Sony A-300 (body) + Sigma 18-200

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Sony A-300 (body) + Sigma 18-200

Postautor: kex_ » niedziela, 05 paź 2008, 20:52

Witam, szukałem tematu w dziale, ale nie znalazłem także zdecydowałem się założyć :) Może się ktoś z was wypowiedzieć na temat Sony alpha 300?
http://cyber-shop.pl/product_info.php?c ... cts_id=840

Mój tatko kupił sobie taki (a dokładniej body) wraz z obiektywem Sigma 18-200 mm f/3.5-6.3 DC i chciałem tak nieśmiało zapytać czy pożyczenie tej zabawki i zabranie na spotting na EPGD nie jest czasem wstydem zbyt dużym :P a tak na serio chciałem spytać czy ten zestaw da sobie radę ze spottingiem, a tu jednak są ludzie znający się na sprzęcie całkiem nieźle.
Pozdrawiam :)
Paweł

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » środa, 08 paź 2008, 17:27

Nie jestem pewny, ale chyba nikt ze środowiska spotterskiego EPGD nie ma Sony Alfa. Chętnie pewnie zobaczylibyśmy zdjęcia wykonane tym aparatem.

Ja o Sony Alfa mam już wyrobione pewne zdanie, podobnie jak o różnych szkłach do niego. Minoltę, z której większość rozwiązań przejęło Sony, ceniłem bardzo.

Sony ma jedną zasadniczą przewagę nad konkurencją: wie, co konkurencja zrobiła i jakie rozwiązania się sprawdziły. Może zatem je wykorzystywać w swoich produktach i udoskonalać, aby były jeszcze lepsze od pierwowzorów.
Pozdrawiam serdecznie
Arek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » środa, 08 paź 2008, 18:52

Chajal ma alfę, może zechce się wypowiedzieć :) Ja wiem jedynie że robi foty ostre jak żyleta (taka od EMO :P )
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » środa, 08 paź 2008, 19:58

To z chęcią wysłucham co Chajal ma do powiedzenia na temat Alfy i być może zdecyduję się wziąć ją na jeden dzień, choćby na treningowce, zobaczyć jak wyglądają zdjęcia.
Pozdrawiam :)

Paweł

Awatar użytkownika
chajal
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: chajal » czwartek, 09 paź 2008, 20:29

Posiadam alfę 100 od roku, kupiona w USA z kitowym obiektywem plus obiektyw 70-300 quantaray (to taka wersja sieciowa chyba Tamrona), zrobionych zdjęć ok 12000.
alfa 100 to taki testowy model, ktory miał chyba na celu wybadanie rynku i dalszego rozwoju amatorskiej lustrzanki Sony.
moje spostrzeżenia:

wady:
- b.duże szumy już przy iso 100 (to chyba zaleta matrycy CCD :) )
- zbyt nasycone kolory, nienaturalne (musiałem zdjąć -1)
- autofokus wolny (nawet przy lepszych obiektywach np testowałem przy 70-300 G SSM)
- stabilizacja w aparacie jest nieporozumieniem, do zdjęć spotterskich mało pomocna, zwalnia szybkość zdjęć seryjnych.
- szybkość 3kl/s - nie uzyskałem takiej wartości nawet przy najszybszych kartach i po wyłączeniu stabilizacji i innych zbędnych funkcji.

zalety:
- mimo słabego obiektywu kitowego i 70-300 za 200 dolków (który się już powoli rozpada) ostrość jest ok + photoshop i wychodzi POLSILVER :)

Obrazek

- tani dobry aparat dla początkującego, uczący cierpliwości i pomagający w wyborze następnego aparatu (np Canon :D)
Na alfie 100 uczyłem się i nadal się uczę robić zdjęcia i napewno nie wyrzucę go :)
Lustrzanki Sony godne polecenia zaczynają się od modelu 700.
Robiłem zdjęcia 700 przez miesiąc, to inna klasa, nie mam zastrzeżeń (może dlatego że to matryca CMOS :?: )
Ja mogę podsumować lustrzanki Sony tak:
alfa 100 jw
200,300,350 nie wiem, nie robiłem zdjęć tymi modelami.
700 - polecam
900 - zrobiłem 30 zdjęć na prezentacji FFP w Gdyni wygląda ok. :D

Awatar użytkownika
kornikgdansk
Posty: 447
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2007, 22:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: kornikgdansk » czwartek, 09 paź 2008, 20:43

miałem 100 tkę z różnymi obiektywami nawet z ssm 70-200 2,8 [skromne 7000 pln] ale zrezygnowałem z systemu przez brak możliwości rozwoju i ceny obiektywów ale sony dopiero się rozpędza [?] 8)

Awatar użytkownika
MaciejXtrem
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 21 wrz 2008, 21:06
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: MaciejXtrem » czwartek, 09 paź 2008, 21:44

Mój Tata nabył Sony alfa 300 i obiektywy minolty oraz sigmy .....

Może nie mam wielkiego doświadczenia w aparatach , ale moge ją porównać do mojego Nikona D50. Robiąc na auto , sony uzyska więcej i bardziej udanych zdjęć. W progamach tematycznych jak dobrze nastawisz , to obydwa aparaty są raczej porównywalne. Mając do wyboru uzywany sprzęt Canon, Nikon a nowy Sony , nie wachał bym się tylko kupił Sony. Jeśli masz sporo kasy i chcesz być trendy , póki sony marki sobie nie wyrobi to kup Canona. Jeśli nie jesteś profesjonalistą tylko zaawansowanym amatorem będzesz zadowolony z Sonego.

Z tego co wiem 300 to najbardziej udany model i ma mniejsze szumy niż 350.

Ma też kika fajnych bajerów , między innymi odchylany w 2 płaszczyznach wysietlacz .oraz funkcje live view ;)

Ciekawy link do tematu:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6882

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » piątek, 10 paź 2008, 16:31

Dzięki za wszystkie przydatne info ;) no to nie zostaje nic innego jak wziać go na "jazdę próbną" na EPGD :P
Pozdrawiam :)

Paweł


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości