Co za cenna za EOS 350D

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
SebolE

Postautor: SebolE » poniedziałek, 24 lip 2006, 10:32

I jeszcze trzeba spoter mierzyć siły na zamiary.
Nie każdy ma kasę i nie wie, co z nią zrobić.
Czyż nie?
Ja mam 55-200 III USM i tez jestem zadowolony.
Jak na nasze lotnisko wystarcza mi aż nad to.
Koszt mojego to w Jarkomie np.999PLN
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 lip 2006, 10:56 przez SebolE, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartek

Postautor: Bartek » poniedziałek, 24 lip 2006, 10:38

Spotter pisze:Ja Ci polecam 70-300 IS USM. Obiektywik lepszy, bo ma stabilizacje i dosc dobra ogniskowa. Nie jest wprawdzie to L'ka, ale tez cena jest inna. Uzywam go i jestem bardzo zadowolony. Stabilizacja dziala naprawde dobrze. Od kiedy go mam, to robie foty w ruchu na czasach 1/250-1/320s, zas niektore stojanki wiatrakowe na krotszych.

Cena w granicach 2 000 -2 400 PLN'ow.


To jak tak mierzymy co do ceny to ja polecam L, ta co baku ma za 2500, szkla super, stabilizacji coprawda nie ma, ale obraz o wiele lepszy o zwyklych szkiel.

Spotter kolega wyraźnie napisal cyt. Za rozsadna cene, a ty tu rzucasz w tysiacach :)

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » poniedziałek, 24 lip 2006, 10:48

no faktem jest ze szklo 70-200 co posiadam daje niesamowita jakosc dzieki czemu po cropach typu 60% zdjecie nadal dobrze sie prezentuje i mozna wysylac. no ale cena tez jest mocna

we wrzesniu korzystalem z tamrona 75-300, przy przyslonach 8,9 i wiecej naprawde bardzo ladnie wszysto wychodzi,
tutaj przyklad:http://www.airliners.net/open.file/0917550/L/

a cena pewnie kolo 500 czy 600 zlotych. co prawda jak jest pochmurno juz ciezej cos zdzialac ale tez wychodzi

maare
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:01
Lokalizacja: Grudziądz
Kontaktowanie:

Postautor: maare » poniedziałek, 24 lip 2006, 11:16

No to fakt zdjęcia Baku wyróżniają się jakością ale niestety 2500 to kapichne jednak przyduzo. Mysle ze do 1500 bede mogl dac wiec podane przez was wersje low-cost :) beda wchodzic w gre. No nic teraz tylko do poduchy mamone wrzucać ;)

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » poniedziałek, 24 lip 2006, 11:18

SebolE pisze:I jeszcze trzeba spoter mierzyć siły na zamiary.
Nie każdy ma kasę i nie wie, co z nią zrobić.
Czyż nie?
Ja mam 55-200 III USM i tez jestem zadowolony.
Jak na nasze lotnisko wystarcza mi aż nad to.
Koszt mojego to w Jarkomie np.999PLN


Wiesz, ja innych obiektywow, za wyjatkiem standardu 75-300mm nie uzywalem, wiec sie nie wypowiadam. Ja mam to co mam i mowie, co o nim sadze i co ja osobiscie bym polecil. Nie powiedzialem, ze jest to tanio, ale tez nikogo nie zmuszam do kupna. A tak kolega ma teraz wiedze co i ile kosztuje oraz jakie ma opinie.

SebolE

Postautor: SebolE » poniedziałek, 24 lip 2006, 11:23

Wszyscy wiedza co masz ,a kolega pytal wyrazie od poczatku o coś taniego

Awatar użytkownika
chavez
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 13:18
Lokalizacja: Gdansk/GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: chavez » poniedziałek, 24 lip 2006, 11:42

Jak chcesz naprawdę tanio, Maare, to zainteresuj się TYM
Jeśli masz zamiar kupić u nich również aparat, dzwoń i negocjuj cenę.
Tak czy inaczej, na Allegro mają ciut niższe ceny niż w sklepie.
Pozdroofka
>>Moje fotki<<
Obrazek

Bartek

Postautor: Bartek » poniedziałek, 24 lip 2006, 11:44

maare pisze:No to fakt zdjęcia Baku wyróżniają się jakością ale niestety 2500 to kapichne jednak przyduzo. Mysle ze do 1500 bede mogl dac wiec podane przez was wersje low-cost :) beda wchodzic w gre. No nic teraz tylko do poduchy mamone wrzucać ;)


Jak chcesz 1500zl przeznaczyc, to poczekaj chwile jeszcze, dozbieraj 300 zl. i polecam 28-135 IS USM, zoom pod plot idealny, a i na podejscie tez sie nadaje. Ja go osobiscie mam zamiar kupic w daaaaalekiej przyszlosci, przetestowalem go dzieki uprzejmosci kolegow :)za co jeszcze raz wielkie Bog zaplac :) wiec wiem jak on dziala i jak sie sprawuje. Z tego co zauwazylem to parametry fotki dobiera dobrze, tzn zdjecia nie wychodza ani za jasne ani za ciemne. Przykladem moze byc moj VC -> http://www.airliners.net/open.file/1076575/L oraz ATR :)http://www.airliners.net/open.file/1076576/L

Tak wiec dobrze radze, poczekaj jeszcze i wybierz go, bo naprawde warto. Z tych tanich to nie polecam, szkoda kasy, chociaz sa wyjatki. Jedynie od tak ok 1000zl zaczynaja sie w miare dobre szkla. Aha i jeszcze jedno polecam jednak mimo wszystko, wybierac obiektywy typowo Canonowskie, jednak co swoj to swoj, te dedykowane typu Tamron czy Sigma czy inne tanie noname'y to wiesz roznie z nimi bywa, chociaz ta fotka, co dal Baku, to gdyby nie podpis pod zdjeciem i to ze sam powiewiedział ze zrobione jest Tamronem, to nigdy bym nie powiedzial, ze to jest zrobione takim wlasnie szklem :)

Bartek

Postautor: Bartek » poniedziałek, 24 lip 2006, 11:49

chavez pisze:Jak chcesz naprawdę tanio, Maare, to zainteresuj się TYM.


Co do Sigm to ostroznie !!!, sa modele co daja fatalne obrazy, nie wiem jak tam co chavez pokazal ale np 55-200 bardzo czesto zdarzaja sie takie co chyba maja plastiki zamiast prawdziwych szkiel. Ale to mowie zdarzaja sie, co nie jest regula.

Ta co ma chavez jest ok bo widzialem jego fotki i naprawde niczego sobie, ale wiem ze zdania u klientow sa podzielone, co nie slyszalem w przypadku Canona.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 lip 2006, 12:00 przez Bartek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
chavez
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 13:18
Lokalizacja: Gdansk/GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: chavez » poniedziałek, 24 lip 2006, 11:56

Tak, też słyszałem wiele niepochlebnych opinii na temat Sigmy, ale ja na swoją nie narzekam, z tymże moja kosztowała równo 1000 i napewno nie ma plastików zamiast szkieł. Sigme trzeba dość mocno skręcić na przesłonie żeby ostrzyła lepiej niż przeciętnie, co w warunkach gorszego światła utrudnia zabawę. To co Bartek mówi 28-135 stabilizowane może być naprawdę niezłym wyborem i sam się nad tym zastanawiałem, natomiast u mnie górę wzięły względy ekonomiczne.
Pozdroofka

>>Moje fotki<<

Obrazek

Bartek

Postautor: Bartek » poniedziałek, 24 lip 2006, 11:59

Co do plastkiow zamiast szkiel to oczywiscie taka przenosna, bardziej mi chodzilo o zobrazownie jakosc zdjecia jakie moge wyjsc, powtarzam, moga, nie musza, takim obiektywem ktory ma jakas tam wade wrodzona.

Awatar użytkownika
Anteks
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 21 lut 2006, 19:01
Lokalizacja: GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Anteks » środa, 26 lip 2006, 18:19

Dzisiaj było gorąco w Jarkomie :twisted: Poszedłem reklamować Eosa 350D, ponieważ na każdym zdjęciu wychodziły syfy i do tego w pewnym miejscu było kilka rys i małe pękniecie. Tak więc wymienili mi go na drugi, na którym okazało się było to samo :!: i też wychodziły syfy. Ta historia powtarzała się 6 razy, aż w końcu za 7 razem było wszystko ok. Poprostu cała dostawa aparatów była lewa. Na 6 EOSach wychodziły syfy na zdjęciach(na każdym w innym miejscu) i na każdym aparacie było dużo rys. Dopiero ten 7 aparat był z innej dostawy i był w pełni sprawny i dobry. Teraz pewnie wsadzą te 6(albo i więcej) aparatów innym ludziom. To jest poprostu granda :!:
Pozdrawiam
Antoni

maare
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:01
Lokalizacja: Grudziądz
Kontaktowanie:

Postautor: maare » środa, 26 lip 2006, 19:05

No własnie i dlatego jak juz dojdzie do zakupu to na pewno bede kupował osobiscie. Zdjęcia z Sigm oglądałem na a.necie ale jednak imho za dobrze z nimi nie jest. Mam jeszcze troszke czasu wiec sie dobrze zastanowi.

SebolE

Postautor: SebolE » środa, 26 lip 2006, 20:44

Ja walczyłem z Jarkomem i serwisem Canona ze swoim EOS-em 4 razy, aż w końcu serwis z Warszawy ściągnął mi nową sztukę z Anglii. Całkiem inny kartonik, instrukcje niż te, co były na rynek Polski.
Ale dopiero ta sztuka była w miarę sprawna bez syfu i dopiero dzięki Kalimowi jest w 100% OK.
Nie, którzy z Was słyszeli, jaka walka była.

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » środa, 26 lip 2006, 23:36

W usa 649.95$ czyli po dzisiejszym kursie ok 2050 zl.... Dobrze ceny spadaja na elektronike i to nie tylko na apraty...


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości