Witam-Pytanie o G3

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
michugdansk
Posty: 1
Rejestracja: środa, 26 mar 2008, 16:55
Kontaktowanie:

Witam-Pytanie o G3

Postautor: michugdansk » piątek, 25 lip 2008, 00:25

Witam-Moj pierwszy post więc prosze o nie "karanie" :) Jestem na forum jakiś czas.Kręci mnie "wasz"temat.Byłem na górce w Bysewie kilka razy-a w zasadzie obok górki..(jakoś nie miałem smiałosci :P ) Zreszta śmigam w pobliskiej pizzerii i jestem w okolicach lotniska niemal codziennie.Więc mam pytanko.Posiadam aparat Canon G3.Wiem że ma mozliwości(bo sam nie potrafie ogarnąć wszystkich ustawień) a w foto jestem laikiem.Warto z takim aparatem zaczynać przygode spotterską?Da rade tym porobić godne (tak nadużywane na tym forum słowo :) ) fotki? Oczywiście "godne" w swojej klasie... Pozdrawiam i sorki za nieskładny post-po prostu nie wiem jak zagadać.. :oops: :oops:

Awatar użytkownika
Persy
Posty: 106
Rejestracja: środa, 19 kwie 2006, 20:56
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Persy » piątek, 25 lip 2008, 06:43

Zdjęcia robi przede wszystkim człowiek, a nie aparat. Aparat daje lub ogranicza pewne możliwości. Im gorszy sprzęt tym bardziej ogranicza, a im lepszy (droższy) tym daje więcej. Słabym apartem też można zrobić dobre zdjęcia. A jak się nie ma pojęcia co i jak to i lustrzanką za 10000 nic nie zrobisz. Co więcej, jak się nie ma pojęcia "o co chodzi" to na bardzo prawdopodone, ze zdjęcie tą super-lustrzanką będzie gorsze od tego z kompaktu. W pełni profesjonalny (i koszmarnie drogi :) ) sprzęt wymaga wiedzy.
Twój aparat ponoć (tak wycztałem w paru opiniach) robi pod względem jakości calkiem niezłe zdjecia. Więc bierz aparat, rób zdjęcia, ćwicz, eksperymentuj... a jak już stwierdzisz, że za bardzo cię ogranicza - idź wyżej.
+ A.net + JP +

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » piątek, 25 lip 2008, 06:47

Zacznij robić zdjęcia przede wszystkim dla siebie...nie myśl o tym co robić by pokazać innym. Sprzęt masz w miare OK...zanim zaszalejesz na górce na EPGD przejedź się na bardziej klimatyczne lotnisko do pruszcza. Tam z bliska będziesz mógł pofocić samoloty, protestować sprzęt na każdej ogniskowej i z różnymi ustawieniami. Skoro nie masz śmiałości podejść "do nas" trenuj w samotności, pokaż na forum co wyszło a na pewno znajdzie się ktoś kto będzie służył dobrą radą choćby przez internet.


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości