Pomoc w Wyborze Lumix-a !!

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
Peterka
Posty: 5
Rejestracja: środa, 23 sie 2006, 21:08
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Pomoc w Wyborze Lumix-a !!

Postautor: Peterka » środa, 05 wrz 2007, 08:49

Cześć !!


Korzystając z Waszych cennych rad chciałbym nabyć jakiś aparat.. (lustrzanka jak na razie nie wchodzi w gre..)

Mam,już na oku dwa typy:

- Panasonic Lumix DMC-FZ8 i

- Panasonic Lumix DMC-FZ50

http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3150

Proszę Was o opinie !!???

Pozdrawiam
[/code]

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » środa, 05 wrz 2007, 09:11

Z mojego doswiadczenia FZ50 bedzie duuużo lepszy...cena nieco wyzsza od FZ8 ale naprawde warto...przede wszystkim LEICA z manualnym zoomowaniem no a poza atrakcjami lotniczymi ma świetne makro.

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » środa, 05 wrz 2007, 10:12

Czy faktycznie nie masz żadnej możliwoścki kupna lustrzanki? Może jakieś raty lub coś podobnego? Ja na swoim i kilku znajomych przykładzie mogę powiedzieć, że prędzej czy później i tak kupisz lustrzankę. Mi to zajęło 2 miesiące a użytkowałem Canona S3 IS. Sprzedałem go i kupiłem 400D.
Pozdrawiam Piotr

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » środa, 05 wrz 2007, 10:17

Zdecydowanie FZ50. Jakość zdjęć poprawiona względem poprzednika - FZ30. Obiektyw ostry jak brzytwa i o dużej fizycznej średnicy - znacznie lepiej sprawuje się przy 12-krotnym zoomie. Robi wrażenie :)

Funkcjonalnie obydwa modele są podobne, różnice niewielkie na korzyść FZ50 (naturalnie oprócz sterowania zoomem i ostrością, o czym napisał już Kaspar).

Zdecydowanie polecam :!:
Pozdrawiam serdecznie
Arek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » środa, 05 wrz 2007, 15:44

Za cenę FZ50 możesz kupić 350D z kitem nowy i jeszcze jakieś szkieło do niego. Także bym się zastanowił.
Pozdrawiam, JN

Obrazek

MaćkoE

Postautor: MaćkoE » środa, 05 wrz 2007, 16:29

KubaN pisze:Za cenę FZ50 możesz kupić 350D z kitem nowy i jeszcze jakieś szkieło do niego. Także bym się zastanowił.


KubaN a gdzie teraz kupisz nowy 350D z kitem? Ciezko jest taki sklep znalezc, a na allegro lepiej takich rzeczy nie kupowac, kot w worku :)

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 602
Rejestracja: piątek, 02 lut 2007, 22:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » środa, 05 wrz 2007, 17:48

ja w Jarkomie widziałem

Awatar użytkownika
PiotrJ
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek, 09 lip 2007, 08:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrJ » niedziela, 09 wrz 2007, 11:01

Byłem posiadaczem FZ30, sprzedałem za 1250 pln ok 2 m-cy temu w związku z promocją w Nikonie a dokładniej zwrot kasy 340pln. Zakupiłem przez allegro u dystrybutora z Poznania Nikona D40 wraz z kitem za 1860pln. Wyszło na to że dołożyłem ok. 300 pln i mam lustrzankę. Niebo a ziemia w porównaniu do hybrydy (FZ30). A co do FZ50 to jest identyczny jak FZ30 z tą różnica że z matrycy o tym samym rozmiarze co w FZ30 (6 mln pix) wycisnęli 10 mln pix!
Nie wypowiadam sie na temat wyższości Canona nad Nikonem, lub odwrotnie. Każdy ma jakieś za i przeciw. Ja jestem bardzo zadowolony z tego Nikona.

...i jeszcze jedna sprawa. Panasonic ma spore szumy jak na tej klasy aparat, nie wiem jak w FZ50 ale w FZ30 nie było za pięknie.
Pozdrawiam
Piotr Jagliński

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » niedziela, 09 wrz 2007, 14:51

FZ50 jest pod względem poziomu szumów znacznie lepszy niż FZ30. To jest właśnie druga istotna różnica względem poprzedniego modelu. FZ50 pokonał nawet pod tym względem poprzedniego lidera Lumixów w tej dziedzinie - FZ20.

Hybrydy takie jak FZ50 czy S3 IS (obecnie już S5 IS) mają wiele istotnych zalet, oferują na przykład duży zoom, za który w lustrzance trzeba byłoby zapłacić co najmniej kilka tysięcy złotych. Nic jednak nie zastąpi jakości zdjęć lustrzanki. To jest fakt.
Pozdrawiam serdecznie

Arek

Awatar użytkownika
Persy
Posty: 106
Rejestracja: środa, 19 kwie 2006, 20:56
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Persy » niedziela, 09 wrz 2007, 16:47

Własnie przeaz kilka dni miałem pokazję pobawić się FZ8 - mam bardzo mieszane uczucia. Sa rzeczy bardzo fajnie zrobione (np. sposób sterowania) ale sa też porażki (jakość niektórych zdjęć). Nie wiem, na ile to faktycznie wina aparatu, a na ile miałem go nieoptymalnie ustawionego. Np. tragicznie wyszły zdjęcia drzew i innej "zieleniny". Dopiero całkowite wyłączenie redukcji szumów i stabilizacji obrazu dało jako takie rezultaty. Zabawka Coolpix 5600 jakiej czasem używam daje lepsze zdjecia w tym zakresie.
Poziom szumów i ostrość nawet niezłe, ale po "ohah i ahah" jakie słysząłem o Lumixach to spodziewałem sie czegoś lepszego.
Za to FZ8 ma całkiem dobry dobór ekspozycji. Doświetla to co ma doświetlić, i to nawet w trochę bardziej skomplikowanych sytuacjach. Lampa błyskowa też jest dość mocna.
Długi zoom robi wrażenie, ale na "długim" końcu wychodzi raczej mydło.
A.. i w menu niektóre tłumaczenia sa lekko dziwne.

Ogólnie aparacik fajny, ale nie rewelacyjny.


(to tylko taka moja bardzo subiektywna opinia po paru dniach zabawy tym sprzętem)
+ A.net + JP +


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości