Minimalne wymagania sprzętowe żeby zacząć fotki na EPGD

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
MaciejXtrem
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 21 wrz 2008, 21:06
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Minimalne wymagania sprzętowe żeby zacząć fotki na EPGD

Postautor: MaciejXtrem » wtorek, 23 wrz 2008, 20:31

Witam

Byłem juz kilka razy na lotnisku znalazłem Wasze forum i myśle o rozpoczęciu przygody ze spotingiem..


Mam proste pytanie , nieche rozwodzić się na temat jaka jasność obiektywu ..... Czy Canon , Nikon , Sony ....


Chodzi mi o to , jakie mniej więcej ogniskowe obiektywów są potrzebne na Rębiechowo ???

100 , 200 , 300 , 500 .......

Czy używacie stałoogniskowych obiektywów ???

Czy w miare dobrym kompaktem z zoomem optycznym 10X da rade pstrykać foty gdzie samolot będzie w kadrze , a nie w tle ???


Pozdrawiam

Do zobaczenia pod płotem ;)

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » wtorek, 23 wrz 2008, 20:37

Sam kiedyś się nad tym zastanawiałem i nie jest to takie proste. Zdjęcia nocne spod płotu można robić już KITem czyli 18-55, sporo osób używa też stałek 50mm. Do zdjęć dziennych w zależności od miejsca ja używam ogniskową od 100-200. Oczywiście ni zmienia to faktu, że jak masz 400, 500 a nawet więcej to też będzie można wykorzystać.
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » środa, 24 wrz 2008, 15:12

Kolega powiedział o ogniskowych to ja do kompaktu się wypowiem.. Z 10 optyczną da się robić niezłe zdjęcia, ale jakbyś chciał robić fotki z większych odległości* na kompakcie to niestety przyda się zaprząc zoom cyfrowy jeśli posiadasz.

*ogólnie cyfrowego nie polecam, bo zdjęcie traci na tym jakość, ale jeśli będziesz chciał zrobić zdjęcie z kilkuset metrów (od górki do miejsca oderwań tyle gdzieś będzie) to sam optyk może Ci dać jedynie samolot w tle.
Pozdrawiam :)
Paweł

Awatar użytkownika
MaciejXtrem
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 21 wrz 2008, 21:06
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: MaciejXtrem » piątek, 26 wrz 2008, 20:11

Pierwsze foty już za sobą.

Obiektywem 70-300 bez problemu można focić samoloty na pasie startowym i początkowej fazie lotu.


Jednak czasem przydał by się większy zoom do fotek samolotów w powietrzu.


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości