Zdjecia studyjne

...zdjęcia i obróbka (np. mój pierwszy spotting)
Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » wtorek, 15 sty 2008, 14:38

to moze kuban i przyb zaprezentują te bardziej dopieszczone własne prace??

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » wtorek, 15 sty 2008, 15:03

Nie gustuję w tego typu fotografii. Trochę konstruktywnej krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziło...

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » wtorek, 15 sty 2008, 15:06

To że do reklamy nie znaczy że złe :) wrzucę wrzucę swoje of course :)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » wtorek, 15 sty 2008, 15:49

...no prawda konstruktywna krytyka jest budująca...ale konstruktywnej krytyki tu nie było! napiszcie ze zdjecie nr X to ja bym widział bez tego za to z tym...zdjecie nr XX zrobiłbym w taki a nie taki jak ty sposób...zróbcie bardziej szczegółową wypowiedz bo słowo "do reklamy" czy estetyka zupełnie mija sie z wytknięciem błędów technicznych czy motywowych. Uważam ze Kamil robi naprawde dużo by sie uczyć, próbuje róznych motywów i różnych klimatów i sądze ze kiedyś to własnie on z nas tu wszystkich bedzie najlepszym fachowcem w tej dziedzinie. Ja w jego wieku to.... :) KubaNa prace juz widziałem w serwisie plfoto...oboje mają smykałke do tego tematu-pozazdościc...no i czekam na to co poda nam Kuba.

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » wtorek, 15 sty 2008, 16:33

Zaznaczyłem wyraźnie, że od technicznej strony zdjęcia są bez zarzutu. Problem pojawia się w samej formie estetycznej zdjęć. Kadry, rekwizyty, nawet pozy... wszystko jest sztuczne a przez to zbyt dosłowne, zbyt proste, jakby wzięte wprost z pierwszej lepszej ulotki rozdawanej gdzieś na ulicy.

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » wtorek, 15 sty 2008, 18:41

ja tez sie przylaczam to glosow na NIE tego typu zdjeciom. Przedewszystkim te zdjecia i wiekszosc zdjec typu stock pokazuje zaklamanie. Na takich zdjeciach ladnie wyglada wygieta butelka po taniej wodze mineralnej a w realnym swiecie to nawet jej nikt nie chce kopnac. A prawda jest taka ze czarne nigdy nie bedzie biale i na odwrot a takie zdjecia chca nam to wmowic.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » wtorek, 15 sty 2008, 22:12

bardzo mi milo Baku ze przyrównujesz Paulinę do butelki. Chyba najlepiej nic nie robic

Chiica

Postautor: Chiica » wtorek, 15 sty 2008, 22:36

nie wiem co wam tu nie pasuje.przyznam- moze i nie znam sie tak na fotografii,ale KAZDY mezczyzna chcialby miec TAKIE zdjecia swej kobiety.
Chodzi tu nie tylko o jakies drobnostki ,ktorych wedlug was Kamil nie zastosowal[chociaz
dla mnie te zdjecia sa genialne] ,ale chodzi o proste ukazanie walorow kobiety ,aby to co nie jest dostrzegalne i doceniane na codzien-wlasnie pokazac przez takiego rodzaju sesje.
Chodzi tez o ta satysfakcje fotografa,a co za tym idzie-modelki; )
O udowodnienie wszystkim ,ze potrafi sie zrobic nie tylko dobre zdjecia na lotnisku,ale takze i w studio;]

MaćkoE

Postautor: MaćkoE » wtorek, 15 sty 2008, 23:09

Kamil rob swoje i przejmuj sie opiniami, nie popelnia bledow ten, kto nic nie robi. W Twoich pracach zawsze widac pasje i serce, ktore wkladasz. Zdjecia Pauli sa swietne, bez wyjatkow.

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » wtorek, 15 sty 2008, 23:53

Czyli mam rozumieć, że zadanie przez Kamila pytanie o naszą opinię o jego zdjęciach było tylko próżnym oczekiwaniem na oklaski? Chcecie powiedzieć, że Kamil nie chciał usłyszeć obiektywnych opinii, tylko same równoważniki zdań typu "godne panie" itp.? Bo widzę, że każda odmienna opinia w tym temacie przyjmowana jest niczym benkart w arystokratycznej rodzinie...

Prawdą jest, że Kamil robi bardzo dużo aby doskonalić swój kunszt fotograficzny i to jest naprawdę godne podziwu. Ale cała jego praca pójdzie na marne, jeśli będzie się mu tylko bezkrytycznie przyklaskiwać.

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » środa, 16 sty 2008, 00:07

nie oczekuje oklasków bardzo lubię jak ktoś krytycznie podchodzi do moich prac,
a jako ze studiuje grafikę codziennie spotykam sie z ocena krytyczna na przedmiotach z nią związanych. dzięki temu ze ktoś mi wskaże co jest nie tak mogę następnym razem to poprawić i zrobić lepiej (gorzej) ale zawsze kolejny punkt o którym warto pamietac.

ale jeżeli koledzy których znam x lat piszą ze moja dziewczyna jest jak butelka na ulicy to znaczy ze nie maja do mnie szacunku i jest to mało miłe.

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » środa, 16 sty 2008, 09:29

Ja po prostu wyrazam opinie co to dla mnie jest stock a dla mnie to oklamywanie ludzi a przyklad moze byl zly wiec zostawmy po prostu ze czarne nie jest biale.

mam takie zdanie ze mi sie nie podoba i moge miec. tak jak komus sie podoba Ryan a inny nienawidzi, o gustach sie nie dyskutuje.

A jak pytasz o fachowa opinie to mysle ze pomyliles forum bo tutaj pasja ludzi jest lotnictwo i o poziomie zdjec nielotniczych wszyscy wg mnei maja zblizone pojecie i raczej watpie zeby umieszczajac takie zdjecia ktos byl by ci w stanie napisac fachowo typu: w zdjeciu numer X mozna bylo lepiej umiescic lampe nad komputerem a nie obok palmy daktylowej. kaspar podal adresy gdzie takie cos sie wysyla i tam mysle ze jak szukasz rady znajdziesz i mysle ze nie beda to same komentarze typu godnie panie...
Obrazek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » środa, 16 sty 2008, 10:11

Ja mam taki trochę inny rodzaj, portretowy.

Studio domowe, oświetlenie: halogen na statywie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze takie z jajem ;)

Obrazek

Wiem wiem z halogenem też mógłbym popracować, tylko asystent by się przydał wtedy.
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Paula

Postautor: Paula » środa, 16 sty 2008, 10:19

Bardzo się cieszę, że zdjęcia tak się wszystkim podobają i wywołują tyle emocji :) No bo przecież najgorsze fotki to takie, których nawet nikomu nie chce się komentować !

Wszystkie (prawdziwie) konstruktywne komentarze na pewno weźmiemy pod uwagę i już niedługo zaprezentujemy kolejną odsłonę :)

Wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiam, a w szczególności tych, z których aż kipi złość, zazdrość i sarkazm. Proponuję abyście wyszli z domu i spróbowali własnych sił. Może Wam też się w końcu coś uda i przestaniecie być tacy zgorzkniali?

Paula

Postautor: Paula » środa, 16 sty 2008, 10:23

Nooo to rzeczywiście trochę inny rodzaj hihihi Muszę namówić Kamila żebyśmy i czegoś takiego spróbowali! :)

Wszystkie mi się podobają, a najbardziej 1 i 3

I co, mieliście kłopoty z ustawianiem się? :)


Wróć do „Foto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości