prośba o radę

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Robo

prośba o radę

Postautor: Robo » piątek, 29 cze 2007, 17:32

witam,
na początek chciałbym sie przywitać,
jestem, mimo wieku :), zupełnie zielony jeśli chodzi o spotting ( w związku z tym pojawią się następne pytania).

Korzystając z Waszych rad chciałbym na początek nabyć jakiś sprzęt do fotografowania.
Budżet niestety ograniczony i z racji niewielkiego doświadczenia chciałbym raczej kupić jakiś kompakcik ( może w przyszłości lustrzankę ?).


Mam na oku i powoli sie przymierzam do Fuji 6500fd.
Jakieś opinie? A może coś innego w podonej cenie, do ~1200zł.

Pozdrawiam serdecznie
rob

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » piątek, 29 cze 2007, 17:50

Ja wyznaje zasade, ze na gowno mnie nie stac. Dlatego moja rada jest taka - jezeli obecnie nie masz tyle kasy, zeby kupic lustrzanke, to wstrzymaj sie z kupowaniem i dozbieraj, zeby Cie bylo stac na 400D. Bo to jest chyba najlepsze za przyzwoita cene. A tak nie dosc, ze wydasz 1200 na aparat, to pozniej musisz zbietac znowu na lustrzanke i bedziesz sporo czekac. Ale to tylko moje zdanie i ja bym tak zrobil. Decyzja nalezy do Ciebie!!!

Robo

Postautor: Robo » piątek, 29 cze 2007, 19:09

dozbieranie raczej nie wchodzi w grę...
musiałbym do tego dokupić jakiś obiektyw, a to następne koszty.
załóżmy, że zdecyduje się na jakiś kompakt...

pozdr

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » piątek, 29 cze 2007, 21:36

to kup sobie uzywany 300d i tyle... bez sensu inwestowca w malpy bo ich cena niesamowicie spada
Obrazek

cezar

Postautor: cezar » piątek, 29 cze 2007, 21:59

Jestem podobnego zdania co Spotter i baku. Sam mam kompakta, który jak go kupowałem kosztował 1700 zł, a teraz już produkują jego "wnuki", które kosztują po 700-1000 zł., a są o generacje, jak nie dwie, lepsze.

Lepiej kupić raz a dobrze. Poza tym wydaje mi się, że jak nie masz kasy, nie musisz od razu kupować obiektywu jakiegoś super - kitowy na początek powinien wystarczyć, a będzie moim zdaniem i tak dużo lepszy od "kompaktowego" chociażby dlatego, że kiedyś jak będziesz miał fundusze, będziesz go mógł wymienić :)


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości