Canon 450D kontra Nikon D60

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
WEST
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2008, 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Canon 450D kontra Nikon D60

Postautor: WEST » niedziela, 10 sie 2008, 14:57

Witam wszystkich. Bardzo mi miło napisać pierwszy post. Miałem ostatnio przyjemność poznać Kubę z kolegą pod płotem który zachęcił mnie do zalogowania się. Mam na imię arek mam od dzisiaj 31 lat, jestem z rumi/gdyni, fotografuję jako amator.

Wiem ze wiekszość kolegów ma Canony ale zależy mi na waszej opini. Kupić body 450D czy się silić na 40D.

Jeszcze po głowie chodzi mi Nikon D60 ale słyszałem o drogich szkłach do niego i słabym balansie bieli. Canony mają znowu słabe wyświetlacze ale są w ruchu lepsze...

Budżet w zasadzie nie ma znaczenia ale im wiecej zostanie z bodego tym więcej bedzie na szkło.

Reasumując 450D czy 60D? A moze 40d to taka przepaść ze tylko 40d?

Pozdrawiam was serdecznie
West
Miłego dnia i nocy :)

West & Nikon

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » niedziela, 10 sie 2008, 15:09

A witam West:). Skoro napisałeś że od dzisiaj masz 31 to wszystkiego najlepszego :). Jeśli chodzi o aparaty to osobiście proponowalbym 40d. Cena już jest bardzo zbliżona do 450 d a 40 d ma mniejsze szumy( chociaż 450d też za dużych nie ma) , jest duży i solidnie wykonany. Do kwestii wyświetlacza to raczej nie przywiązywałbym większej uwagi , chociaż nie wydaje mi się żeby te w 40d czy 450 d miały jakieś wieksze mankamenty.

Tyle jeśli chodzi o moje zdanie.

Pozdrawiam i do zobaczyska pod płotem :)

MaćkoE

Postautor: MaćkoE » niedziela, 10 sie 2008, 15:17

Proponowalbym zaczerpnac informacji u Arka, czlowieka swietnie zorientowanego w temacie fotografii.

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » niedziela, 10 sie 2008, 15:57

Witam na forum.
Doklanie to samo powiem co Macko, trzeba poczekac na wypowiedz mojego imiennika - czlowiek sie zna i na bank dobrze doradzi.
Od siebie moge tylko napisac, D80 + 70-300VR to rozwiazanie w temacie nikona na spotting (styka na nasza lake a i na lotniskach tez tym mozna focici).
W Canonie to 40D zamiast 450D, szklo wedle zasobnosci portfela
(podaj przedzial cenowy to Arkowi bedzie latwiej Ci doradzic).
Obrazek
ravecki

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » niedziela, 10 sie 2008, 22:59

Witam również na naszym forum :)

Wydaje mi się, że 450D Canona jest lepszym wyborem, niż D60 Nikona, choćby dlatego, że jest to nowsza konstrukcja, o lepszych parametrach i funkcjonalności. Cenowo chyba są już na tyle zbliżone, że nie jest to aż tak istotne.

Z kolei porównywanie 450D do 40D troszkę mija się z celem, bo to dwie różne klasy aparatów i naturalnie droższy i bardziej zaawansowany 40D przewyższa tańszego i prostszego 450D pod wieloma względami.

40D kosztuje już obecnie w granicach 2500-2800 zł. Moim zdaniem jest to kwota bardzo przyzwoita, bo aparat jest naprawdę bardzo dobry. Jesienią ceny prawdopodobnie jeszcze spadną. Ja, będąc w sytuacji kolegi, zdecydowałbym się właśnie na 40D.

Gdybym miał z kolei wybierać coś z Nikona, to moim zdaniem można zacząć od D80. To świetny aparat. Współpracuje ze wszystkimi obiektywami Nikona i dedykowanymi innych producentów, jest wystarczająco szybki, ma porządną rozdzielczość i sporo ciekawych funkcji (jak choćby wbudowany moduł bezprzewodowego sterowania drugą lampą błyskową).
Szkoda tylko, że w tym modelu matryca to wciąż CCD (począwszy od D300 w górę montowane są już CMOSy).

Na wybór szkła większy wpływ będzie miała niestety cena, bo rozpiętość jest duża.
Pozdrawiam serdecznie
Arek

Awatar użytkownika
WEST
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2008, 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: WEST » niedziela, 10 sie 2008, 23:12

Dziękuje za pomoc.
Zwracacie szczególna uwagę na 40D jako na aparat najbardziej zaawansowany. Nikon odpada miedzy innymi na prozaiczny problem czyszczenia z kurzu a jakby nie było to rocznie prawie 250 zł w serwisie,

To jeszcze pomarudzę na temat 450D. Porównując parametry nie odstaje za mocno od 40D a w niektórych wypadkach przewyższa np matrycą.

Czy warto inwestować w droższy i starszy aparat?
Miłego dnia i nocy :)



West & Nikon

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » niedziela, 10 sie 2008, 23:23

Arek pisze:Witam równie¿ na naszym forum :)
Z kolei porównywanie 450D do 40D troszkê mija siê z celem, bo to dwie ró¿ne klasy aparatów i naturalnie dro¿szy i bardziej zaawansowany 40D przewy¿sza tañszego i prostszego 450D pod wieloma wzglêdami.

Szczerze to Arek napisal dopitnie w czym tkwi roznica miedzy tymi aparatami. Ja bym sie decydowal, albo inaczej ja sie zdecydowalem (obecnie 400D) juz na 40D i czekam tylko az cena jeszcze troche spadnie :).
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » poniedziałek, 11 sie 2008, 14:44

rav pisze:
Arek pisze:Witam również na naszym forum :)
Z kolei porównywanie 450D do 40D troszkę mija się z celem, bo to dwie różne klasy aparatów i naturalnie droższy i bardziej zaawansowany 40D przewyższa tańszego i prostszego 450D pod wieloma względami.

Szczerze to Arek napisal dopitnie w czym tkwi roznica miedzy tymi aparatami. Ja bym sie decydowal, albo inaczej ja sie zdecydowalem (obecnie 400D) juz na 40D i czekam tylko az cena jeszcze troche spadnie :).


2588 i zapraszam do mnie :D...
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » poniedziałek, 11 sie 2008, 16:58

Chciałem wstawić fajną tabelę porównawczą obu modeli, żeby wszystko wyglądało przejrzyście i czytelnie, ale nie mogę. Wszystko wyświetla się w postaci ciągłego, nieczytelnego tekstu bez układu tabeli, więc w zamian napiszę krótko zalety każdego z modeli względem drugiego.

450D: rozdzielczość, lampa błyskowa, zdalne sterowanie, masa;

40D: gęstość pikseli*, czułość ISO, autofokus, balans bieli, szybkość migawki, RAW**, żywotność*** migawki, wizjer, pojemność i żywotność**** akumulatora, rozmiary;

* - wpływa na osiągany poziom szumów, dzięki czemu zdjęcia są "czystsze" i można pokusić się o wyższe ISO bez znaczącej straty jakości zdjęcia
** - możliwość rejestrowania małych RAWów, tzw. sRAW
*** - projektowana liczba cykli
**** - liczba zdjęć wykonanych bez ponownego ładowania akumulatora, a nie żywotność akumulatora w ogóle
Pozdrawiam serdecznie

Arek

Awatar użytkownika
WEST
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2008, 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: WEST » sobota, 04 paź 2008, 20:36

Jak czytam swoje wcześniejsze pomysły to się uśmiecham.

Wybór padł na Nikona D90. Pierwsze wrażenia i foty są świetne. Teraz szukam jakiegoś teleobiektywu z gniazdem nikona na lotnisko.

Pozdrawiam cieplutko spotterów.
Miłego dnia i nocy :)



West & Nikon

Awatar użytkownika
PiotrJ
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek, 09 lip 2007, 08:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrJ » niedziela, 05 paź 2008, 07:48

WEST pisze: Nikon odpada miedzy innymi na prozaiczny problem czyszczenia z kurzu a jakby nie było to rocznie prawie 250 zł w serwisie.


Niestety kolego, ultradźwięki matrycy tak dobrze nie wyczyszczą, w/g mnie to bardziej chwyt marketingowy niż prawda tak samo w Canonie jak i w Nikonie. Ale witam w wąskim gronie Nikonowców :)
A co do szkła na lotnisko polecam Nikkor AF-S 70-300 VR, to można by powiedzieć podstawa na EPGD ;) w Nikonie.
Pozdrawiam
Piotr Jagliński

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » niedziela, 05 paź 2008, 19:56

bigfoot pisze:
WEST pisze: Nikon odpada miedzy innymi na prozaiczny problem czyszczenia z kurzu a jakby nie było to rocznie prawie 250 zł w serwisie.


Niestety kolego, ultradźwięki matrycy tak dobrze nie wyczyszczą, w/g mnie to bardziej chwyt marketingowy niż prawda tak samo w Canonie jak i w Nikonie. Ale witam w wąskim gronie Nikonowców :)
A co do szkła na lotnisko polecam Nikkor AF-S 70-300 VR, to można by powiedzieć podstawa na EPGD ;) w Nikonie.


Nie wiem jak to dziala w d90 z technicznego punktu, ale w d300 jest the best jesli chodzi o czyszczenie
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

Awatar użytkownika
WEST
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2008, 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: WEST » niedziela, 05 paź 2008, 20:09

bigfoot pisze:
WEST pisze: Nikon odpada miedzy innymi na prozaiczny problem czyszczenia z kurzu a jakby nie było to rocznie prawie 250 zł w serwisie.


Niestety kolego, ultradźwięki matrycy tak dobrze nie wyczyszczą, w/g mnie to bardziej chwyt marketingowy niż prawda tak samo w Canonie jak i w Nikonie. Ale witam w wąskim gronie Nikonowców :)
A co do szkła na lotnisko polecam Nikkor AF-S 70-300 VR, to można by powiedzieć podstawa na EPGD ;) w Nikonie.


Właśnie tego obiektywu szukam a właściwie stukam złocisze :)
Nikon po prostu leży mi w ręku. Nie wiem czemu ale Canon 50D po prosty pachnie mi tanim plastykiem - mimo jego wielu zalet.
Miłego dnia i nocy :)



West & Nikon

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » niedziela, 05 paź 2008, 20:24

Akurat Canon EOS 50D do plastikowych nie należy, a pachnie nowością, szczególnie jak się go po raz pierwszy wyjmuje z pudełka :wink:
Pozdrawiam serdecznie

Arek

Awatar użytkownika
WEST
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2008, 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: WEST » niedziela, 05 paź 2008, 20:51

Arek pisze:Akurat Canon EOS 50D do plastikowych nie należy, a pachnie nowością, szczególnie jak się go po raz pierwszy wyjmuje z pudełka :wink:

to piekny zapach :) Davidoff przy tym to woda brzozowa.
Miłego dnia i nocy :)



West & Nikon


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości