SONY a300

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » piątek, 27 mar 2009, 21:42

mnich3001 pisze:
Mam w plecaku zawsze starego CANONa A80, jest po przejściach, mogę nim tłuc orzechy, wybijać szyby ... Przez 2 lata myślałem tylko o CANONach a tu takie ... pierdzikółko.



Tu sie zgodzę. Mam jeszcze A620 i również wygląda jak po 3 tsunami :) Stare dobre kompakty Canona kiedyś pod względem trwałości nie miały sobie równych. :wink:

A co to tandety ja dalej podtrzymuję swoje zdanie :) Ale o gustach się nie dyskutuję :wink:

hmmm Bartek....ostatnio jak byłem u CIebie i gadaliśmy to mówiłes w drugą stronę o Sonym :) Teraz typujesz na 1 miejscu :) Proszę mi tu zaraz się tłumaczyć :D :wink:

Pzdr
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » piątek, 27 mar 2009, 22:04

Blink pisze:
mnich3001 pisze:
Mam w plecaku zawsze starego CANONa A80, jest po przejściach, mogę nim tłuc orzechy, wybijać szyby ... Przez 2 lata myślałem tylko o CANONach a tu takie ... pierdzikółko.



Tu sie zgodzę. Mam jeszcze A620 i również wygląda jak po 3 tsunami :) Stare dobre kompakty Canona kiedyś pod względem trwałości nie miały sobie równych. :wink:

A co to tandety ja dalej podtrzymuję swoje zdanie :) Ale o gustach się nie dyskutuję :wink:
hmmm Bartek....ostatnio jak byłem u CIebie i gadaliśmy to mówiłes w drugą stronę o Sonym :) Teraz typujesz na 1 miejscu :) Proszę mi tu zaraz się tłumaczyć :D :wink:

Pzdr


Haha, poprostu widze co mozna z Sonym zrobic :D. Kazdy zestaw KIT'owy to porazka, i tego sie nie da ukryc, CANON, SONY, NIKON jeden pies, natomiast kupujac body i lepsze szklo no to juz zupelnie inna para kaloszy. Widzialem zdjecia z Soniacza z podpietym zaissem i jedna z lepszych sigiem, takich kolorkow to zaden nie robi, odpowiednio nasycone, zywe, kontrastowe, cudenko innymi slowy.

Nie stac mnie w tej chwili na zmiane systemu, stad jestem w Canonie, ale gdybym teraz skladal zestaw, to chyba bym kupil A700 grip + Zeiss ZA Vario-Sonnar T* 24-70mm f/2.8 SSM + ew. Sony 70-200mm f/2.8 SSM G, kupa siana ale ogien z d* w jakosci zdjec.

Z dolnej polki to brał bym A300 + grip + sigma np. 24-70 f2.8 HSM, ew. cos z analogowej minolty (dobre komisy maja tego pełno)

Mysle ze kolega mnich3001 dokonal dobrego wyboru. Teraz tylko jak Cie ochota najdzie to inwestuj w obiektywy. Nie mowie zaraz o 30kg torbie pelnej sloikow, ale jedno pozadniejsze i bedzie super efekt. Wiem co mowie.

PS. Wracajac do tematu kitowych obiektywow -> Co do jakosci wykonania samego szkla, jakosci soczewek i samego efektu finalnego -> zdjecia-> to dobre KITowe obiektywy ma Olek.
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

Awatar użytkownika
mnich3001
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2008, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: mnich3001 » sobota, 28 mar 2009, 11:34

Mimo, że mam SONY to chyba jednak kupiłem jakiegoś klona CANONa :)

Po podłączeniu do kompa przez USB, zgłosił się jako CANON ..., po resecie kompa jest jako SONY, szkoda, że screena nie zrobiłem :)

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » sobota, 28 mar 2009, 17:37

Może masz jakiegoś Klanona a nie sony :lol:

Sam akurat dziś wziąłem na EPGD Soniacza na teścik. Biorąc pod uwagę, że jestem nowicjuszem jeśli chodzi o lustra to test wypadł pomyślnie :) co prawda pojawiły się drobne problemy kwestii technicznej (obiektyw 18-200 narzucił mi do focenia samolotów na pasie F5,6 które rozmyło fragmenty samolotów), ale wiadomo jak taki słoiczek nadaje się na spotting (prace nad zakupem lepszego do tego celu obiektywu w toku :P)

2 przykładowe zdjęcia z dziś (nieobrobione, ze zwykłego JPEG-a):

Obrazek

Obrazek

P.S. A z ciekawości: dałoby się jeszcze podostrzyć te ogonki? Jeśli rozmycie pochodzi od światła...

P.S.2: Jeśli LOT nie odpali to należy kliknąć na pustym polu tam gdzie powinno być zdjęcie ;)
Pozdrawiam :)
Paweł

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » sobota, 28 mar 2009, 18:27

kex_ pisze:P.S. A z ciekawości: dałoby się jeszcze podostrzyć te ogonki? Jeśli rozmycie pochodzi od światła...


Nie ma raczej szans, poruszone jest.
Pozdrawiam, JN

Obrazek

MaćkoE

Postautor: MaćkoE » sobota, 28 mar 2009, 18:31

kex_ pisze:P.S. A z ciekawości: dałoby się jeszcze podostrzyć te ogonki? Jeśli rozmycie pochodzi od światła...

P.S.2: Jeśli LOT nie odpali to należy kliknąć na pustym polu tam gdzie powinno być zdjęcie ;)


Na moje skromne okko raczej nie ma mozliwosci, to zjecie jest poruszone..... ale mamy w grupie fachowcow wiec moze oni cos by wyciagneli.........

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » sobota, 28 mar 2009, 19:12

Niestety , tak jak koledzy piszą , nic się z tym nie da zrobić.

Awatar użytkownika
mnich3001
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2008, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: mnich3001 » sobota, 28 mar 2009, 19:46

Faq, nie wiem jak z tego imageshacka umieścić miniaturę, podaję linki do całych nie obrobionych zdjęć w rozdzielczości 1920x1088 pikseli wykonanych kitowym obiektywem 55-200mm. Szkoda, że nie pomyślałem, mogłem udać się na lotnicho i skończyć te żarty, gdyby nie moja dzisiejsza kula u nogi z 1 zdjęcia, ale może by usiedziała chwilę w spokoju :)

55mm - http://img8.imageshack.us/my.php?image=dsc00062lcq.jpg
55mm - http://img8.imageshack.us/my.php?image=dsc00065wqc.jpg

200mm - http://img13.imageshack.us/my.php?image=dsc00064o.jpg

Uwaga, zdjęcia mają po ok. 1 - 1,2Mb

* Ups ... Mateusz dzięki Tobie zwróciłem uwagę, że nie wrzuciłem zdjęcia które chciałem dla 200mm ...
Ostatnio zmieniony sobota, 28 mar 2009, 22:15 przez mnich3001, łącznie zmieniany 2 razy.

MaćkoE

Postautor: MaćkoE » sobota, 28 mar 2009, 20:06

mnich3001 pisze:http://img8.zaba.us/img8/9706/dsc00062lcq.jpg

http://img8.zaba.us/img8/8328/dsc00065wqc.jpg[/img]


Przy dobrej pogodzie, dobrym oswietleniu z kompakta dobre fotki wychodza..........powiem to raz jeszcze to nie aparat robi zdjecia a osoba ktora go trzyma w reku...........

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 602
Rejestracja: piątek, 02 lut 2007, 22:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » sobota, 28 mar 2009, 20:36

zastanawia mnie co stało na przeszkodzie ustawienia np f/9 ... :)
Pozdrawiam serdecznie
__________________________________________
Obrazek

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » sobota, 28 mar 2009, 21:24

Kurczę, szkoda mi tych zdjęć :( zazwyczaj mam albo poruszone, albo rozmyte dodatkowo przez głębię z przesłony.

MaćkoE pisze:Przy dobrej pogodzie, dobrym oswietleniu z kompakta dobre fotki wychodza..........powiem to raz jeszcze to nie aparat robi zdjecia a osoba ktora go trzyma w reku...........

Maćko, fakt faktem, ale przyjazny użytkownikowi aparat nigdy nie zaszkodzi :P w wypadku amatorów rzecz jasna, w końcu fotografowie NG zrobią dobre zdjęcie nawet ważącym 10kg body przy huraganowym wietrze.
Pozdrawiam :)

Paweł

Bart
EPGD Spotters
Posty: 278
Rejestracja: poniedziałek, 22 sty 2007, 19:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Bart » poniedziałek, 30 mar 2009, 21:05

Ja w mojej Sigmie 70-300 APO miałem podobne problemy z rozmyciem z lewej strony kadru nawet po przymknięciu przysłony. Po przeprowadzeniu testów w domu na kartce papieru wyszło, że nie jest to związane wyłącznie z głębią ostrości. W serwisie Sigmy (dobrze, że jest w Gdyni, a nie np. w Warszawie) stwierdzili, że środkowa grupa soczewek nie jest telecentryczna, czyli "zwichrowana", ale nieostrość obejmuje za mały procent kadru (reszta kadru była ostra aż po same brzegi, tylko lewa 1/4 nie) żeby uznać to za wadę w tej (niskiej) klasie obiektywów i naprawić to gwarancyjnie. Ewentualnie mogłem zapłacić 400 zł i wymieniliby mi te soczewki, na co się nie zdecydowałem. W domu zauważyłem, że obiektyw po pobycie w serwisie nie ostrzy na nieskończoność. Gdy tam wróciłem następnego dnia, miałem szczęście zastać szefa, który mnie przeprosił i stwierdził, że ustawi mi obiektyw na jutro. Po odbiorze stwierdziłem, że coś musiał dodatkowo ustawić w tych soczewkach (opowiedziałem Mu przedtem całą historię obiektywu), bo lewa jest ostra, a dużo lżejsza niż przedtem nieostrość pojawiła się po prawej :). Wniosek z tego taki, że gwarancję jakości dają w dzisiejszych czasach praktycznie tylko obiektywy systemowe i to najlepiej wyższej klasy. Nie wiem z czego to wynika, że nawet Sigmy "lepszej" klasy EX mają problemy - u mojej Żony w Sigmie 10-20 podobny problem z ostrością po lewej występuje przy używaniu AF szczególnie przy ogniskowych powyżej 10mm, ale Ona się tym nie przejmuje, bo używa go w krajobrazach tylko na 10 mm, przymkniętego do F11, manualnie ustawionego na 1m - wtedy wszystko od podnóża nisko ustawionego statywu, aż po nieskończoność jest ostre :). Ja z kolei w mojej nowej Sigmie 10-20 mam pewne podejrzenia co do ostrości w centrum kadru i będę musiał przeprowadzić testy. A moja 17-70 czasem (rzadko) ostrzy tak, że nieostra jest prawa albo AF nie trafia w ogóle (i nie chodzi tu o BF ani FF). Jak coś takiego może przechodzić kontrolę jakości w fabryce? A może jacyś agenci konkurencji rzucają tymi obiektywami w trakcie transportu ;) ?

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » poniedziałek, 30 mar 2009, 23:08

Bart pisze:A może jacyś agenci konkurencji rzucają tymi obiektywami w trakcie transportu ;) ?


Nie agenci konkurencji a kurierzy. Naoglądałem się tego swego czasu i w głowie się nie mieści, jak można zniszczyć dobrze zapakowany sprzęt (nie tylko foto) w transporcie. :shock:
Pozdrawiam serdecznie
Arek

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » wtorek, 31 mar 2009, 08:51

Arek pisze:Nie agenci konkurencji a kurierzy. Naoglądałem się tego swego czasu i w głowie się nie mieści, jak można zniszczyć dobrze zapakowany sprzęt (nie tylko foto) w transporcie. :shock:

Nie tylko kurierzy, już na etapie załadunku też przeginkę robią; w zeszłym roku pracowałem dorywczo przez część wakacji jako pomocnik magazyniera, to co 2 dzień przychodziły przeładowane palety, a raz albo 2 dosłownie tak upchane, że jak to wyciągał całe pudło ciężarówki wychylało się na stronę po której wyciągaliśmy paletę. Do czego zmierzam: raz, że sprzęcior na dole wtedy może ucierpieć bez problemu od samego ciężaru wszystkiego nad nim, a dwa, że z takich wysoko zapakowanych palet rzeczy z samej góry lubią spadać na glebę.
Pozdrawiam :)

Paweł


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości