Jaka karta Compact Flash?

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
cezar

Jaka karta Compact Flash?

Postautor: cezar » piątek, 29 cze 2007, 21:53

Kieruję do Was to pytanie, bo macie "troche" rozeznania w fotograficznym świecie. :)
Otóż jako, że wyjeżdżam na 3 tygodnie za granicę muszę uzbroić się w jakąś pojemną kartę pamięci (ok. 2 GB). I tu jest problem. Póki co mam Canona A80, który obsługuje Compact Flasha, ale w mniej lub bardziej niedalekiej przyszłości chcę się przesiąść na ambitniejszego Canona np. 400D (lub coś koło tego) i w związku z tym chciałbym kupić szybszą kartę, żeby kiedyś tam nie żałować, że w "lustrze" zapis zdjęcia będzie trwał godzinę :)
I teraz pytanie właściwe - jakiej firmy kupić tą kartę? Zawsze myślałem, że Kingston rules, ale ponoć wcale tak nie jest. Co w takim razie w zamian?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » piątek, 29 cze 2007, 23:45

SanDisk rulezzzzz :!: 10 lat gwarancji (Ultra II i Extreme III) i praktycznie 99,999% bezawaryjność kart. Polecam co najmniej Ultra II, a najlepiej Extreme III (dla ambitnych szpanerów Extreme IV :wink: ).

P.S.
Oczywiście piszę to mając na myśli kartę do lustrzanki, nie kompaktu (te są stanowczo zbyt wolne - dla nich wystarczy "zwykły" SanDisk).

Canon A80 może mieć kłopoty z Extreme III (że nie wspomnę o Extreme IV), najlepiej współpracowałby ze zwykłą "niebieską" kartą, ale zakup w zasadzie się nie opłaca - obecnie cena jest zbliżona do Ultra II, a różnica w szybkości wewnętrznego transferu jest kilkukrotna.
Pozdrawiam serdecznie
Arek

cezar

Postautor: cezar » niedziela, 01 lip 2007, 17:47

Dzięki bardzo za odpowiedź.

Wiem (i mam nadzieję, że się nigdy z tego nie skorzystam), że 10 lat gwarancji to i tak dużo, ale czy to, że inne karty mają wieczystą gwarancję, a SunDisk ma "tylko" 10 lat, o czymś świadczy? :)

Swoją drogą patrzyłem na allegro i w różnych sklepach internetowych i wszędzie na tę kartę jest 5 lat gwarancji. Masz może jakieś inne źródło :)?

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » niedziela, 01 lip 2007, 18:30

Czesto jest tak ze 10 lat daje producent kart a 5 lub mniej sklep w ktorym owe karty sa sprzedawane, tzn jak ci po 5 latach cos padnie to wysylasz juz na swoj koszt bezposrednio do producenta.
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » niedziela, 01 lip 2007, 20:39

czasem sprzety wysyła sie na koszt producenta w całym okresie obowiazywania gwary...np kingston daje wieczystą gware,san disc 5-10lat a ja kupiłem ostatnio platinum 4GB i mam tylko rok gwar. sklepowej.Za to zaplaciłem za nią 99zl i nawet jak sie pojdzie walic za kilka lat nie bede załował utraty kasy.

cezar

Postautor: cezar » niedziela, 01 lip 2007, 23:09

Kaspar pisze:Za to zaplaciłem za nią 99zl i nawet jak sie pojdzie walic za kilka lat nie bede załował utraty kasy.

Jak najbardziej rozumiem, ale jak będziesz akurat wracał z niepowtarzalnej wycieczki z 4 GB zdjęć i Ci się coś sypnie to chyba się trochę zirytujesz :)
Ale co do gwarancji to teraz rozumiem.

Dzięki bardzo za pomoc i porady!

Machoni
Posty: 495
Rejestracja: czwartek, 10 sie 2006, 15:10
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: Machoni » poniedziałek, 02 lip 2007, 07:53

cezar pisze:
Kaspar pisze:Za to zaplaciłem za nią 99zl i nawet jak sie pojdzie walic za kilka lat nie bede załował utraty kasy.

Jak najbardziej rozumiem, ale jak będziesz akurat wracał z niepowtarzalnej wycieczki z 4 GB zdjęć i Ci się coś sypnie to chyba się trochę zirytujesz :)
Ale co do gwarancji to teraz rozumiem.

Dzięki bardzo za pomoc i porady!


Zawsze możesz skorzystac z usług firmy, która odzyskuje dane, mi uratowali w ub. tygodniu ponad 250 zdjęc z padniętego SanDisc'a :D
Pozdrawiam
Mariusz

Obrazek

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » poniedziałek, 02 lip 2007, 08:39

cezar pisze:
Kaspar pisze:Za to zaplaciłem za nią 99zl i nawet jak sie pojdzie walic za kilka lat nie bede załował utraty kasy.

Jak najbardziej rozumiem, ale jak będziesz akurat wracał z niepowtarzalnej wycieczki z 4 GB zdjęć i Ci się coś sypnie to chyba się trochę zirytujesz :)


no dobra, ale ja mam np taki storage do zgrywnia na 60gb i jest w instrukcji duzymi literami napisane ze producent nie odpowiada za utrate danych nawet w okresie gwarancji...
Obrazek

AirMario
Posty: 115
Rejestracja: środa, 22 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: AirMario » poniedziałek, 02 lip 2007, 09:06

baku pisze:no dobra, ale ja mam np taki storage do zgrywnia na 60gb i jest w instrukcji duzymi literami napisane ze producent nie odpowiada za utrate danych nawet w okresie gwarancji...

no chyba zaden producent kart pamieci, dyskow itp. nie odpowiada za utrate danych bo poszedlby z torbami po kilku procesach.
ja wybralem sandiska i jak na razie zero problemow :)
Pozdrawiam, Mariusz

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » poniedziałek, 02 lip 2007, 12:11

Zgodzę się, SanDisk rulez :) mam obecnie 2 sztuki Ultra II po 2 GB, zamierzam się przesiąść niedługo na Extreme IV 4 GB lub dwie Ex. IV po 2 GB :)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

cezar

Postautor: cezar » poniedziałek, 02 lip 2007, 17:09

Machoni pisze:Zawsze możesz skorzystac z usług firmy, która odzyskuje dane, mi uratowali w ub. tygodniu ponad 250 zdjęc z padniętego SanDisc'a :D

Prawda, tylko chyba szkoda czasu, żeby się z tym męczyć - lepiej mieć spokojną głowę, że nic sie nie powinno wysypać w najmniej odpowiednim momencie :)

baku pisze:no dobra, ale ja mam np taki storage do zgrywnia na 60gb i jest w instrukcji duzymi literami napisane ze producent nie odpowiada za utrate danych nawet w okresie gwarancji...

Ok, ale jeśli kupujesz taki photobank (tak to się nazywa?), kartę czy coś innego to wiesz czego się możesz spodziewać już po samym producencie i jakości wykonania. Jeśli kupisz tzw. noname to możesz sie spodziewać więcej problemów niż np. po takim SanDisku (aczkolwiek Machoni ma chyba inne odczucia co do tej firmy :D).

Machoni
Posty: 495
Rejestracja: czwartek, 10 sie 2006, 15:10
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: Machoni » wtorek, 03 lip 2007, 07:51

cezar pisze:
Machoni pisze:Zawsze możesz skorzystac z usług firmy, która odzyskuje dane, mi uratowali w ub. tygodniu ponad 250 zdjęc z padniętego SanDisc'a :D

Prawda, tylko chyba szkoda czasu, żeby się z tym męczyć - lepiej mieć spokojną głowę, że nic sie nie powinno wysypać w najmniej odpowiednim momencie :)

baku pisze:no dobra, ale ja mam np taki storage do zgrywnia na 60gb i jest w instrukcji duzymi literami napisane ze producent nie odpowiada za utrate danych nawet w okresie gwarancji...

Ok, ale jeśli kupujesz taki photobank (tak to się nazywa?), kartę czy coś innego to wiesz czego się możesz spodziewać już po samym producencie i jakości wykonania. Jeśli kupisz tzw. noname to możesz sie spodziewać więcej problemów niż np. po takim SanDisku (aczkolwiek Machoni ma chyba inne odczucia co do tej firmy :D).


Spoko, spoko, karta działała przez kilka dni w ekstremalnych temperaturach (40 - 50 stopni C), więc miała prawo zastrajkować, mam jeszcze kilka SanDisc i złego slowa nie powiem :D
Pozdrawiam

Mariusz



Obrazek

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 602
Rejestracja: piątek, 02 lut 2007, 22:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » wtorek, 03 lip 2007, 18:32

ja mam San Diska Ultra II i extreme III i każdą bym polecił:D różnica w prędkości zapisu serii jest prawie niezauważalna...szczerze polecam

cezar

Postautor: cezar » czwartek, 05 lip 2007, 19:36

Jak mówiliście - tak zrobiłęm. Dzisiaj drogą kupna nabyłem SanDisk'a Ultra II 2 GB.

Póki co działa :) W przyszłym tygodniu zaczynam prawdziwe testowanie.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie uwagi i porady :)


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości