Canon EOS-1D X

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: Kalim » piątek, 21 paź 2011, 08:41

ciekawe informacje Arku,
moim zdaniem filozofia jest taka, ze takie 21 mpx na matryce '36mm' jest pewnie optymalna wartoscia, g
dyby chcieli zwiekszyc ilosc pixeli na tej matrycy musiala by sie zwiekszyc ich gestosc a jak wiemy nie poprawia to jakosci,
wiec pewnie producenci beda dazyc teraz do poprawiania jakosci tego co maja a po wiecej pixeli to odsylaja do haselblata.

Z drugiej strony dobrze ze nie ma takiego skoku technicznego bo kazdy z nas po roku byl by smutny ze jego sprzet jest juz stary i zacofany :)

Obrazek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: rafaltrzcinski » piątek, 21 paź 2011, 10:32

No pozostaje tylko wierzyć że rzeczywiście do 21mpix to jest na FF optymalna jakościowo i użytecznie ilość :)

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: rafaltrzcinski » sobota, 22 paź 2011, 17:55

Cieszymy się z 12kl/s ?

A pamiętacie (ja nie bo mały byłem) to coś - http://tech.wp.pl/kat,1009787,title,14-klatek-na-sekunde-30-lat-temu,wid,13917385,wiadomosc.html?ticaid=1d3f2 :)

http://www.myoldcamera.com/Webpage%20Manuals/SLR%20cameras/Canon%20F-1%20Instruction%20Manual.pdf

No i cena - podobo 17 tys $ to więcej niż nasz obecny kombajn C :)

:twisted: :twisted: :twisted:

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: Arek » sobota, 22 paź 2011, 21:14

No i dobra :). A ja mam perełkę hehe: jakiś czas temu nabyłem po bardzo okazyjnej cenie (wartego dziś ok 300 zł) nowego EOSa 300D w kolorze - a jakże - srebrnym. Młode pokolenie spotterów pewnie nawet nie kojarzy, że ta pierwsza dostępna w Polsce amatorska lustrzanka cyfrowa kosztowała kiedyś więcej, niż obecnie 7D. Mój egzemplarz, z racji późnego zakupu (przeleżał sporo w magazynie hurtowni, zanim ktoś go wreszcie znalazł :wink:), był jeszcze na gwarancji producenta, kiedy na rynek trafić miał 50D.

Nie tak dawno kupiłem mu nowe "oczko" i teraz wszyskie 6,3 miliona efektywnych pikseli przeżywa swoją drugą młodość. Na wyprawach rowerowych w trudno dostępnym terenie sprawdza się znakomicie. Na dodatek cały zakres ISO, jakim dysponuje ten aparat (100-1600) jest w pełni użyteczny! A jaki on szybki :!: - całe 3 kl/s, ale bufor w trybach Av/Tv/P zapełnia się już po czwartej fotce i wtedy prędkość spada do ok 1 klatki na 1,5 sekundy :lol:. Oczywiście używam w nim kart Extreme, ale to bez znaczenia, bo i tak nie obsługuje takiego standardu i zapisuje po swojemu ;p
W trybie "play" jest jeszcze wolniejszy, ale co tam... Nigdy nie wymagał czyszczenia, mimo, że jest intensywnie używany. Ma fabrycznie wbudowane IR i może być sterowany zdalnie, HA :!:. Gabarytowo większy od 60D (ma dokładnie takie wymiary, jak 10D/20D/30D) i ma zdecydowanie najbardziej ergonomicznie umieszczony przełącznik ON/OFF spośród wszystkich archiwalnych i aktualnych modeli Canona - bezproblemowo można go włączyć kciukiem prawej ręki trzymając równocześnie puszkę przy oku.

Maszyna nie do pobicia :!:
Pozdrawiam serdecznie
Arek


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości