D40x czy EOS 400D

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

D40x czy EOS 400D

Postautor: Blink » sobota, 17 lis 2007, 21:59

Witam wszystkich. Wiem już że znaczna większość to "kanonierzy" :wink: Ale potrzebuje rady i opinii. Mój kompakt juz sie wysłużył a był to A620 Canon. Przyszedł czas na lusterko :) Miedzy innymi oczywiście do focenia na ukochanym Ils 8)

Czytałem wiele opinii, przejrzałem fora internetowe, trochęwysłuchałem porad rava :wink: obejrzałem przykładowe fotki i muszę powiedzieć że ciężko wyłonić co może być lepsze. Focić na pewno przez pierwszy rok będę kitowym 18-55 dopiero później jak będzie kasa to jakieś 55-200 :wink:

Aha i lubię też focić w nocy w miejskim nocnym oświetleniu. I szczerze powiem, że widziałem wasze foty nocne z 400D i byłem pod wrażeniem. Ale to chyba nie na szkiełku kitowym :) .

Proszę o opinie i rady.

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » sobota, 17 lis 2007, 22:34

Bierz raczej 400D, nie dlatego, że jestem pro canon, ale dlatego, że ma więcej przydatnych funkcji, po prostu wyższa klasa ;) a co do KITa - kit jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo dobry na nocne :lol: tylko czasem odbicia wkurzają, bo nie ma żadnych powłok.
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » poniedziałek, 19 lis 2007, 19:57

dzieki Kuba za rade..chociaz ktoś :wink: ale baaaaaaardzo dobry na nocne jest kitowe szkło naprawde czy sie nabijasz :)

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » poniedziałek, 19 lis 2007, 19:59

Nie nabija się, zobacz zdjęcia Caniego z Londka zrobione własnie KITem Canona: http://www.epgd.net/forumepgd/viewtopic.php?t=1852
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » wtorek, 20 lis 2007, 00:18

No właśnie te fotki podziwiałem wcześniej.....respect 8) ....i to są właśnie kitem??? :shock: jednak to szkiełko potrafi, tym bardziej w odpowiednich dłoniach :) a przez pewien czas opierałem się na opiniach z netu , że podstawowe szkło w 400D to porażka, teraz diametralnie zmieniłem zdanie, no to chyba już wiem co będę brał :wink: :wink: :

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » wtorek, 20 lis 2007, 16:06

Porażka ale jak się dobrze korzysta z niego to się robi dobry :)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
marcinha
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2007, 10:18
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: marcinha » wtorek, 20 lis 2007, 17:57

ja np., po tych recenzjach i opiniach internetowych, testach itp.,
zdecydowałem się na Nikona, bo dawał znacznie lepszy kit, wg
recenzji i testów itd...
po prostu nie chciałem na dzień dobry wydawać kolejnej kasy już na
starcie. cóż, wydałem je wkrótce po starcie..

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » czwartek, 22 lis 2007, 10:32

wydałeś w krótce po starcie bo??? czyli i tu i tu obiektyw Kitowy jest do bani??? hmm z no skoro canonowskim można robić ładne foty jak sie dobrze aparat ustawi to chyba nie jest taka porażka co??

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » czwartek, 22 lis 2007, 11:16

Blink pisze:wydałeś w krótce po starcie bo??? czyli i tu i tu obiektyw Kitowy jest do bani??? hmm z no skoro canonowskim można robić ładne foty jak sie dobrze aparat ustawi to chyba nie jest taka porażka co??


...no kurde chyba czegoś nie kumam, jak mozna złym obiektywem robic dobre zdjecia???? To co kit jest dobry tylko często ustawienia aparatu są do D??? Widze ze tu jakas amatorska farsa z dyskusji wychodzi!

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » czwartek, 22 lis 2007, 11:30

Tez juz nic nie rozumiem...

Qrde ten Canonowski Kit godne robi nocne stojaki... i to nawte na P. no chyba ze ktos o niczym nie ma pojecia i ustawi iso1600 to mu kaszana wyjdzie. i jeszcze ma dodatkowy plus bo jest bardzo maly i nie potrzeba zadnego mocnego statywu jak to jest w przypadku wiekszych szkiel.

juz kiedys byla dysuksja na forum o tym 18-55 i z tego co pamietam to byla opinia w skrocie po paru postach 'super zajebisty jak na taka cene, jedyny minus ze przy bardzo trudnym oswietleniu(mocne chmury, mgla, zachody) sie gubi...' no ale przeciez od czego sa RAWy:P
Obrazek

Awatar użytkownika
marcinha
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2007, 10:18
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: marcinha » czwartek, 22 lis 2007, 11:32

wydałeś w krótce po starcie bo??? czyli i tu i tu obiektyw Kitowy jest do bani??? hmm z no skoro canonowskim można robić ładne foty jak sie dobrze aparat ustawi to chyba nie jest taka porażka co??

nic takiego nie sugeruję. wymieniłem po prostu na lepszy, nie dlatego, że kit jest do bani. ja na swój kit nie narzekam.


jak mozna złym obiektywem robic dobre zdjecia???? To co kit jest dobry tylko często ustawienia aparatu są do D???

hmm.. ja bym śmiało powiedział, że jest dokładnie tak jak mówisz właśnie.

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » czwartek, 22 lis 2007, 12:04

Dla mnie KIT Canonoski byl do bani, przy mocnych swiatlach, punktowych robily sie dziwne kolorowe pierscienie, tragedia. Szybko sie go pozbylem. Nie dalo sie nic z nim zrobic.

Nie polecam.
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » czwartek, 22 lis 2007, 13:24

Może przez to, że jest KITem to jego wykonanie zależy od każdego egzemplarza :lol: ja mam made in Taiwan ... baku ma 100% rację. Moje ostatnie foty z KITa:

http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=6110706&nseq=2
http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=6110708&nseq=1
http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=6110714&nseq=0

I nie powiedzcie że nie są godne jakościowo :P

Pamiętajmy że to fotograf robi zdjęcie. :roll:

PS personalnie (czy inaczej osobiście) uważam, że KIT jest lepszy od takiego np 28-90... to jest SYF
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 lis 2007, 13:27 przez KubaN, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
marcinha
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2007, 10:18
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: marcinha » czwartek, 22 lis 2007, 13:25

jak mozna złym obiektywem robic dobre zdjecia???? To co kit jest dobry tylko często ustawienia aparatu są do D???

żeby było jasne: tak, złym obiektywem można robić dobre zdjęcia oraz dobrym (kitem czy nie kitem) złe, jeśli ustawienia aparatu są do D.

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » czwartek, 22 lis 2007, 17:56

Kaspar pisze:
Blink pisze:wydałeś w krótce po starcie bo??? czyli i tu i tu obiektyw Kitowy jest do bani??? hmm z no skoro canonowskim można robić ładne foty jak sie dobrze aparat ustawi to chyba nie jest taka porażka co??


...no kurde chyba czegoś nie kumam, jak mozna złym obiektywem robic dobre zdjecia???? To co kit jest dobry tylko często ustawienia aparatu są do D??? Widze ze tu jakas amatorska farsa z dyskusji wychodzi!


No nie ukrywam że zaczynam zabawę dopiero z lustrem dlatego radze sie ludzi którzy mają z tym do czynienia od dłuższego czasu, czyli Wy :wink:

Kuba no nie można powiedzieć ze foty są złe jakościowo :wink:

Baku masz racje że to wszystko kwestia ustawień. No jakieś tam pojęcie już mam (tak mi sie wydaje :) ) ale przez 3 lata na kompakcie, a w lusterku to domyślam się ,że trochę więcej opcji :P No i wszystko zależy fotografa oczywiście :) Dlatego jak będzie sprzęcik to trzeba sie uczyć od najlepszych :wink:

Dzięki za pomoc i rady. Już wiem co robić 8)


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości