Telefon i flightradar ?

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Telefon i flightradar ?

Postautor: rafaltrzcinski » środa, 18 kwie 2012, 18:46

witajcie :) chce wymienić telefon i zastanawiam się nad nokia lumia710. Telefon jest na windowsie i pytanie brzmi czy na ten telefon na windowsie jest aplikacja flightradar ? Proszę o info :)

vincent
Posty: 505
Rejestracja: piątek, 25 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: vincent » środa, 18 kwie 2012, 19:33

Info ze strony radaru (zakładka ABOUT):
"Flightradar24.com has released apps for iOS (iPhone / iPad / iPod Touch) and for Andorid."
I jeszcze: "We will not release apps for any other platforms like Symbian, Blackberry or Windows Mobile. It takes too much time and cost too much money to develop for more platforms. We recommend you to buy an iPhone or Android phone :)"

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: rafaltrzcinski » środa, 18 kwie 2012, 20:02

Aha dzięki za info :) No to lipa....

PS
A ma ktoś z kolegów telefon z Win ? Jak to działa?

Awatar użytkownika
Labi
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 29 sty 2012, 19:35
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: Labi » środa, 18 kwie 2012, 20:10

Ja jak dostałem taki telefon do ręki miałem z nim niemały problem. Da się go rozgryźć, ale nie był dla mnie wygodny. Przeżyłem też HTC Desire HD z Androidem, ale to była kwestia czasu, żebym zmienił ten telefon (zanim go wyrzucę przez okno). Pomimo dobrego procesora itd. w telefoni ciął się równo. No i wiecznie coś było nie tak. To jakaś aktualzacja się nie chce zrobić, to apki znikają...

Obecnie mam iPhone'a 4S i nie zamieniłbym go na żaden inny. Wygoda, żadnych problemów, brak wymuszonych rebootów czy zwiech. Lubię też Blackberry (niedotykowe!), ale nie dorobiłem się żadnego.
Obrazek

piotras2119
EPGD Spotters
Posty: 700
Rejestracja: piątek, 07 paź 2011, 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: piotras2119 » środa, 18 kwie 2012, 21:06

Labi pisze:Ja jak dostałem taki telefon do ręki miałem z nim niemały problem. Da się go rozgryźć, ale nie był dla mnie wygodny. Przeżyłem też HTC Desire HD z Androidem, ale to była kwestia czasu, żebym zmienił ten telefon (zanim go wyrzucę przez okno). Pomimo dobrego procesora itd. w telefoni ciął się równo. No i wiecznie coś było nie tak. To jakaś aktualzacja się nie chce zrobić, to apki znikają...

Obecnie mam iPhone'a 4S i nie zamieniłbym go na żaden inny. Wygoda, żadnych problemów, brak wymuszonych rebootów czy zwiech. Lubię też Blackberry (niedotykowe!), ale nie dorobiłem się żadnego.


Narzekasz w sumie na androida, ja mam w swojej Xperii X10 mini pro wersji 1.0 (sa 2 na rynku teraz) procka 600mHZ i w sumie troche sie tnie ale to zalezy cos sie robi. jak szybko przezucam aplikacje z Chatu FB na GG czy tez przegladarke to zlapie zwieche. Natomiast jezeli powiemy o Xperia X10, Arc S, Xperia S itp. itd. to to jest niebo a ziemia. szybko leca na swoich prockach 1GHZ<\ i przyjemnie sie pracuje.

Wracajac @Labi to Twojego HTC Desire HD to z tego co pamietam to miales problemy z samym oprogramowaniem, ktore niechetnie chyba stawiales na nowo. albo cos w bazie uszkodziles ;/.
Pozdrawiam :)

Obrazek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: rafaltrzcinski » środa, 18 kwie 2012, 21:08

Panowie - żeby nie zaśmiecać wątpku spytam inaczej ;)

Czy do obslugi flightradar na telefonie niezbędna jest aplikjacja lub flash w przeglądarce czy wystarczy sam IE9 w telefonie opartym na win (ie9 w tel nie obsługuje flash dla przypomnienia) ?

Jak wiecie proszę o info :)

piotras2119
EPGD Spotters
Posty: 700
Rejestracja: piątek, 07 paź 2011, 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: piotras2119 » środa, 18 kwie 2012, 21:14

rafaltrzcinski pisze:Czy do obslugi flightradar na telefonie niezbędna jest aplikjacja lub flash w przeglądarce czy wystarczy sam IE9 w telefonie opartym na win (ie9 w tel nie obsługuje flash dla przypomnienia) ?

z tego co wiem to FR postawiony jest na flashu i bez zainstalowanego flash'a nie pojdzie, wiec wtedy zostaje tylko aplikacja, to byloby chyba na tyle.
Pozdrawiam :)

Obrazek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: rafaltrzcinski » środa, 18 kwie 2012, 21:31

piotras2119 pisze:
rafaltrzcinski pisze:Czy do obslugi flightradar na telefonie niezbędna jest aplikjacja lub flash w przeglądarce czy wystarczy sam IE9 w telefonie opartym na win (ie9 w tel nie obsługuje flash dla przypomnienia) ?

z tego co wiem to FR postawiony jest na flashu i bez zainstalowanego flash'a nie pojdzie, wiec wtedy zostaje tylko aplikacja, to byloby chyba na tyle.



A aplikacji na WP nie ma - i tyle w temacie hehe :) Dzięki ;)

Maxik
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 18 lip 2010, 19:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: Maxik » środa, 18 kwie 2012, 22:14

Flightradar nie jest na flashu, jest na zwykłym HTML + DUŻO JS. Jeśli masz możliwość to sprawdź na WP7 czy działa sama strona. Osobiście polecałbym raczej aplikacje, wersje Pro mają AR, czyli na obraz z kamery potrafią nałożyć informację o samolotach na np. FL350. A z systemów mobilnych to Android. iOS wizualnie się może nie zacina, ale ma mniejsze możliwości, a urządzenia są drogie. Na WP nie ma natomiast zbyt wielu aplikacji, środowisko jeszcze się nie rozwinęło. Należy zwrócić uwagę na trzy kwestie: procesor - minimum 800MHz, pamięć - minimum 512MB, ekran - na gsmarena.com można sprawdzić gęstość upakowania pikseli na ekranie w pixels-per-inch(ppi), tutaj radzę nie schodzić poniżej 200ppi.

grzymek
Posty: 432
Rejestracja: sobota, 18 lut 2012, 23:05
Lokalizacja: Rumia/ EPGD

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: grzymek » środa, 18 kwie 2012, 22:17

Maxik przydatne info . Widzę Rafał ze trzeba w androida zainwestowac ( tez przymierzam sie do wymiany ) :D
Pozdrawiam
Grzegorz

Obrazek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: rafaltrzcinski » środa, 18 kwie 2012, 22:43

Dzięki maxik za info.

Generalnie zastanawiam sie miedzy Lumią 710 a HTC Mozart 7 - oba na WP.
Potrzebuję telefonu głównie do SMS, MMS i dzwonienia + internet! Czasem email, word/pdf. Dlatego pytam o FR24 - na mojej E52 strona się wczytuje ale nie łąduje się do końća - nie widać samiolotów i mapy. Dlatego pytam czy będzie działać. Nie za bardzo mam możłiwość przetestowania tych telefonów w sieci niestety :(
JS z tego co czytałem WP obsluguje.

Telefon który wchodzi w gre HTC One X (android) lub iPhone niestety kosztuje za dużo jak dla mnie.

Moja przewaga sklądania się ku Lumii 710 - darmowa navi (używam czasem) + przyzwyczajenie do marki (nigdy mnie nie zawiodła).

PS
Dlatego że używam tel do sms, mms, email, word, pdf, navi GSP - ilość apliokacji nie ma dlamnie znaczenia i android pod tym względem nie jest mi potrzebny. Z mojej E52 usunałem wszystko łącznie z grami :)

piotras2119
EPGD Spotters
Posty: 700
Rejestracja: piątek, 07 paź 2011, 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: piotras2119 » czwartek, 19 kwie 2012, 10:45

Wracając do FR24 to masz racje teraz jest w HTML ale kiedyś był n Falsh'u. Ale muli na przeglądarce na iOS.
Hmm w sumie rożne opinie słyszałem k HTC ze z jednej strony super wykonanie i wgl a z drugiej ze czasem wady z oprogrowaniem ale posiada navi (goolge) używam nie narzekam. iPhone fajna sprawa- drogi bez navi(trzeba dodatkowej aplikacj). A co do Nokii mam jedna wersje simple bez aparatu i przeglądarki i rownież ze narzekam. Ale z tego co słyszałem słabe są Nokie dotykowy, wiec pozostalbym przy Andku

EDIT: Sorry z błędy słownik poprawia i może nie wszystko wychwycilem

Proszę edytować posty a nie mnożyć ich ilość ;) to nie chat fb lub gg że się same scalą. KubaN
Pozdrawiam :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: Blink » czwartek, 19 kwie 2012, 13:10

piotras2119 pisze:Ale muli na przeglądarce na iOS.


Nic nie muli Flightradar na iOS. Wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
Geo
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:11
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: Geo » czwartek, 19 kwie 2012, 13:13

http://sbs1.republika.pl/
i problem na czym pojedzie rozwiązany :-) oczywiście pewnie będzie brakować danych co do lotu ale coś za coś ;-)
Obrazek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Telefon i flightradar ?

Postautor: rafaltrzcinski » czwartek, 19 kwie 2012, 15:41

Thx - ale jak mówiłem Android odpada ze względu że modele które mnie interesują go nie maja... albo nie ta firma albo za mały wyświetlacz :)

Thx - jeżeli FR24 działa bez flasha to chyba wyboru już dokonałem :)


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości