Galaxy w Gdansku?

...różne na temat naszego lotniska
Bruner

Galaxy w Gdansku?

Postautor: Bruner » środa, 14 mar 2007, 21:18

Pytanie raczej do starszych spotterow, chociaz niekoniecznie: czy ktos wie jaki samolot transportowy (lub samoloty) przywiozl do Gdanska sprzet podczas wizyty G. Busha seniora w 89 roku? Moj ojciec krotko po jego wyjezdzie (chyba nastepnego dnia) wylatywal z Gdanska do Leningradu i opowiadal ze widzial wielki transportowiec w wojskowym malowaniu, do ktorego przez podniesiony nos ladowano limuzymy, samochody terenowe i jakis sprzet. Ich lot mial przez to duze opoznienie (chyba ok 3 godzin), wiec mial duzo czasu na obserwacje zaladunku i odlotu - mowi ze maszyna wzbila sie zadziwiajaco lekko i szybko jak na swoje rozmiary, przy ogromnym huku. Niestety ojciec nie interesuje sie lotnictwem, poza tym bylo to 18 lat temu wiec nie jest w stanie mi powiedziec co to byl za samolot. Czy ktos wie co to moglo byc? Jedyne co mi przychodzi do glowy i co pasowalo by do tego opisu to C5 Galaxy, czy to mozliwe? A moze ktos ma jakies zdjecia?

Kair
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Lokalizacja: Gdańsk / EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kair » środa, 14 mar 2007, 21:24

Galaxay, raz go widziałem osobiście jak przywiózł cały sprzęt z samego rana (koło 9) ale czy był powtórnie zabrać ten sprzęt tego nie wiem, nie pamiętam. pamiętam że było masę ludzi którzy mieszkali na morenie a ja z kumplem siedziałem na wiacie autobusowej ;)

Sebastian Elijasz

Postautor: Sebastian Elijasz » środa, 14 mar 2007, 21:51

Zdjecia :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

asiorud
Posty: 69
Rejestracja: środa, 30 sie 2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: asiorud » środa, 14 mar 2007, 21:53

cud - gigant!!!! :):):)

Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » środa, 14 mar 2007, 22:04

mam gdzies fotki, jak je znajde to umieszcze


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości