Rady trzeba ;) [uwaga duże, brzydkie zdjęcia]

...zdjęcia i obróbka (np. mój pierwszy spotting)
theodolit
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 21 kwie 2008, 06:33

Rady trzeba ;) [uwaga duże, brzydkie zdjęcia]

Postautor: theodolit » poniedziałek, 23 cze 2008, 20:42

Witam, nie wiem czy dział dobry ... ale ;)...

Los sprawił, że w rękach mych jest H9 - znaczy niby aparat -ale na kompakty zewsząt narzekanie słychac ;D. Zgodnie z zasadą, że złej baletnicy ... staram sie troche poduczyć, siedze i kombinuje z czasami, przysłonami...

Wykombinowałem (wiem, że nie ja pierwszy) to ze wyjscie poza iso 200-400 to mozna z torby aparatu nie wyjmowac. Staram sie cykać zdjecia te w ruchu i przy dobrym słoneczku z czasami krotszymi os 1/160 ... na zasadzie ze czym ktotrzy tym lepszy z przysłoną około ~4 troche w gore, ew w dół.


pare próbek:

zdjecia praktycznie nie ciete i nie obrobione, zeby można było pokrytykować ;) - przy zdjeciach perłny exif

Obrazek
2. Obrazek
3. Obrazek


ps. ostatni 3 mój syńcio - jest coby to denerwujące mnie mydełko pokazać ;) - pozatym to nie samolot ;D

Pozatym, czego nie wiem to mnie denerwoje masełko przy widoku pixel w pixel ... to sprawa autofocusa ? czy cos da sie z tym zrobic ?

Ewentualnie, w ktora strone krecic ... wiem wiem nalepiej pod płot kiedys podjechac i pogadac, popstrykac ... moze sie uda

ps. Fotki robione z mojej prywatnej miejscówki ;D

Sorki za lekko chaotyczny post..

i dzieki za jakąkolwiek reakcje

pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » poniedziałek, 23 cze 2008, 21:39

najlepiej zrezygnowac z prywatnej miejscowki i wpasc na gorke lub bysewo. pod plotem mozna sie zawsze kogos zapytac, na pewno pojdzie latwiej niz przez forum.
Jako ze jest pare nowosci w tym tygodniu wiec na bank kilka osob bedzie rezydowac na miejscowkach - slowem zapraszam.
Obrazek
ravecki


Wróć do „Foto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości