Program do obrobki filmow

...zdjęcia i obróbka (np. mój pierwszy spotting)
Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Program do obrobki filmow

Postautor: Spotter » niedziela, 02 mar 2008, 10:00

Hejka,

Po pierwsze to nie wiedzialem, gdzie cos takiego moge wpisac. Jako ze nie ma dzialu dot. sprzetu Video oraz programow do tego, stwierdzilem, ze umieszcze to w najbardziej zblizonym.

No wlasnie - potrzebuje pomocy. Poszukuje dobrego, z fajna iloscia funkcji i opcji, ale prostego w obsludze programu do obrobki filmow.

Co mnie najbardziej interesuje w takim programie:
- mozliwosc ciecia materialu filmowego i sklejania
- mozliwosc podlozenia muzyki oraz jej regulacji - glosniej, ciszej w konkretnych elementach filmu, mozliwosc przenikania sie sciezek dzwiekowych, mozliwosc wydrebnienia sciezki dzwiekowej z filmu
- mozliwosc zrobienia oczywiscie czolowki i zakonczenia
- mozliwosc wrzucania slajdow (zdjec)
- wszelkie opcje poprawiajace jakosc nagranego materialu - komputerowa stabilizacja, redukacja szumow (jakosciowych i tych dzwiekowych) itp.
- opcje "efekciarskie" typu "stary film", sepia, B&W itp.

To sa funkcje, na ktorych mi najabrdziej zalezy. Uwaga, nie musi to by program bezplatny. Ale oczywiscie, nie chcialbym rowniez wydac kilku tysi na program, ktorego nie wykorzystam nawet w 15%.

Z gory bardzo dziekuje za pomoc :)

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 602
Rejestracja: piątek, 02 lut 2007, 22:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » niedziela, 02 mar 2008, 10:03

oczywiscie jeste jeden słuszny program do obróbki filmów i nie jest on zbyt trudny.mówie o ADOBE PREMIERE :) siostra dobrze nam znanego photoshopa :)
Pozdrawiam serdecznie
__________________________________________
Obrazek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » niedziela, 02 mar 2008, 10:39

O tak Adobe Premiere to chyba najlepszy. Również polecam Ulead Video Studio, jak i sam Movie Maker nie jest super zły :) ja wszystkie moje dotychczasowe składałem w MM.
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
Anteks
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 21 lut 2006, 19:01
Lokalizacja: GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Anteks » niedziela, 02 mar 2008, 16:26

Jeśli masz dobrego kompa, to polecam Ci zdecydowanie program od Adobe. Trzeba mieć do niego również odpowiedni procesor, bo wielu ludzi ma problemy (np. KubaN :P ), nie można go zainstalować wtedy poprostu.
Pozdrawiam
Antoni

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » niedziela, 02 mar 2008, 16:31

No wlasnie widzialem te wymagania i niestety nie pociagnie mi, albo bedzie dzialal bardzo wolno.

Co byscie jeszcze polecali??

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » niedziela, 02 mar 2008, 17:15

CS3 u mnie nie działa, ale 7.0 tak :)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

macki

TSUNAMI MPEG DVD AUTHOR PRO

Postautor: macki » poniedziałek, 03 mar 2008, 18:03

Z ręką na sercu mogę polecić Ci TSUNAMI MPEG DVD AUTHOR PRO. Zrobiłem nim bardzo wiele prezentacji, łącząc muzykę, zdjęcia i video do pliku DVD. Bardzo intuicyjny interface, małe wymagania sprzętowe i duża szybkość działania. Pomysłowość, wena twórcza i fantazja należą do Ciebie.

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » poniedziałek, 03 mar 2008, 18:33

a sluchajcie a ktorys z tych programow co wymieniliscie moze jest za darmo?

oczywiscie nie chodzi mi o to ze dacie mi dvd i sobie scracka zrobie ale chodzi o to ze komp jest firmowy i trzeba miec legalne oprogramowanie a nie kolezenskie:P

wiadomo piractwo jest bleeee..... :P:P
Obrazek

macki

Firmowy sprzęt

Postautor: macki » poniedziałek, 03 mar 2008, 19:15

Jeśli pracujesz na firmowym sprzęcie w tzw. godzinach służbowych na legalnym oprogramowaniu i płacą i za to, oznaczać może, iż wykonujesz zadania, jakie wyznaczył Ci pracodawca i wtedy "Luck, niech MOC będzie z Tobą". To brocha chlebodawcy, żebyś miał legal, bo dla niego to środek trwały podlegający amortyzacji i odpisowi od podatku jako inwestycja. Jeśli płacą Ci za coś innego niż obróbka prywatnej grafiki w ośmiogodzinnym czasie pracy, to i tak okradasz człowieka...

przemek75
Posty: 113
Rejestracja: niedziela, 31 gru 2006, 11:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: przemek75 » środa, 19 mar 2008, 11:22

Takie rzeczy to tylko w erze! A serio mówiąc im więcej funkcji tym trochę trudniejszy program... Do edycji najbardziej profesjonalny to premiere (pózniej musisz czymś zrobić menu i takie tam -> dvd Lab pro polecam); ale tak naprawdę dla większości uzytkowników domowych Pinnacle Studio lub Ulead Video Studio w zupełności wystarczą.

Wersję okrojona (ale użyteczną) można dostać gratis kupując kartę z portem firewire. Wersja pełna to też nie wielka kasa ok 300pln

Co do sprzętu 1gb Ramu jest konieczny do pracy...różnicę w procesorze czuć dopiero przy renderingu (godzinny materiał przerabiał: Athlon 2000-> 5,5H, core2duo 1,6 ->1H )

Pozdr
pm

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » środa, 19 mar 2008, 11:57

Znalazlem Ulead Studio Video od Corela i bardzo mi sie spodobal. Poki co lece na wersji demo, ale mam zamiar zakupic pelna. I powiem, ze calkowicie odpowiada moim wymaganiom :)

przemek75
Posty: 113
Rejestracja: niedziela, 31 gru 2006, 11:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: przemek75 » środa, 19 mar 2008, 12:08

I oto chodzi spotter, byle to TOBIE leżało!


Wróć do „Foto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości