Problem z AF w Cannonie 350D

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Problem z AF w Cannonie 350D

Postautor: Franc » sobota, 12 lip 2008, 16:21

Kłopoty zaczely sie dzisiaj w ZOO.Aparat zaczął gubić ostrość.Szuka ostrości wolniej i nie znajduje,pierw powoli idzie w jedna , potem w druga i zatrzymuje się na rozmazanym kadrze.Czasami załapie i nie całą minute chodzi dobrze, po czym dalej gubi ostrość.Miga przy tym zielona lampka w wizjerze po zatrzymaniu AF.Wykluczam obiektyw bo na dwóch różnych obiektywach jest to samo, wykluczam baterie, bo na dwóch innych to samo.Styki czyste i nie powgniatane.Coś nie tak z body.Może ktoś miał podobny przypadek i wie co może byc nie tak?Szukałem w necie ale nie znalazłem, może słabo szukałem, nie wiem.Przy przelaczeniu obiektywu na MF mozna normalnie ,tyle że ręcznie robić zdjęcia.

Awatar użytkownika
Michun
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 18 lip 2006, 11:55
Lokalizacja: EPGD mam zaraz za lasem.
Kontaktowanie:

Postautor: Michun » sobota, 12 lip 2008, 21:29

Ja miałem coś podobnego w nikone D50 i okazało sie, ze jest problem z czujnikiem AF. Po wymianie tego ustrojstwa wszystko wrócilo do normy.
Pozdrawiam.
________________________________

...:::Ελληνική Πολεμική Αεροπορία:::...
________________________________

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » niedziela, 13 lip 2008, 19:28

Też wydaje mi się (po wykluczeniu innych wymienionych przyczyn), że problem może dotyczyć jakiegoś elementu elektroniki. Wizyta w serwisie z pewnością rozwiązałaby problem.
Pozdrawiam serdecznie
Arek

Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » niedziela, 13 lip 2008, 23:34

ja mam podbonie, tyle ze przy starym i wyeksploatowany obiektywie 75-300. na innych obiektywach tego nie zauwazylem, wiec w moim przypadku obstawaim ze jest to wlasnie problem w obiektywem!

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » poniedziałek, 14 lip 2008, 15:05

Cuda sie zdarzaja.Dzisiaj dziala poprawnie.Meczylem go sporo czasu i ani razu sie nie zachwiał.

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » poniedziałek, 14 lip 2008, 23:17

Sam się zepsuł, to i się sam naprawi :wink:
Pozdrawiam serdecznie

Arek


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości