ERR99

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

ERR99

Postautor: MarcoPolo » środa, 30 lip 2008, 22:42

(dyskusja z 30.07.2008 przeniesiona z ShoutBox)

Blink: cooznacze ERR99 w aparacie????

Blink: komunikat taki mi się zaczął co jakiś czas wyświeetlać
SebolE: Blink ERR99 problem współpracy puszka - słoik. Czasami pomaga przeczyszczenie styków.
Blink: ok spróbuje to zrobić i zobacze co z tego wyniknie:)
Blink: dzięki:)
Browar: No ja czyściłem , zmieniałem obiektywy (3+2 na lotnisku) i to samo . Zmieniałem akumulatory , karty, zerowałem ustawienia zero poprawy non stop ERROR99. :cry: :cry: :cry:
LAPA: bylem swiadkiem w jarkomie- jakis kolo przyszedl z 350 i okazalo sie ze jeden pin w slocie karty byl u niego wygiety - tez mial error99
Browar: Ku(*a dramat. Hmm nie wiem czy na oko to można ocenić ale piny wyglądaja na ok :cry:
MarcoPolo: Bro/Blink, nie tylko Wy macie taki problem, jest sporo o tym w sieci, czytaliscie?:
http://www.richardsnotes.org/archives/2 ... ct-points/
MarcoPolo: i toto sie pojawiło jednocześnie w dwóch aparatach???
Browar: Zaraz sprawdze z tą gumką , u mnie problem pjawił sie 3-4 dni trmu ale wyciagniecie (oryginalnego)aku i odkręcenie na sekundę obiektywu i przykrecenie powoowalo że dało się focić. Dzisiaj wieczorem juz to nie pomagało... Dziwię się bo body ma 4 miesiące
Browar: i 26 tys zdjęć a po kupnie 100-400 zbyt czesto go z body nie zdejmowałem...
KubaN: też kiedyś miałem error 99 ale już nie wiem z jakiego powodu
KubaN: a chłopaki sprawdźcie jeszcze jedno, jak error wam wyskakuje
KubaN: jak sie da focić to włączcie ISO 1600 i sfoćcie jakiś mocno zacieniony obszar na dworze, powinny sie zrobić takie paski poziome z szumu - to błąd matrycy
KubaN: u siebie miałem coś takiego nagminnie
MarcoPolo: no i aby wykluczyć pewne sprawy przeczytajcie Update #2 na tej stronie...
Geo: moze warto to przenieść jako osobny temat co?!
Geo: kto wie kiedy sie przyda znowu
Browar: Robiłem wszystko oprócz Update #2 , jutro rano po całej nocy jsk body poleży całą noc bez karty aku i ob. , jak na razie efekt=ERR99
Arek: KubaN - to z poziomymi paskami to normalna sprawa, nie ma związku z żadnym Errorem99, jak włączysz ISO 3200 to szum będzie większy i paski wyraźniejsze.

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » środa, 30 lip 2008, 23:11

No Więc znowu działa...

Zastosowalem się do większości wskazówek dostepnych w necie itp itd i nic. 6 obiektywów zmieniałem 3 karty i 3 aku i nic. Aż w końcu na chybił trafił zrobiłem tak :

1. Zdjąłem obiektyw.
2.Wybrałem z Menu Czyszczenie ręczne matrycy.
3. Za pierwszym razem podniosło się tylko lustro a migawka ani nie drgnęła.
4. Wyłączyłem aparat.
5. Włączyłem aparat(bez zakładania obniektywu) i jeszcze raz wybrałem funkcję Ręczne Czyszczenie Matrycy i TYM razem tak jak powinno podniosło się I lustro I migawka.
6. Kilka testów w różnych odstępach czasu i z różnymi obiektywami ( z różnymi CF i AKU) i jak na razie działa :):):):):):)

Jutro rano jeszcze napiszę czy nic się nie zmieniło. Wysłanie Body do serwisu w tym czasie co jest teraz oznaczałoby WIELKĄ lipę bo plany są a nie byłoby czym focić ...

Stan na 00:10 - działa :)

Pozdrawiam :)

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » czwartek, 31 lip 2008, 07:29

Wczoraj na sam koniec też się zrobił ERR99 no ale zastosowalem metodę opisaną przeze mnie i wszystko działa dalej. Dzisiaj rano wszystko działa , zobaczymy na jak długo...

Pozdrawiam :)

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » czwartek, 31 lip 2008, 08:16

Mi od czasu do czasu tez sie to wyswietla, ale wylaczenie i wlaczenie aparatu ponownie likwiduje problem, tak wiec sie tym zbytnio nie przejmuje.

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » poniedziałek, 11 sie 2008, 06:20

No niestety zmienianie obiektywów , wgrywanie firmwearu , czyszczenie styków i cała masa innych zabiegów nie przyniosła rezultatów... . Problem tkwi najprawdopodobniej w blokującej się migawce :( . Aparat idzie do serwisu :(

Pozdrawiam.


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości