Jakiego kupić Nikona

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
duszy
Posty: 679
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2007, 21:42
Lokalizacja: EPMB

Jakiego kupić Nikona

Postautor: duszy » poniedziałek, 22 paź 2007, 08:56

Witajcie
Proszę o radę,posiadam w chwili obecnej Nikona F65 +Nikkor-28-80 F1:3,3-5,6 G oraz Nikkor 70-300 F1:4-5,6 G i zamierzam przesiąść się na cyfrowego Nikona tylko teraz jakiego? ;używanego D70 S z kitowskim standardem? ,czy nowego D 80 Body? bo tylko taką dysponuję w chwili obecnej gotówką.Wiem że obiektywy będą pasowały bo przymierzałem.
Proszę o radę.Ewentualnie podpowiedź gdzie jeszcze mogę dostać nowego Nikona D 70S.Ostatnio widziałem w Elektro World ale ktoś sprzątnął mi z przed nosa.
Pozdrawiam Spotter EPMB

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » poniedziałek, 22 paź 2007, 09:42

sie pewnie nie ma co rozpisywac...inwestuj w D80

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » poniedziałek, 22 paź 2007, 09:58

Jeśli stać Cię na D80 to bierz tego. Pomimo, że D70s jest w sumie bardzo dobrym aparatem (i może kusić niską ceną), to jednak D80 jest od niego w kilku istotnych przypadkach znacznie lepszy.
Pozdrawiam serdecznie
Arek

Awatar użytkownika
marcinha
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2007, 10:18
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: marcinha » poniedziałek, 22 paź 2007, 14:51

spróbuj zamówić w USA, jeśli brak gwarancji polskiej Ci nie straszny. albo
kup dwa D80. ja zamówiłem D200 body ($699), a D80 body wziąłem tylko
dlatego, że był za $249. tak, 249 usd, to nie pomyłka. ok. 650zł za nowy D80
i 1850zł za nowy D200. jeśli nie masz nikogo, kto Ci przywiezie z USA, sam
zapłać za przesyłkę, nawet jeśli będzie relatywnie droga, to i tak łączna cena
jaką zapłacisz pozostanie perwersyjna. nie ma ch... we wsi.

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » poniedziałek, 22 paź 2007, 14:54

marcinha pisze:a D80 body wziąłem tylko
dlatego, że był za $249. tak, 249 usd, to nie pomyłka. ok. 650zł za nowy D80
i 1850zł za nowy D200. j


jakis link poprosze do tego sklepu ??
Pozdrawiam
LAPA

---=== www.talh.pl ===---

Awatar użytkownika
marcinha
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2007, 10:18
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: marcinha » poniedziałek, 22 paź 2007, 14:58

http://www.bestpricecameras.com/prodeta ... did=902390

do D200, znajdziesz tam D80.

ciekawe jest to, że jednego dnia, kiedy wpadłem na pomysł, żeby z
ciekawości sprawdzić po ile mają D80, cena była $299. następnego dnia
jak dojrzała do mnie myśl, że wtf, za tyle to mogę go kupić również, cena
już była $249...

jest to hurtownia, biorą prosto z fabryki, sprzęt jest nowy, na gwarancji (USA)

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » poniedziałek, 22 paź 2007, 15:17

40d maja za 649$ az nie mozliwe to jest, pewnie jak sie zamowi czeka sie 3 miesiace na odpowiedz ze jednak nie maja
http://www.bestpricecameras.com/prodeta ... did=902389

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » poniedziałek, 22 paź 2007, 15:56

Aż podejrzanie wyglądają te ceny. Przecież w Polsce można by na tym interes stulecia zrobić. Fakt, że gwarancji nie uznają ale nawet jeśli trzeba będzie sprzęt naprawić, to naprawa będzie tańsza niż różnica cen w Polsce i w USA.

P.S.
Mam pytanie: kto wybiera się do USA lub zamierza w niedługim czasie stamtąd przyjechać? :wink:
Pozdrawiam serdecznie

Arek

Awatar użytkownika
marcinha
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2007, 10:18
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: marcinha » poniedziałek, 22 paź 2007, 17:34

Arek, miałeś rację, spójrz na mejla od kumpla w stanach:

> Zadzwonilem zeby jeszcz raz sprawdzic zamowienie i niestety okazuje sie ze
> oba modele sa na back orderze i trzeba czekac 6-8 tygodni.
>
> Znalazlem jednak jeden sklep ktory ma D200 na skladzie za ta sama cene.z tym
> ze poinformowano mnie ze
> te Nikony za 700 pochodza z tak zwanej Chinskiej "szarej strefy" i nie maja
> tej samej gwarancji co kupione w sklepie. To znaczy, nie sa to podroby
> Nikona - aparaty sa produkowane przez Nikon Int'l, ale nie maja tych
> akcesoriow, ktore normalnie dostajesz z aparatem - bateria, charger,
> gwarancja itd.
> Poza tym w razie problemow, sklep nie akceptuje zwrotow, tak jak normalnie.
> Cena za body z gwarancja USA (retail version) tzn ze wszystkim to $1699.00.

hmm.. coś czułem, że to za piękne, no ale źle nie jest bo jest zupełnie
normalny D200, ze wszystkimi dodatkami jakimi powinny być
sprzedawane jest za $944 czyli D80 gratis nie będzie, a cena i tak bardzo
dobra. okazuje się jednak, że i ten za też jest z tej "szarej strefy", ale
dają na niego gwarancję, są wszystkie akcesoria, można zwrócić do sklepu
w razie czego itp. kumpel mi sprawdzi w lokalnym sklepie foto. uff..

Awatar użytkownika
marcinha
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2007, 10:18
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: marcinha » poniedziałek, 22 paź 2007, 17:36

tu podaję jeszcze raz link w razie czego do tego za $944

(dwa tygodnie temu był za $1078 - patrz wątek "nowy D200 za 3 tysie)
http://www.quest4cameras.com/viewproduc ... id=3150835

cóż, teraz jest za 2,5 tysia, bez gratisowego D80 :)

Awatar użytkownika
marcinha
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2007, 10:18
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: marcinha » poniedziałek, 22 paź 2007, 18:50

tytułem podzielenia się doświadczeniami, ku przestrodze, ku informacji,
przedstawiam najnowsze wiadomości dot. D200 w USA.
otóż, ten D200 z akcesoriami i gwarancją za $944 nie ma obudowy
ze stopu magnezowo-aluminiowego, tylko plastikowy. boję się pomyśleć,
co jeszcze może mieć plastikowego, albo w "innej wersji". jaja jak
berety. już nie tak tanio, ale ze sprawdzonego źródła, normalny, detaliczny,
magnezowo-aluminiowy, z uszczelkami, D200 za $1230 + $8.44 shipping.

ał.. ale biorę go.

http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 13066#spec

Awatar użytkownika
muflon
Posty: 80
Rejestracja: środa, 08 lis 2006, 14:57
Lokalizacja: LSZH
Kontaktowanie:

Postautor: muflon » poniedziałek, 22 paź 2007, 19:04

Mam dla Was dobrą radę: jeśli znajdziecie gdzieś w świecie (zwłaszcza w US) jakiś sklep w którym jest "tak tanio że aż niemożliwe" i nie jest to coś o renomie Adoramy albo B&H, to zawsze sprawdźcie http://www.resellerratings.com/ . No bo np. dla w/w bestpricecameras... co my tu mamy :lol:

http://www.resellerratings.com/store/Infiniti_Photo_3
Six-Month Rating: 0.00 / 10

8/21/07 6:32 PM
WARNING! WARNING! WARNING!
I ordered a Canon 30D from Best Price Camera. It was listed for $409, which is a deal! Shortly after, I received an email that stated that the camera was on back order with no ETA. After a few hours, I began to think that this deal was too good to be true. I read the reviews on this strona and was astonished at the negative responses! I quickly called my bank and placed a hold on my debit card. I am so glad that I found this strona! Thanks so much for your help! I WILL NEVER BUY FROM THEM AGAIN!
I sent and email to bestpricecamera and asked that the order for cancelled and a confirmation provided. I hope that this is over!

4/23/07 5:31 PM
I had the misfortune to find this company online. Their price was somewhat lower than Ritz Camera but not excessively so. I was not really suspicious. I ordered a Nikon D-40 camera kit (Adverised as: New, fresh and American packaged with US warranty) with 18-55mm lens and a 70-300mm lens along with some minor accessories. A couple of days later a guy called about my order and wanted to discuss upgrades. He sounded like a used car salesman and I was immediately put off.I should have followed my instincts and cancelled the sale then and there. I did not but was jotting down the prices quoted as we talked. He was upgrading my lenses, adding filters, upgrading the camera case, adding a 4 year warranty add-on and express shipping. The shipment arrived by express shipping...

When it arrived: "Gray market" merchandise, questionable if it's even new, no warranty, faked up copies of manual and software, Nikon laughed at me when I went to register it. The invoice only says "Deluxe package deal US retail package w/glass lenses" with a price. Individual items have no price listed. Oddly, the prices I jotted down are about $300 short of the total charged.

I would go hunt these guys down and bring charges except that I live in California and they are in Brooklyn. It would cost me more in airfare than I could recoup. Part of their planning, I suspect.

I have been shopping on the internet for several years. This has been only the second incident of a fraudulent vendor I have encountered. Both now have been New York merchants. I think I am going to add a criteria to my personal shopping habits that any vendor from the northeast, particularly New York is suspect. If enough people shun business there, perhaps they will clean up their act. I doubt it.


.. i w sumie 84 opinie, wszystkie podobne. Quest4cameras? Nie ma sprawy:

http://www.resellerratings.com/store/Quest4Cameras
Lifetime Rating: 0.50 / 10

/8/07 5:10 PM
This company is a grey market company. They are rude, and lie about their products. I'm guessing that they are the same as Broadway Photo, as their address is the same. Unless the address is a fulfillment business for a number of companies.

My experience:
I purchased a Nikon D80 and a Nikon lens (18-70mm) from them, asked for overnight delivery. I specifically asked about this camera being a US market camera, not an import. I was told that they DO sell imported "grey market" cameras, but that for $50 more I would get the US model with US warranty. The imported cameras don't come with the Nikon warranty, but come with their own company warranty (quite a difference, I'm sure).

I reiterated at least a few times about a previous experience with getting an imported camera, and they assured me that I would be able to register the camera with Nikon with active Nikon warranty.

I paid $700+ for this camera, which sells online at other "respected" sellers for $874. I figured that price wasn't outrageously low, so it might be real... meaning that "if it seems too good to be true, it probably is" wouldn't apply.

So I placed the order, camera and one lens, no other accessories that I would "need", according to the sales guy on the phone, and got the camera when expected a day and a half later.

Unpacked the box, called Nikon via their website contact #, and tried to register camera and lens online with serial #s. Lens was good, camera was not. The camera is indeed a grey market camera, and the serial # was not recognized by their system. It was NOT a camera that comes with a warranty for a US consumer.

One might argue that in a year (warranty period), nothing will likely go wrong with the camera. Maybe true, but:
1) why did I pay $50 MORE for the "US model"
2) I could get this grey market version for much cheaper at other online grey market dealers
3)they outright lied to me about their product, even when I asked the point blank questions

I'm returning this camera, disputing the charges with my credit card company, and getting every cent of my money back, including shipping.

I wasted my time with these f'ing idiots, amongst the rest of the BS, and principles DO matter. If I want a grey market camera, I'll buy it from some other idiots for half the cost of this one.

I don't recommend buying from this company at all, unless you're buying for 50% the going rate, and the tradeoff is worth it.

A couple weeks ago I bought a JVC HD GZ7 video camera from the company I mentioned above, and got a camera with Chinese writing on all the buttons. It was obviously not a US model video camera, and I returned it. Thought I was avoiding that same experience when I asked specifically when buying THIS camera.

8/30/07 9:27 PM
HORRIBLE! bought what was advertised as a US new from factory camera for a pretty good deal, only to find out after calling that it was in fact an import with no warrenty, shitty battery, and everythign in japanese or some shit. the AMERICAN one with warrenty and regular battery that was advertised was way more. seller/customer service person was an ass. found better deal after of course, when it is nearly impossible to cancel an order with them. total scam. dont buy from them. email me and ill find you a better deal or pay the damn difference rather than them get business

Awatar użytkownika
marcinha
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2007, 10:18
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: marcinha » poniedziałek, 22 paź 2007, 19:12

ale jaja, dzięki, bardzo interesujące.. :)

na szczęście newegg.com skąd ostatecznie biorę jest 1 na liście top rated
stores

Awatar użytkownika
chajal
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: chajal » poniedziałek, 22 paź 2007, 19:13

jak bylem teraz w lipcu w NY tez sie na nich o malo nie naciąlem. Ja kupuje w B&H i przy tym kursie dolca jestem zadowolony. Najblizsza dostawe bede mial w grudniu bo wtedy z kolei do mnie zleci rodzina

Awatar użytkownika
marcinha
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2007, 10:18
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: marcinha » wtorek, 23 paź 2007, 16:59

a co zamówiłeś, chajal, jeśli wolno spytać?


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości