Canon EOS-1D X

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Canon EOS-1D X

Postautor: rafaltrzcinski » wtorek, 18 paź 2011, 09:19

Canon wypuścił nowy aparacik serii 1 - 18mpix na FF, 12 kl/s - dfo spottingu miodzio... szkoda że nie na kieszeń większości z nas :(

http://www.optyczne.pl/4324-nowosc-Canon_EOS-1D_X.html

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: Kalim » wtorek, 18 paź 2011, 12:38

szału nie ma..... ale 12 na sek fajne

Obrazek

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: Bartek » wtorek, 18 paź 2011, 14:05

Kalim pisze:szału nie ma..... ale 12 na sek fajne


haha, dla tych co szukają szału polecam A77 od Sonego. Ewentualnie nex7 :). Kombajny naszpikowane elektroniką. Pytanie tylko czy jakość też bedzie szałowa :D.

Canonik moim zdaniem rewelacja. Matryca nie duza (mpx) FF, do tego 12 klatek. Na reporterke wg mnie ideal. Rozdzielczość matrycy też pokryję większość obiektywów stąd 18mpx wg mnie to wystarczająca ilość
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: rafaltrzcinski » wtorek, 18 paź 2011, 14:39

Dobrze kolega Bartek napisał :)
Szumy i DR wg mnie będzie rewelacja, 12kl/sek wypas.
Zastanawia mnie tylo 18mpix na FF pod względem rozdzielczości/szczegółowości - aczkolwiek do reporterki itp powinno być ok - myślę że na monitorze róznic nie zauważymy :)

A do zdjęć studyjnych/ślubych bedziemy mieć 5D być może w wersji mkIII z lepszym nieco AF.

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: KubaN » wtorek, 18 paź 2011, 17:04

Rafał, o szczegółowość nie ma co się martwić - w erze 20mpix canonów średniej klasy wszyscy pozapominali, że i na 12 mpix jest dobrze! D700 ma niesamowitą szczegółowość, a ma 12 mpix na FF.
Dla mnie body rewelka :D
Pozdrawiam, JN

Obrazek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: rafaltrzcinski » wtorek, 18 paź 2011, 18:43

No może i masz rację - na monitorze pewnie cieżo różnice zauważyć. Aczkolwiek jak miałem 40D to nierobiłem cropów zmiejszających fotkę o 1/3, a na 7D jakoś nie zauważam znacznej straty jakości... No ale może to tylko moje subiektywne odczucia ;) :)

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: rafaltrzcinski » wtorek, 18 paź 2011, 18:44

PS
Co nie zmiania faktu że nowy EOS'ik będzie śnić mi się po nocach :)

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: KubaN » wtorek, 18 paź 2011, 19:53

A to z cropem to masz rację. Przy większej rozdziałce można sobie pozwolić na odrobinę więcej. Ja liczę raczej na wersje rozwojowe 5D/7D, taki sprzęcik mi się będzie śnił po nocach :D Na canonrumors określają go jako "nikon killer" :D
Pozdrawiam, JN

Obrazek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: rafaltrzcinski » wtorek, 18 paź 2011, 19:58

Z realnych marzeń to chciałbym aby Canon rozwiając 7D w jego II wersji wrzucił do tej puszki matrycę APS-H z np 18 mpix (no ewentualnie 16mpix z 1DmkIV) - i zachował cenę przy poziomie tak jak jest teraz ok 5000 zł - byłby ogień coś czuję :)

Oczywiście chciałbym 5DmkII ale z racji uprawianej fotografi używałbym go pewnie 2-3 razy w miesiącu :P

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: Blink » wtorek, 18 paź 2011, 21:24

rafaltrzcinski pisze: i zachował cenę przy poziomie tak jak jest teraz ok 5000 zł


Marzenie każdego z nas rafi ale póki co nierealne. :(

Canon jest znany z tego, że na początku śrubuje cenę ile się da. 7D na początku też kosztował 6900....potem stosunkowo spadał aż do teraz gdzie spokojnie za 5k dostaniesz.

W temacie nowej jedynki poczekałbym do oficjalnych testów. Aczkolwiek jest to na pewno pucha dedykowana na półkę komercyjnej fotografii ( sport, przyroda, reportaż ). Więc swoje zadanie w tych segmentach spełniać będzie.

Ja czekam podobnie jak Rafi aż Canon wypuści na rynek 7D mkII które według plotek ma mieć matrycę z 5dmkII. Albo do nowej piątki żeby tylko wstawili AF z siódemki obecnej i też gra muzyka. Jedno z dwóch :) Ale to tylko gdybanie.

Liczę że Canon pójdzie w takim właśnie a nie innym kierunku.
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: rafaltrzcinski » wtorek, 18 paź 2011, 21:55

Jakoś nie chce mi się wierzyć żę to 7d wrzuciliby matrycę z 5dmkii - po pierwsze niebyłbym 5d wtedy potrzebny, po drugie niebyłby taki szybkostrzelny. Ja nowemu 7d (kiedys jak wyjdzie) wróżę dwa rozwiązania:
- matryca aps-h (stawiam na odzeidziczenie matrycy 16mpix wtedy z 1dmkIV, albo nowa matrcya ok 18mpix)
- matryca 18 mpix lub zmiejszona do np 16 na apsc
Oczywisćie nowy procesor itp, może coś jeszce dorzucą ale na zbyt wiele bym nie liczył :P

A 5Dmk III - hmm może zostawią 21 mpix, ale mogą zmiejszyć to albo zwiększyć - do ślubów itp nie ma to znaczenia w sumie aż takiego.

Wszystko zależy czy znowu nie zrobią kroku wstecz z tymi mpix i zleży jaką mają strategię marketingową (potrzby, badania, sprzedaż).... :)

PS
No ja 7D kupiłem w FJ za 4700 swego czasu (bez zadnych rabatów itp) a teraz nieco ponad 5000 kosztuje :/

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: Bartek » wtorek, 18 paź 2011, 22:17

Jak nawet w nowej 7d bedzie matryca z 5dmkII to ja zostaje przy swoich 50d. Jezeli juz to zmienic rozmiar fizycznie bo jak do nowego APSC dopakuja 24 miliony to pozdrawiam szczegółowość wtedy :). APSH z tego co wiem to canon juz nie robi, wiec pewnie jak juz to dowala mpix i zostawia AF, albo zostawia mpx i spieprza AF. Na FF w nowej 7mce to bym raczej nie liczył.

Rafi - jaki byłby sens zmniejszania z 18 na 16 przy zachowaniu APSC?

do slubow to obojetnie czy masz 18 czy 21mpix, wiec nie ma to duzego znaczenia. Wazne zeby jednak miec ten FF bo wyskie ISO czesto sie przydaje a jednak szumy w takich matrycach dobrze wiemy sa znikome.
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: rafaltrzcinski » środa, 19 paź 2011, 10:16

No zmniejszenie z 18 na 16 mpix może wpłynęły korzystnie na poziom szumów, DR i szybkostrzelność - może podkreślam, bo nie wiadomo czy Canon by czegoś nie "obciął" w zamian :) Cięzko ich rozgryźć - w serii G też zmiejszyli ilość mpix - może poszli po rozum ?? :)

Na FF w 7D to możemy zapomnieć - masz rację, marzyłoby się APSH ale skoro mówisz że już tego nie produkują...

Pożyjemy zobaczymy :)

PS
A o 24mpix mówiłem majac na myśli FF a nie APSC w 5D :) Chociaż do ślubów mogli by dać matryce 1Dx i też byłoby super :)

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: KubaN » środa, 19 paź 2011, 19:40

Canonrumors szeptał jakiś czas temu, że dla BBC Canon powiedział "less megapixel is better", także w połączeniu z Nikon-killerem , pożyjemy zobaczymy :D
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon EOS-1D X

Postautor: Arek » czwartek, 20 paź 2011, 17:30

Canon jakiś czas temu ogłosił, że nie będzie już rozróżniał "jedynek" na reporterskie i studyjne. Teraz ma być jeden model, który będzie połączeniem, i niejako kompromisem dla obu wersji.

Na podobny zabieg 5D-7D nie liczyłbym, choć pewne roszady "półkowe" mogą nastąpić (przykład: 50D-60D).

Poza tym Canon na pewno zauważył (nawet jeśli tego oficjalnie nie przyznaje), że w wyższych zakresach czułości zaczął przegrywać jakością fotek z Nikonem, a na tym polu od wielu lat był niekwestionowanym liderem. Połączenie tego faktu z szybkostrzelnością chyba stało się przyczyną zmiany poglądów Canona na megapikselozę. Wyobrażacie sobie topowy model Canona z zapychającym się buforem w serii? :D. Z drugiej strony przecież 60-megapikselowy H4D to to nie jest :wink:

Puszka jak zawsze bardzo fajna, i jak dla większości z nas obiekt "muzealny" (popatrz sobie, ale nie dotykaj!).
Pozdrawiam serdecznie
Arek


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości