Kompakt z wymienną optyką. I po co...

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
Stasiu
Posty: 131
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 19:01
Kontaktowanie:

Kompakt z wymienną optyką. I po co...

Postautor: Stasiu » poniedziałek, 27 paź 2008, 19:04

Lumix zrobil kompakty z wymienna optyka, i po co?
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/panasonic ... zarny.html


__________
Lumix to marka stworzona przez Panasonica. Producentem aparatu jest Panasonic.

Arek
pozdrawiam Stasiu Kuchtyk

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » poniedziałek, 27 paź 2008, 20:28

http://www.ceneo.pl/1900337


3700zł ;]
Tak poza tym wiele rzeczy jest czasem nie potrzebnych w aparatach.

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » poniedziałek, 27 paź 2008, 21:47

Siernik, fakt faktem, że wiele funkcji nie jest potrzebnych przeciętnym fotografom, ale za tą cenę można mieć niezłą lustrzankę z przyzwoitym obiektywem.. dla przykładu zestaw: Olympus E510 (body) + obiektyw Olympus (już specjalnie markowy wziąłem żeby drożej wyszło :P) ED 70-300mm f/4-5.6 stoi 2454 zł.
Pozdrawiam :)
Paweł

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » wtorek, 28 paź 2008, 08:37

Wg mnie tu chodzi jednak o fakt wielkości aparatu. Ne zawsze jest możliwość biegania z lustrzanką i lufą 200-300mm a kompakt wszędzie się zmieści. Bajer, a za bajery się płaci jak każdy wie :)
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » wtorek, 28 paź 2008, 08:40

To jest fakt że każdy bajer kosztuje :P a co do wymiarów to masz trochę racji, sam mam hybrydę (z braku funduszy na coś konkretniejszego) i doceniam jej małe wymiary i poręczność, ale osobiście wolałbym lustro i jakąś tubkę do tego :)
Pozdrawiam :)

Paweł

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » wtorek, 28 paź 2008, 08:43

Ja często ubolewam nad faktem posiadania tylko lustra bo niejednokrotnie przydałby się mały kieszonkowy kompakcik :) Tak, żeby sobie pocykać czasami u cioci na imieninach...
Pozdrawiam Piotr

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » wtorek, 28 paź 2008, 16:59

Ja wyposażyłem się w bardzo fajny Canonik A720 i szczerze powiem, że jestem zadowolony z jego osiągów. Ostrości i poziomu szumów lustrzanki nie zapewni, ale i tak robi całkiem ładne zdjęcia, a poza tym zapewnia mi znacznie szersze pole widzenia i bezproblemowo przechodzi przez oczka w płocie.

Mam do niego nawet super statyw (Rav widział). Taki mobilny zestaw spotterski, przy którym kiedyś SOLiści pokładali się ze śmiechu, jak postawiłem na oknie w restauracji :)

Ponadto na wycieczki rowerowe pasuje doskonale, lustrzanki nie zabieram, bo jest za ciężka, zbyt nieporęczna i za droga :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Arek

Awatar użytkownika
Stasiu
Posty: 131
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 19:01
Kontaktowanie:

Postautor: Stasiu » wtorek, 28 paź 2008, 17:28

no tak ale w przypadku gdy kompakt jest drozszy od lustra:D to nie ma sensu kupowac takiego kompakta
pozdrawiam Stasiu Kuchtyk

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » wtorek, 28 paź 2008, 18:14

STRU$ pisze:Wg mnie tu chodzi jednak o fakt wielkości aparatu. Ne zawsze jest możliwość biegania z lustrzanką i lufą 200-300mm a kompakt wszędzie się zmieści. Bajer, a za bajery się płaci jak każdy wie :)


No tak, ale kompakt, który wyposażony jest w wady lustrzanki (konieczność targania obiektowów) pozbawiony jest racji bytu. Zaletą kompaktów było właśnie to, że za przystępną cenę otrzymywalismy mały, zgrabny aparacik o dużej ogniskowej. A teraz nie ma ani tego ani tego...

theodolit
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 21 kwie 2008, 06:33

Postautor: theodolit » wtorek, 28 paź 2008, 19:32

Stasiu pisze:no tak ale w przyoadku gdy kompakt jest drozszy od lustra:D to nie ma sensu kupowac takiego kompakta


Takie myslenie jest poprawne, ale nie do konca ;) Rynek jest pełen rozwiązań absudalnych, niepotrzebnych i ... chodliwych ...

Mysle, ze wiele osób (laikow) kupujac aparat nie zna sie na tyle, zeby martwic sie o jasnosc obiektywu, wielkosc matrycy, szumami ... (pozniej sie tego naucza jak połkną bakcyla)...

Marketingowo liczą się:
1. Megapixele
2. zooom optyczny

jedno i drugie im wiecej tym lepiej ... + dobry bajer ze to super hiper turbo aparat i będzie schodził ;)

pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » wtorek, 28 paź 2008, 20:51

kex_ pisze:Siernik, fakt faktem, że wiele funkcji nie jest potrzebnych przeciętnym fotografom, ale za tą cenę można mieć niezłą lustrzankę z przyzwoitym obiektywem.. dla przykładu zestaw: Olympus E510 (body) + obiektyw Olympus (już specjalnie markowy wziąłem żeby drożej wyszło :P) ED 70-300mm f/4-5.6 stoi 2454 zł.


Nie mówię że nie moża :)

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » wtorek, 28 paź 2008, 21:51

kex_ pisze:Siernik, fakt faktem, że wiele funkcji nie jest potrzebnych przeciętnym fotografom, ale za tą cenę można mieć niezłą lustrzankę z przyzwoitym obiektywem.. dla przykładu zestaw: Olympus E510 (body) + obiektyw Olympus (już specjalnie markowy wziąłem żeby drożej wyszło :P) ED 70-300mm f/4-5.6 stoi 2454 zł.


kex a jakie obiektywy to obiektywy niemarkowe??? :roll:
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 paź 2008, 22:13 przez Blink, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

MaćkoE

Postautor: MaćkoE » wtorek, 28 paź 2008, 22:06

Blink pisze:
kex_ pisze:Siernik, fakt faktem, że wiele funkcji nie jest potrzebnych przeciętnym fotografom, ale za tą cenę można mieć niezłą lustrzankę z przyzwoitym obiektywem.. dla przykładu zestaw: Olympus E510 (body) + obiektyw Olympus (już specjalnie markowy wziąłem żeby drożej wyszło :P) ED 70-300mm f/4-5.6 stoi 2454 zł.


kex a jakie obiektywy to obiektywy nie markowe??? :roll:


Pewnie sigma i tamron oni robia mix do kazdego aparatu :)

P.S.
NIE z przymiotnikami piszemy ŁĄCZNIE!!!

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » wtorek, 28 paź 2008, 22:18

Cóż, markowe to może było niefortunne określenie ;) chodziło mi, że również Olympusa (podobnie jak body) i jakoś sobie skojarzyłem, że obiektywy tego typu (a nie jak Sigma robiące dla wszystkich) są droższe i bardziej 'markowe' właśnie :P niemniej łatwo się chyba domyślić jaki miałem zamysł.
Pozdrawiam :)

Paweł

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » wtorek, 28 paź 2008, 22:31

Akurat i Sigmie i Tamronowi udało się kilka produktów i zrobili kilka naprawdę dobrych obiektywów.
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości