Problemy z 40D.

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Problemy z 40D.

Postautor: KubaN » czwartek, 11 wrz 2008, 21:42

Arek czy możesz coś powiedzieć na temat problemów z 40D? Osobiście znam conajmniej trzy osoby które miały/mają kłopoty z tym aparatem.

Mój 350D wykazywał wyraźne zmęczenie przy 67 000 zdjęć kiedy jego wytrzymałość to zagwarantowane przez C. 50 000. W 40D gnębią mnie już szumy przy 37 000! Na początku było super, ISO 800-1250 goooodnie, o mniejszym już nie wspominam. A teraz jak robie na 400 to już widzę grain że mnie boleć zaczyna. Nie wiem od czego to zależy - procek, matryca?

Kaspar miał problem z migawką - padła po 47 000

Anteks natomiast ma problem taki że wygląda to jakby mu się w ogóle cały system wykrzaczył. Opisze sam jak będzie miał czas.
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
Anteks
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 21 lut 2006, 19:01
Lokalizacja: GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Anteks » czwartek, 11 wrz 2008, 21:47

Dzięki KubaN, że napisałeś.
Nie mam coprawda za dużo czasu, bo wyjeżdzam, ale mówiąc krótko aparat zaczal sam sobie wybierac sekwencje naswietlania i czy to jest p, m, av czy cokolwiek innego zawsze sekw. naswietlania skacze. Na jednym zdjeciu jest -1 pozniej -2, -3 i nagle +1 1/2, pozniej znowu 0 i tak wkolko. Pozatym jak juz ta sekwecja sie przestawia, to nie wygląda, to tak jak powinno (-2..1.._..1..+2) tylko jest takie cos -4..3..2..1.._ w miejscu _ jest jakby strzalka ze srodkiem. To tak po krótce wogule nie wiem co jest grane. Pozatym AF zaczal mi niemilosiernie szalec teraz.

Pozdrowienia
Pozdrawiam
Antoni

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » czwartek, 11 wrz 2008, 22:03

Anteks pisze:Dzięki KubaN, że napisałeś.
Nie mam coprawda za dużo czasu, bo wyjeżdzam, ale mówiąc krótko aparat zaczal sam sobie wybierac sekwencje naswietlania i czy to jest p, m, av czy cokolwiek innego zawsze sekw. naswietlania skacze. Na jednym zdjeciu jest -1 pozniej -2, -3 i nagle +1 1/2, pozniej znowu 0 i tak wkolko. Pozatym jak juz ta sekwecja sie przestawia, to nie wygląda, to tak jak powinno (-2..1.._..1..+2) tylko jest takie cos -4..3..2..1.._ w miejscu _ jest jakby strzalka ze srodkiem. To tak po krótce wogule nie wiem co jest grane. Pozatym AF zaczal mi niemilosiernie szalec teraz.

Pozdrowienia


Jak cie bardzo meczy to smialo wal do mnie, masz gwarancje roczną, w canonie zrobia restart systemu i bedziesz mial problem z glowy.
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » poniedziałek, 15 wrz 2008, 00:09

Chłopaki,

Niestety nie są mi znane podobne problemy z czterdziestką. Wśród moich znajomych "z podwórka", którzy są (lub byli) użytkownikami tego modelu, takie objawy nie występowały. Fakt, że ci ludzie nie używają swoich aparatów tak intensywnie, ale przecież 40D ma trwałość teoretyczną 100.000 fotek, więc takie rzeczy nie powinny się zdarzyć nawet wówczas, gdy foci się dużo i często.

Moja rada, tak jak napisał wcześniej Bartek: jeśli aparat wariuje -> do serwisu. Szkoda się samemu męczyć i niepotrzebnie denerwować. Są fachowcy od tego (w dodatku im płacą), to niech się na coś przydadzą.
Pozdrawiam serdecznie
Arek


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości