Soft do katalogowania zdjęć

...zdjęcia i obróbka (np. mój pierwszy spotting)
Awatar użytkownika
Persy
Posty: 106
Rejestracja: środa, 19 kwie 2006, 20:56
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Soft do katalogowania zdjęć

Postautor: Persy » niedziela, 04 maja 2008, 12:17

W związku z tym, że od momentu zakupu lustrzanki cyforwej liczba zdjęć zaczęła lawinowo rosnąć muszę rozejrzeć sie za jakimś softem do katalgowania zdjęć. Co możecie polecić? Czego używacie?

Jesli chodzi o moje prefernecje to:
- program powinien katalogować tylko te katalogi, które się mu wskaże
- program powinien katalogować zdjęcia na płytach CD i DVD, najlepiej w taki sposób, żeby miał na dysku miniaturki wraz z opisem, a gdy wybiore zdjecie, poda na której płycie szukać dużej wersji
- powinna być możliwość dodania opisu oraz słów kluczowych do każdego zdjęcia
- powinna być możliwość przeszukiwania zdjeć pod kątem informacji z opisów, słów kluczowych i danych EXIF
- program powinien zachowywać aktualną strukture katalogów (a nie np na chama przewalac je do własnych katalogów)
- powinna być mozliwośc ustawienia zdjęć do pokazu w ustalonej kolejności, ale same pliki zostają w oryginalnych katalogach i z oryginalnymi nazwami
- dobrze by było, żeby program potrafił też skojarzyć ze sobą wersję oryginalną pliku oraz wersje po edycji
- oprócz typowych formatów program powinien czytać NEFy

- nie potrzebuję funkcji do obróbki zdjęć, dodawania efektów, dziwnych przejśc w pokazie slajdów itp
- nie potrzebuje albumu www
- nie potrzebuje multimedialnej odtwarzarki wszelkich możliwych formatów z mp3, mpg, divx itp włacznie

Co nieco już szukałem, ale jak na razie nic nie wydaje sie nie spełniac wymagań :( Z opisów jakie znlazłem, wynkia, że może jeden płatny program iView by się nadawał,ale jeszcze nie zgłębiłem tego tropu.

Najlepiej, żeby program był darmowy :) ale jeśli ktoś zna "idealny" program płatny to też prosze o jego wskazanie - był bym gotów go kupić jeśli by spełniał moje "zachcianki" ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 04 maja 2008, 19:03 przez Persy, łącznie zmieniany 1 raz.
+ A.net + JP +

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » niedziela, 04 maja 2008, 13:04

takie rzeczy to tylko w ERZE :):)

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » niedziela, 04 maja 2008, 14:44

dokladnie, aczkolwiek proponuje napisac do sam chuia on ma autoupload z aparatu wiec pewnie takie katalogowanie to tez

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » niedziela, 04 maja 2008, 16:40

ACDSee, chociaż trzeba uważać na jego pomięciożerność... Sugerowałbym którąś ze starszych wersji, osobiśice uzywam 6.0 i przy 1GB RAMu daje radę...

::EDIT::

Podobne opcje, tylko nieco wolniejszy rendering zdjęć ma darmowy program FastStone Image Viewer... Ale liczę, że poprawią to w najbliższych wersjach...

Awatar użytkownika
Persy
Posty: 106
Rejestracja: środa, 19 kwie 2006, 20:56
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Persy » niedziela, 04 maja 2008, 19:06

No to widzę, że trochę za duże wymagania dałem :)

Do przeglądania zdjęć używam XnView... ale problem zaczyna się przy katalogowaniu. Może Picassa? - ale z tego co się orientuję ma kilka drobiazgów, które raczej mnie beda wkurzac niż pomagać a nie ma chyba kilku innych rzeczy, które by były potrzebne :(

Czego używacie oprócz ACDSee?
+ A.net + JP +

Awatar użytkownika
defu
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2008, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk - Nowy Port
Kontaktowanie:

Postautor: defu » niedziela, 04 maja 2008, 19:07



Wróć do „Foto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości