Sigma 50mm 1.4

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » czwartek, 07 sie 2008, 02:24

hmm KubaN widze ze lubisz miec rozmyte
a ja wole ostre i bez aberacji :wink:

50mm na f/8, obiektyw ten sam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » czwartek, 07 sie 2008, 06:42

Łojoj Jakość żyletka! Ostatnio na www.optyczne.pl ukazał się test Sigmy 50 f/1.4 i jeśli chodzi o jakość obrazu to wypada znacznie lepiej od Canona. Jestem ciekawy jak z tym ustawianiem ostrości przy f/1.4 ciut przed obiektem... . Link do testu obiektywu :

http://www.optyczne.pl//index.php?test=obiektywu&test_ob=132


Pozdrawiam.

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » czwartek, 07 sie 2008, 20:49

Zobaczymy, co na temat tego obiektywu będą miały do powiedzenia inne źródła.
Jeśli opinia się potwierdzi, to Sigma będzie najpoważniejszym konkurentem Canona w tej klasie. Warunki gwarancyjne ma zdecydowanie najlepsze, mechanika jest OK, a jakość optyki też jest niczego sobie. Tylko AF myli się wciąż trochę zbyt często i czasem na bagnecie można wyczuć delikatne luzy (Sigma nie przylega do korpusu aparatu tak idealnie, jak szkła Canona). To akurat mnie nie dziwi. Pewnie podobnie byłoby w przypadku obiektywów Canona i korpusów Sigmy.
Wciąż też Sigma ma wyższy odsetek obiektywów w cenie do 5000 zł, w których wnętrzu znajdują się jakieś "fabryczne" paprochy. Trzeba w miarę możliwości sprawdzać każdy egzemplarz :? I tak pod tym względem jest znacznie lepiej niż kiedyś.

Jednak nadal z Canonem najlepiej współpracuje... Canon :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Arek


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości