Rzymskie wakacje 05-15.07.2009

...fotoreportaże z wypraw (bez relacji z wyjazdów spotterskich)
duszy
Posty: 679
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2007, 21:42
Lokalizacja: EPMB

Rzymskie wakacje 05-15.07.2009

Postautor: duszy » piątek, 28 sie 2009, 19:12

Wraz ze swoją lepszą połową wybrałem się do Rzymu na małą wycieczkę.Planowałem wylot już od dawna.Gdy zamawiałem bilety lotnicze miałem wylatywać z EPWA z terminala "Etiuda" W dniu wylotu zostałem mile zaskoczony takim widokiem.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 lut 2017, 12:55 przez duszy, łącznie zmieniany 2 razy.

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » piątek, 28 sie 2009, 19:26

Bardzo fajne zdjęcia, także palnuję od dłuższego czasu taki wyjazd. Możesz napisać gdzie i za ile spaliście?
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » piątek, 28 sie 2009, 20:55

Fajna relacja! Super wczasy ;)

Awatar użytkownika
crash
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: crash » piątek, 28 sie 2009, 22:18

Swietna relacja! Super motywy i jakosc zdjec.

Pozdrawiam
--
Michał

Awatar użytkownika
AZT
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 14 kwie 2006, 15:44
Lokalizacja: Bytów
Kontaktowanie:

Postautor: AZT » poniedziałek, 31 sie 2009, 06:37

Super fotorelacja, Rzym jest przedstawiony przez Ciebie naprawdę w świetnych ujeciach. Brawo!!!


ps może mały poradnik o komunikacji miejskiej lotnisko-Rzym-lotnisko, polecane hotele, ceny
pozdrawiam
Krzysztof
Obrazek

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » poniedziałek, 31 sie 2009, 08:49

dziękuję za ładną fotorelację, aż do Rzymu zachciało mi się jechać pofotografować :Wink:

fajne ujecie z wnętrza bazyliki, jak słońce wchodzi do środka,
a na jednym ujęciu wieczornym na fontannę, widać jak fotografują się dwie dziewczyny i chyba akurat trafiłeś w moment ich flasha (fajnie oświetlone są)

Obrazek

Radarus
Posty: 269
Rejestracja: poniedziałek, 05 maja 2008, 11:30
Lokalizacja: 3city
Kontaktowanie:

Postautor: Radarus » poniedziałek, 31 sie 2009, 09:21

kapitalna relacja
-------------------
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=36003
--------------------
Obrazek

Rafał
Posty: 55
Rejestracja: czwartek, 16 kwie 2009, 21:46
Lokalizacja: Malbork

Postautor: Rafał » poniedziałek, 31 sie 2009, 10:52

Mi też wpadło w oko ujęcie z promieniami wpadającymi do bazyliki. Fajna relacja Andrzej!
PS. Mogłeś jeszcze odgłosy tych cykad co ci spać nie dawały wstawić w tle to już wogóle włoski klimat by się zrobił hehe

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » poniedziałek, 31 sie 2009, 10:58

No serio tak jak Kamilowaty pisze, aż się chce do Rzymu pojechać po obejrzeniu tej relacji :) Naprawde zacne zdjęcia, fontanny i Watykan na mnie duże wrażenie zrobiły!
Pozdrawiam, JN

Obrazek

duszy
Posty: 679
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2007, 21:42
Lokalizacja: EPMB

Postautor: duszy » piątek, 04 wrz 2009, 12:46

Po wszystkich przeżyciach minionego okresu i po ochłonięciu odpowiadam wszystkim zainteresowanym na pytania.Jeżeli czegoś nie ująłem to proszę o dalsze pytania
1 Gdzie i za ile spaliśmy - pierwszy hotel to Milton http://www.booking.com/hotel/it/milton-roma.pl.html zamawialiśmy go jak i drugi hotel Melia Aurelia http://www.booking.com/hotel/it/meliaro ... ntica.html poprzez wyszukiwarkę booking.com już w okresie marca.Pilnowaliśmy spadku cen i rezerwowaliśmy hotele gdy cena za pokój dwuosobowy osiągnęła poziom ok 250 PLN za noc i klik.Ważne moim zdaniem jest zamawiać pokój ze śniadaniem w czasie dłuższego pobytu i aby hotel był w pobliżu stacji metra.A hoteli w Rzymie jest dużo.
Transport do Rzymu - korzystaliśmy z Lini Norwegian cena tam i z powrotem to 624 PLN.
Z lotniska jak widać na którymś ze zdjęć jeżdżą dwa pociągi
Express Leonardo w cenie 11 Euro/pax lub podmiejski FR 1 za 5.50 Euro/pax z którego korzystaliśmy Express jedzie do dworca głównego czyli Termini a jadąc tym zwykłym trzeba się przesiąść najlepiej na stacji Ostiense do metra lini B
Sieci metra,kolei,autobusów i tramwai posiadam w formie pdf.
Wszystkimi środkami kom miejskiej jeździ się za 16 Euro przez siedem dni w obrębie aglomeracji (zaznaczona jest na planie.)
Co tyczy się spottingu to polecam to http://www.aviazionecivile.com/new/
zakładka "spotit" następnie zakładka "guide" następnie "ROMA-FIUMICINO" i poprosi o hasło "aviazionecivile" i ukazuje się całe kompendium o lotnisku i dojeździe do niego,wydruk z niego uratował mi tyłek przy spotkaniu z karabinierami pod płotem lotniska.
Generalnie Rzym jest piękny nie wykluczone że jeszcze tam zawitam.
Jak by się nasunęły jakieś pytania to służę pomocą.
PS polecam również http://www.rzym.pl/


Wróć do „Relacje z podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości