec, 1 proba z nowym aparatem na lotnisku, do tego zdjecia robione z reki, a warunki takie jak widac. Niestety w tych warunkach nie udalo mi sie zrobic fotki ladujacemu 757 El Al :(


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość