Canon L 200-400 w tym roku?

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
shill
Posty: 539
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa

Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: shill » czwartek, 20 wrz 2012, 06:40

http://asia.cnet.com/canons-new-superte ... 218773.htm

Ciekawe - jadnak cenowo wiadomo nie będzie tanio 25-30k PLN-ow :/. Nie będzie to prime tylko tele ale ciekawe jak nowe dziecko canona będzie się prezentowało od strony optycznej.
Z tego co piszą "może będzie w sprzedaży jeszcze w tym roku" narazie testowali i AF działa minimalnie wolniej niż w 400mm L.

Jakby optycznie było si to fajna zabaweczka na pokazy :}

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: Blink » czwartek, 20 wrz 2012, 07:29

W kwestii zakresu 400mm jeśli chodzi o optykę 400mm 5,6 moim zdaniem zupełnie wystarcza w temacie stałek :) Optycznie bardzo mało odbiega od szkieł powyżej 20k co zostało potwierdzone w wielu testach. No i nie ma IS ale jak jest pogoda na pokazach to brak stabilizacji nie jest w ogóle odczuwalny :)

Koszty to 1/4 tego co trzeba wyłożyć na stałe obiektywy w zakresie 400mm :) Reszte tej kasy można przeznaczyć na wycieczkę np. do St Marteen :D

Jeśli miałbym inwestować w taki sprzęt to tylko w większą ogniskową 500-600mm. Wtedy to ma sens. Do 400mm nie widzę sensu żadnego. Jedyne co zyskujemy to trochę więcej lansu i baunsu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

shill
Posty: 539
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: shill » czwartek, 20 wrz 2012, 08:37

Z tc to ma zakres 390-570mm... Wiec jest teoretycznie bardziej uniwersalne niz stalka, z apsc wychodza cuda typu: 320-640 lub tajemnicze ogniskowe z tele converterem pod 900mm max.

Ja tak w kwestii ciekawostek raczej... W duzego lotka nie gram wiec sila rzeczy nie wygram :)

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: Blink » czwartek, 20 wrz 2012, 08:46

Pytanie jak to TC będzie miało wpływ na jakość zdjęcia.Jeśli żadnego to wtedy szkło jest godne polecenia.

Jednak gdyby tak było to Canon sam sobie by strzelił w kolano bo nikt by nie kupił większych stałek. Myślę że TC obniży tak czy siak jakość zdjęć.
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

shill
Posty: 539
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: shill » czwartek, 20 wrz 2012, 09:48

I to jest wlasnie ciekawe, twierdza ze z racji wbudowanego TC jakosc nie ucierpi, chociaz logicznie nie wydaje sie by to byl marketingowo najlepszy pomysl.

Czas i pierwsze testy polaza ale fajnie ze cos nowego kombinuja.

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: rafaltrzcinski » czwartek, 20 wrz 2012, 13:05

Ja jestem ciekaw jak to technicznie wykombinują włączenie / wyłączenie TC...

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: Bartek » sobota, 22 cze 2013, 14:29

Wiele mówi się o tym obiektywie i w sieci i na ulicy. Co do TC sam jestem bardzo sceptycznie nastawiony na tego typu wynalazki patrząc na to co miałem na ILA do 70-200 F4 IS. Sam obiektyw dobrze wszystkim znany, bardzo ostry, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić w swojej klasie a po podłączeniu TC 1.4 jakość tak spadła, że na ogniskowej 280mm miałem kompletne mydło albo ostrość była poniżej poziomu przyzwoitości klasy L. A to tylko 80mm więcej :(. Rzecz kompletnie wg mnie zbędna do takich obiektywów z uwagi na to, że aparaty dają możliwość lepszego cropa i uzyskania lepszej jakości niż podłączenie TC.

No ale do rzeczy; w necie pojawiły się dobre sample ukazujące jaką jakość można uzyskać z tego obiektywu z włączonym TC 1.4. Bałem się, ale niczym jak Tomasz, uwierzyłem jak zobaczyłem...

Miazga, zero utraty jakości. W zasadzie nie widać różnicy z włączonym czy też z wyłączonym TC. Przy portrecie jak zobaczyłem szczegóły twarzoczaszki :) to zrobiłem wielkie wow!!!

http://img1.focus-numerique.com/focus/a ... mple17.jpg

Obiektyw kosztuje 50tyś zł !!! pytanie czy warto ponieważ wskazuję słabszą jakość od 500, 600, czy nawet 300f2.8 po domknięciu do f4 ale,.... no właśnie jest ale... żadne z tych obiektywów nie ważą 4kg i żadne nie są tak "uniwersalne" jak 200-400 z zachowaniem tak wspaniałej jakości zdjęć.

Obawiam się że plotki następcy 100-400 będą jeszcze długo krążyły po świecie w dobie tego jak model 200-400 wejdzie do sprzedaży... Oczywiście to nie ta sama klasa ale sam Canon powiedział w swoich oficjalnych informacjach że nie wypuści następcy dopóki nie zobaczy czy i jak model 200-400 przyjmie się na rynku. A przyjmie się na bank i będzie schodził jak świeże bułki. Podejrzewam że nie tylko dla agencji prasowych ale i hobbystów maniaków, bo są też i tacy.
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

shill
Posty: 539
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: shill » sobota, 22 cze 2013, 14:42

On jest już w sprzedaży - podobno zainteresowanie nie jest tak duże jak przypuszczali - pewnie przez cenę :) Odwieczny delemat - uniwersalność czy bezkompromisowość stałki - w sumie za 60% tej kwoty można mieć rzeżnika 300mm f/2.8 + TC 1.4 i 2.o, który jak mówia jest najostrzejszą stałką C i działa bez zarzutu z TC mark3.

Co nie zmienia faktu ze to nada worek pieniędzy.

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: Bartek » sobota, 22 cze 2013, 15:06

Gdzie go masz w sprzedaży? Wszędzie albo zapowiedź albo na zamówienie. Więc po prostu go nie ma jeszcze.

Co do stałki 300 zgadzam się ale nie po TC 2.0. A to że działa to zupełnie inne kwestia. U mnie też działało i co z tego?
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

shill
Posty: 539
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: shill » sobota, 22 cze 2013, 15:25

Wypij melisę :) Andorama miała już limitowaną ilość z tego co pisze canonrumors. U nas pewnie w grudniu 2013 jak wychodują dużą ilość szkieł fluorytowych :)

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: Bartek » sobota, 22 cze 2013, 16:23

shill pisze:Wypij melisę


Ja tu argumentuje, daje jakieś przykłady, chce żeby różne działy forum żyły, a ty walisz takie teksty, w ogóle bez przyczyny. Baw się człowieku w swoje piaskownicy i jak nie chcesz to nie słuchaj, a nie tylko brud wprowadzasz i zamieszanie niepotrzebnie. Zastanów się co piszesz na drugi raz, a zrobisz mi i innym dużą przysługę...
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

shill
Posty: 539
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: shill » sobota, 22 cze 2013, 17:19

Jak cytujesz to cytuj całość. Pomijając fakt, że temat przypadkowo założony został przez kogoś kto widocznie chciał podyskutować.

Niemniej jednak dyskusja z kimś kto na każdego kto napisze cokolwiek na forum naskakuje i wali niekoniecznie kulturalne teksty typu "idź do swojej piaskownicy" jest prawdopodobnie mało przyjemna. To że ktoś nie jest w kółeczku wzajemnej adoracji nie oznacza że od razu należy dezawuować wszystko co napisze/powie/zrobi. Troche off topic się zrobiło - wróce jednak do tematu.

Napisałem (co niestety przeoczyłeś Bartku) gdzie było sprzedane X sztuk więc być może istnieje minimalna szansa, że nie miałeś racji Jest też dyskusja na forum "CR". Tak się składa że z czystej ciekawości prześledziłem praktycznie wszystko co się pojawia w sieci na temat nowości, w tym nowego tele-zooma C.

Ciekawostką jest iż parametrami przy 400mm nie ma praktycznie różnicy w jakości obrazu od stałki (opinia niektórych profesjonalnych fotografów)... wszystko się zgadza prócz ceny małego nowego auta. Marketingowcy Canona jednak raczej wiedzą co robią - skoro są chętni mimo ceny (ci którzy nie mają wyjścia bo zarabiają tym na życie i co którzy mają taką zachciankę).

Trochę informacji po 6 miesięcznych testach
http://www.andyrouse.co.uk/index.php?page_id=17

Jedna z dyskusji na CR
http://www.canonrumors.com/forum/index.php?topic=15363.0

Lensreltal quick review

http://www.lensrentals.com/strona domowa/2013/06/canon-200-400mm-f4-is-quick-comparison (tu tabelka z wynikami MFT gdzie Prime 400mm 2.8 ma procentowo bardzo nieznacznie lepsze wyniki w porównaniu do tego telezooma).

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: Bartek » sobota, 22 cze 2013, 20:49

Tylko ty caly czas przytaczasz porwnania ze stalkami patrzac na ich cene i cene 200-400. Tu akurat zly przyklad bo.stalka.to stalka i nic tego nie zmieni.

Mi bardziej chodzi o pokazanie ze to szklo naprawde warte jest tej kasy z uwagi na rewelacyjne wlasciwosci optyczne, super dzialajacy is i tc ktory nie psuje jakosci jak standardowo dolaczany tc do obietywu.Taka technologia musi kosztowac niestety. Druga strona medalu to taka ze ten obiektyw nie wielebrozni sie od stalek a jest bardzej uniwersalny i lzejszy co fotoreporterzytto bardzo docenia. To wiarze sie chociazby z nizszymi cenami transportu miedzy np. Wydarzeniami sportowymi. Zobacz ile by trzeba zaplacic za bagaz ze dwoma stalkami ktorw by mniej wiecej pokryly ten zakres.
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

shill
Posty: 539
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: shill » niedziela, 23 cze 2013, 06:27

Nowa technologia - cena w górę. Porównania do stałek robią profesjonaiści nie ja - ja jedynie opieram sie na ich opinii - było nie było odnośnie jakości uzyskanego obrazu jest to wyznacznik górnego poziomu i do czego mają przyrównywać? Waga mniejsza faktem jest aczkolwiek "handholdable" w odniesieniu do 3.x kg nadal brzmi dość zabawnie - chociaz w porównaniu do prime jest to spora różnica w wadze.

Canon jednak pojechał z ceną 30-35 byłoby abstrakcją a blisko 50tysi pozostaje ogladac zdjecia :)

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon L 200-400 w tym roku?

Postautor: rafaltrzcinski » niedziela, 23 cze 2013, 06:56

Hehe abstrakcją w naszym chorym kraju jest nawet 20.000 zł za obiektyw. 99% hobbystów i tak by go nie miała bo zarobki mamy tak żenujące że szkoda pisać.

Dobry sprzęt kosztuje - tak jak z samochodami....


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości