Statystyki portu - rok 2007

...różne na temat naszego lotniska
baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Statystyki portu - rok 2007

Postautor: baku » poniedziałek, 26 lut 2007, 17:41

Juz koniec lutego a wiec mozna zobaczyc statystyki za styczen:) (naprawde dobry wynik, w zeszlym roku trzeba bylo czekac az 3 miesiace)

Wyglada to bardzo ladnie. odprawiono 100 961 paxow, w 2006 styczniu 65 tys.

A wiec wzrostu 53%. Ciekawe jak bedzie dalej. Niestety nie zapowiada sie juz na zadnego fajnego nowego przewoznika na lato.

PS. dzisiaj ogloszono ze do warszawy bedzie latac air italy, a dosc niedawno ze clickair... no u nas ciagle stare rozowo-rajanowe kolory...
Obrazek

Sebastian Elijasz

Re: Statystyki portu - rok 2007

Postautor: Sebastian Elijasz » poniedziałek, 26 lut 2007, 18:06

baku pisze:Niestety nie zapowiada sie juz na zadnego fajnego nowego przewoznika na lato.

EEEEE Baku poczekaj nic nie powiedziane nie ;)
Pomału jeszcze do lata daleko ;)
I może...

Awatar użytkownika
Michun
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 18 lip 2006, 11:55
Lokalizacja: EPGD mam zaraz za lasem.
Kontaktowanie:

Postautor: Michun » piątek, 22 cze 2007, 12:11

No to są już statystyki za 5 miesięcy.

Kwiecień - 130 981
Maj - 149 542

W sumie od początku roku przez EPGD przewineło sie 595 503 paxów.
Pozdrawiam.
________________________________

...:::Ελληνική Πολεμική Αεροπορία:::...
________________________________

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » piątek, 22 cze 2007, 12:21

No jak narazie jest dobra dynamika wzrostu ilosci obsluzonych paxow, ale niestety raczej sie nie utrzyma. Bo takiej ilosci otwieranych nowych polaczen jak w zeszlym roku, w tym nie bedzie. Bo na co czekamy? Tylko 2 polaczenia Wizz'a i ew. Air France o ktorym wspominano, ale czasu jeszcze sporo. Takze obstawiam, ze w tym roku bedzie obsluzonych ok. 1 650 - 1 700 tys pax. No chyba, ze cos nas zaskoczy i znowu bedzie jakis wielki boom.

Awatar użytkownika
Michun
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 18 lip 2006, 11:55
Lokalizacja: EPGD mam zaraz za lasem.
Kontaktowanie:

Postautor: Michun » piątek, 13 lip 2007, 01:32

Czerwiec - 151 828.

W sumie 746 975.

To wychodzi na to, że mniej więcej w połowie przyszłego miesiąca przekroczymy milion paxów. :D
Pozdrawiam.

________________________________



...:::Ελληνική Πολεμική Αεροπορία:::...

________________________________

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » piątek, 13 lip 2007, 09:02

Powiem, ze to jest imponujace. Zaskoczylo mnie kilka rzeczy:

1. Nie sadzilem, ze ruch do WAW moze jeszcze wzrosnac - a jednak. I to nawet sporo. To chyba bardzo dobry znak, ze pomimo rosnacej ilosci oferowanych tanich polaczen z Gdanska, ludzie nadal lataja tradycyjnymi przewoznikami.
2. Hamburg, na ktorym juz postawilem kreske odzyl. Wiadomo, ze to dzieki C/S z Emirates, szczegolnie na polaczenie do NYC. Ale jeszcze troche i zanotuje ponad 50% wzrost wzgledem roku ubieglego. Moze i nawet zniknie ten AT5 i dadza cos wiekszego.
3. Chartery - w zeszlym roku ani razu w ciagu miesiaca nie zostala przekroczona liczba 10 tys. pax. A w tym roku juz dwukrotnie. I wydaje mi sie, ze moze dojsc nawet do 20 tys.

Ogolnie jestem zadowolony z rozwoju gdanskiego lotniska. Szkoda tylko, ze wladze portu nie robia nic, zeby pasazerom ulatwiac podrozowanie z Gdanska. Budowa T2 jest konieczna, tak samo jak wybudowanie drog kolowania i powiekszenie plyt postojowych. Miejmy nadzieje, ze to w koncu nastapi.

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » piątek, 13 lip 2007, 09:30

Jak narazie to tylko kanalizacje przepuszczają pod pasem.. i to chyba koniec robót na lotnisku :roll:
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » piątek, 13 lip 2007, 10:56

Zapomniales o plycie :) pasa zielonego juz nie ma :), druga sprawa to nowe oznaczenia zjazdow z pasa, sa teraz tak jak w wawce podświetlane.
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » piątek, 13 lip 2007, 11:17

Dawno juz nie bylem na terminalu tak, by sie przyjrzec plycie i oswietleniu. Ale dzieki za info :)

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » piątek, 13 lip 2007, 11:40

Ja tez nie :) widac all z Bysewa :D
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » piątek, 13 lip 2007, 12:33

Spotter pisze:
1. Nie sadzilem, ze ruch do WAW moze jeszcze wzrosnac - a jednak. I to nawet sporo. To chyba bardzo dobry znak, ze pomimo rosnacej ilosci oferowanych tanich polaczen z Gdanska, ludzie nadal lataja tradycyjnymi przewoznikami.



taka prawda ze naprawde dobrze im idzie. oferuja coraz wiecej miejsc do warszawy a LF i tak rosnie. Jakby zrobili akcje promocyjna i podali calkowita cene przelotu na trasie GDN-WAW to z pewnoscia by zyskali kolejnych klientow. Za 125 bodajze sie juz leci, a takim IC to normalny kosztuje 98 zlotych a warunki sa nieporownywalne. Jeszcze teraz jak bedzie remont trasy GDansk - WArszawa kolejowej to w ogole powinni zrobic taka akcje bo 27 zlotych to nie sa pieniadze a zamiast 4.30h(a podczas najwiekszych remontow bedzie jeszcze wolniej) ma sie lot w 45 minut

PS. na 1 polroczne wzrost 39.5% jest, i wtedy przewidywana ilosc na koniec roku to 1'752'918 i 0,49 pasazera:) ale mysle ze bedzie wiecej bo czartery wkoncu zaczely latac
Obrazek

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » piątek, 13 lip 2007, 13:00

Nie tylko chartery baku, ale jeszcze dwa nowe polaczenia Wizz'a, ktore ruszyly przeciez dopiero z poczatkiem lipca.

Co do rejsow do WAW, to zwroccie uwage, ze AT5 juz jest chyba tylko na 1 rejsie, a tak sa albo AT7, albo E75 no i raz ER4. Ciekaw jestem, czy zaczna podsylac wiecej maszynek i bedzie wiecej rejsow, czy w koncu trafi do nas na stale 737-500. Bo tej maszynki LOT'u mi bardzo brakuje w Gdansku.

Co do lotu kontra pociagu. Masz absolutna racje baku. Dobra promocja by przyciagnela mase ludzi na trasie GDN-WAW. Tylko musza utrzymac te ceny 136,- PLN za rejs w jedna strone no i oczywiscie dostepnosc kilku miejsc na wszystkich rejsach. A nie tylko na 2-3 danego dnia.

Co do ilosci obsluzonych pax, to moim zdaniem, jezeli juz nic nowego, przewozacego mase ludzi sie nie pojawi, to i tak spokojnie przekroczymi 1 800 tys. pax. Ale nie zaatakujemy 2 000 tys. pax. No chyba, zeby Finn mocno zwiekszyl moce przerobowe, tak samo Lufa i ze 2-3 nowe polaczenia od pazdziernika. Wtedy jest szansa na te 2 000 tys. pax.

Ciekawi mnie jeszcze, czy utrzymalismy po pol roku 3 miejsce w kraju, czy Katowice znowu nas wyprzedzily :?

Awatar użytkownika
uki
Administrator Forum
Posty: 1017
Rejestracja: środa, 08 mar 2006, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk,Trójmiasto,EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: uki » piątek, 13 lip 2007, 14:26

Ja myślę, że teraz jest dobry okres na loty między GDN i WAW gdyż niebawem rozpoczyna się remont trasy kolejowej z Gdańska do Warszawy a podróż pociagiem bedzie trwać 7 h
Serdecznie Pozdrawiam
______________________________

Łukasz Marek (EPGD_Spotters)

BN
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 03 wrz 2006, 12:01
Lokalizacja: EPKT

Postautor: BN » piątek, 13 lip 2007, 15:31

Spotter pisze:Ciekawi mnie jeszcze, czy utrzymalismy po pol roku 3 miejsce w kraju, czy Katowice znowu nas wyprzedzily :?


GDN - 746 975 pax
KTW - 802 391 pax

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » piątek, 13 lip 2007, 16:27

A jednak :( Coz, ale roznica niewielka. Mam nadzieje, ze w przyszlym roku moze sie uda!!!


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości