EPGD->EGGW->EPGD czyli Gdańsk - Luton

...fotoreportaże z wypraw (bez relacji z wyjazdów spotterskich)
Awatar użytkownika
mnich3001
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2008, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

EPGD->EGGW->EPGD czyli Gdańsk - Luton

Postautor: mnich3001 » wtorek, 24 mar 2009, 09:44

Witam, wieki już przymierzałem się do napisania tego posta, 9 maja czeka mnie 4 lot na tej trasie.

Jako ciekawostkę mogę podać, że lot dla 4 osób (3xbagaż, 1=90zł) w obie strony kosztował 1.600zł, korekta nierozsądnego kliknięcia przy wybieraniu godziny powrotu w pani z Wizz czyli zmiana rezerwacji to tylko 1.350zł. Pozostanie mi wynająć hotel w Luton za jakieś 80GB (2 pokoje).

A więc wspomnienia, był to mój pierwszy lot po długiej przerwie (jako dzieciak leciałem do Rzeszowa LOTem) więc emocje niesamowite. Uzbrojony w kamerę wideo i kompakta za 100zł (CANON A80) :)

Rębiechowo, czekamy na lot, nasz śliczniutki samolocik

Obrazek

Rębiechowska pętla

Obrazek

Już Luton, pasażerowie biją brawo, szkoda, że nie słychać, i żyjemy :)

Obrazek

Wieża Luton i wyjście z lotniska

Obrazek

Luton, powrót, czekamy na nasz samolocik, opóźniony. Z nudów focę ruch na lotnisku.

Obrazek

O, i w końcu ląduje nasz samolocik.

Obrazek

Luton, wsiadamy do samolotu, tym razem pchamy się na rufę :).

Obrazek

Lutońska pętla i jakby mały korek :)

Obrazek

Start, lotnisko Luton z lotu.

Obrazek

Luton, samoloty startują nad miastem, ci co w Gdańsku narzekają na hałas nie wiedzą co znaczy startujący co kilka minut samolot. Na drugim planie dzielnica pakistańska i innych nacji chodzących w sukienkach i podkładających bomby.

Obrazek

Londyn we mgle?

Obrazek

Gdańsk, chmury gęste, nie było za bardzo co focić, ino obwodnicę.

Obrazek

Ogólnie sympatycznie było za każdym razem ale i inaczej. Pierwszy lot do Luton totalna nuda (no, przed lądowanie samolot nieco kluczy między polami, jest dość ciekawie), powrót, cóż, ostry start i gwałtowne przyziemienie, to było naprawdę coś ekstra, nie ma jak polscy piloci, zawsze zapewnią jakieś atrakcje.

Za to najciekawszy był powrót za 2 razem. Mieliśmy jak zwykle sporo opóźniony samolot z Luton, który przyleciał z Katowic (jakieś prace na lotnisku). Wsiadanie odbyło się migiem, żadnych zbędnych ceregieli, ostry start, lecimy. I lądowanie, myślałem, że w tym pośpiech będzie z kierunku 11 ale nie pomyślałem, że leciał z nami młody angielski pilot, nad Auchan wykonał nisko ostry zwrot (wyraźnie widziałem, jak ludzie pakują zakupy do samochodów) i ciężko wylądował. Szkoda, że nie siedziałem przy oknie, by było co oglądać chociaż steward mówił, że nie wolno robić zdjęć :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 mar 2009, 11:05 przez mnich3001, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PiotrJ
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek, 09 lip 2007, 08:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrJ » wtorek, 24 mar 2009, 11:01

Fajnie powspominać... ekipa EPGD Spotters, leci teraz w weekend Wizz-em do Lotonowa a później na LHR... tam to jest dopiero ruch ;) żeby im tylko pogoda dopisała :)
Pozdrawiam
Piotr Jagliński

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » wtorek, 24 mar 2009, 11:25

Oby Piotrze oby :wink: :wink:
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » wtorek, 24 mar 2009, 11:34

Marzy mi się LHR i aparat w ręku :)

Awatar użytkownika
Geo
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:11
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Re: EPGD->EGGW->EPGD czyli Gdańsk - Luton

Postautor: Geo » wtorek, 24 mar 2009, 11:41

mnich3001 pisze:Już Luton, pasażerowie biją brawo, szkoda, że nie słychać, i żyjemy :)

Czyli to jednak prawda że Polacy biją brawo po lądowaniu :lol:. Było to jakieś "twarde" lądowanie czy zwyczajne?
Przy okazji pytanie do Molgera. Słyszysz to klapanie łapek? Jak tak to jak się wtedy czujesz?
Obrazek

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » wtorek, 24 mar 2009, 11:45

Słyszałem, że nie tylko Polacy :D.

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » wtorek, 24 mar 2009, 12:03

Blink pisze:Oby Piotrze oby :wink: :wink:


no poki co prognoza nie jest zbyt obiecujaca, najgorsze ze macie 6 stopni w ciagu dnia, w poprzedni weekend bylo 15:P:P
ale pamietaj blink nawet jak bedzie padac da sie cos ciekawego ustrzelic:
http://www.airliners.net/photo/British- ... 1498572/L/
Obrazek

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » wtorek, 24 mar 2009, 12:43

Baku taki kadr to chyba dalej niż na 200mm?? Chyba że sie da cropa strzelić :wink: Albo po prostu więcej samolotu będzie na 200mm.

Takie kadry lubie 8)

Jesteś w stanie na google maps zaznaczyć skąd ta fota ??
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
kcsin
Posty: 97
Rejestracja: czwartek, 01 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Gdansk Chełm
Kontaktowanie:

Postautor: kcsin » wtorek, 24 mar 2009, 12:57

Czyli to jednak prawda że Polacy biją brawo po lądowaniu .

tutaj dowód na to że klaszczą :)
http://www.youtube.com/watch?v=kQDLqF8ecGc . I kto to mówi na końcu? może Molger :) ?
Ale to może tradycja linii Wizz bo np. w EasyJet nie klaskali-śmy
http://www.youtube.com/watch?v=lyqrsk9GvEQ&feature=channel_page

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: EPGD->EGGW->EPGD czyli Gdańsk - Luton

Postautor: Marcin » wtorek, 24 mar 2009, 13:55

mnich3001 pisze:Pierwszy lot do Luton totalna nuda (no, przed lądowanie samolot nieco kluczy między polami, jest dość ciekawie), powrót, cóż, ostry start i gwałtowne przyziemienie, to było naprawdę coś ekstra, nie ma jak polscy piloci, zawsze zapewnią jakieś atrakcje.

A to ciekawe co mówisz. Ja jak leciałem Wizzem do Luton ze 2 tygodnie temu to właśnie zwróciłem uwagę jak bardzo delikatny to lot był. Od samego backtracka aż po lądowanie. A pierwszym oficerem była miła pani ;). Chociaż coś chyba jednak jest na rzeczy z tymi krótkimi podejściami Wizza :wink: ale ja jeszcze na takowe nie trafiłem.
Obrazek

Molger
Posty: 141
Rejestracja: piątek, 06 paź 2006, 21:56
Lokalizacja: EPGD

Re: EPGD->EGGW->EPGD czyli Gdańsk - Luton

Postautor: Molger » wtorek, 24 mar 2009, 15:06

Geo pisze:
mnich3001 pisze:Już Luton, pasażerowie biją brawo, szkoda, że nie słychać, i żyjemy :)

Czyli to jednak prawda że Polacy biją brawo po lądowaniu :lol:. Było to jakieś "twarde" lądowanie czy zwyczajne?
Przy okazji pytanie do Molgera. Słyszysz to klapanie łapek? Jak tak to jak się wtedy czujesz?



Siema
Czasami słychać :) Albo dziewczyny powiedza potem , że bili brawo.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 mar 2009, 15:08 przez Molger, łącznie zmieniany 1 raz.

Molger
Posty: 141
Rejestracja: piątek, 06 paź 2006, 21:56
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Molger » wtorek, 24 mar 2009, 15:07

kcsin pisze:
Czyli to jednak prawda że Polacy biją brawo po lądowaniu .

tutaj dowód na to że klaszczą :)
http://www.youtube.com/watch?v=kQDLqF8ecGc . I kto to mówi na końcu? może Molger :) ?


To mówi zawsze szef bądź szefowa. więc to nie ja.

Molger
Posty: 141
Rejestracja: piątek, 06 paź 2006, 21:56
Lokalizacja: EPGD

Re: EPGD->EGGW->EPGD czyli Gdańsk - Luton

Postautor: Molger » wtorek, 24 mar 2009, 15:07

Marcin pisze:
mnich3001 pisze:Pierwszy lot do Luton totalna nuda (no, przed lądowanie samolot nieco kluczy między polami, jest dość ciekawie), powrót, cóż, ostry start i gwałtowne przyziemienie, to było naprawdę coś ekstra, nie ma jak polscy piloci, zawsze zapewnią jakieś atrakcje.

A to ciekawe co mówisz. Ja jak leciałem Wizzem do Luton ze 2 tygodnie temu to właśnie zwróciłem uwagę jak bardzo delikatny to lot był. Od samego backtracka aż po lądowanie. A pierwszym oficerem była miła pani ;). Chociaż coś chyba jednak jest na rzeczy z tymi krótkimi podejściami Wizza :wink: ale ja jeszcze na takowe nie trafiłem.


Pani Ula .

Awatar użytkownika
mnich3001
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2008, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: mnich3001 » wtorek, 24 mar 2009, 23:09

Start Rębiechowo:

http://www.youtube.com/watch?v=zS1HXbAUlAA

Lądowanie Luton:

http://www.youtube.com/watch?v=WAFcNqXiHEM

by CANON A80

Mam jeszcze trochę filmików nagranych na DV ale kamerka mi zdechła więc lipa ...


Wróć do „Relacje z podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości