Co tak ryczy?

...różne na temat naszego lotniska
Piter gda
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 30 lis 2006, 08:02

Co tak ryczy?

Postautor: Piter gda » poniedziałek, 19 mar 2007, 10:47

Witam
Chciałbym zapytać czy ktoś może wie, jakie jest źródło dosyć głośnych hałasów (a w zasadzie ryków) dochodzących w ostatnim czasie znad Rębiechowa (tak myślę). Dźwięk jest potężny i przypomina ryk silników jakiegoś niemałego samolotu, albo kilku na raz. Mieszkam na Zaspie i całkiem wyraźnie to słychać. Głównie wieczorem, ale wczoraj to coś ryczało ok godz. 11 rano. Niestety nie mam kiedy tam pojechać i sprawdzić osobiście. W telewizji, ani w gazetach też cicho na temat ewentualnej bazy F-16 w Rębiechowie.

Piotr

Awatar użytkownika
kruchy
Posty: 142
Rejestracja: środa, 05 kwie 2006, 05:50
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: kruchy » poniedziałek, 19 mar 2007, 10:56

Witam.
Też mieszkam na Zaspie i często ten ryk to odgłosy... startujących zwykłych rejsowych maszyn. Większy ryk można usłyszeć przy startach rządowego TU-154. Czasami też zaryczą MIGi lub F16 ćwiczące podejścia.

Sebastian Elijasz

Re: Co tak ryczy?

Postautor: Sebastian Elijasz » poniedziałek, 19 mar 2007, 14:23

Piter gda pisze:Witam
Chciałbym zapytać czy ktoś może wie, jakie jest źródło dosyć głośnych hałasów (a w zasadzie ryków) dochodzących w ostatnim czasie znad Rębiechowa (tak myślę). Dźwięk jest potężny i przypomina ryk silników jakiegoś niemałego samolotu, albo kilku na raz. Mieszkam na Zaspie i całkiem wyraźnie to słychać. Głównie wieczorem, ale wczoraj to coś ryczało ok godz. 11 rano. Niestety nie mam kiedy tam pojechać i sprawdzić osobiście. W telewizji, ani w gazetach też cicho na temat ewentualnej bazy F-16 w Rębiechowie.

Piotr

Mi to bardziej po godzinach pasuje na An26, dla Exina co lata.
Jak wiatr sprzyja to się niesie i na Zaspe. ;)

Awatar użytkownika
kruchy
Posty: 142
Rejestracja: środa, 05 kwie 2006, 05:50
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Re: Co tak ryczy?

Postautor: kruchy » poniedziałek, 19 mar 2007, 14:31

Sebastian Elijasz pisze:Mi to bardziej po godzinach pasuje na An26, dla Exina co lata.
Jak wiatr sprzyja to się niesie i na Zaspe. ;)


Może i An26 ale przy sprzyjającym wietrze jak Ryan czy inny Wizz "da po garach" przy starcie to na Zaspie doskonale słychać ;-). A nawet ERJ-170 dobrze słychać.

Swego czasu, jak wynajmowałem mieszkanie w Oliwie, to zimowymi wieczorami było słychać kołujące ATRki.

Kair
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Lokalizacja: Gdańsk / EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kair » poniedziałek, 19 mar 2007, 14:49

kruchy pisze:Witam.
Też mieszkam na Zaspie i często ten ryk to odgłosy... startujących zwykłych rejsowych maszyn. Większy ryk można usłyszeć przy startach rządowego TU-154. Czasami też zaryczą MIGi lub F16 ćwiczące podejścia.


ja u siebie (Wrzeszcz koszary) słyszę praktycznie wszystkie odrzuty a szczególnie głośno jak wiatr jest północno zachodni, z maszyn turbośmigłowych kiedyś słyszałem an24 obecnie an26 szczególnie ten wieczorny do Lipska

Piter gda
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 30 lis 2006, 08:02

Postautor: Piter gda » poniedziałek, 19 mar 2007, 16:04

Mi to jednak na coś z silnikiem odrzutowym wygląda. Turbośmigłowy brzmi według mnie inaczej. A tak na marginesie na Osiedlu Świętokrzyskim też dobrze słychać.

Swoją drogą miałem nadzieję, że ktoś potwierdzi, że to jakieś wojskowe maszyny są np F-16. Wtedy to nic tylko położyć się na trawce i sobie ogladać i słuchać.

Sebastian Elijasz

Postautor: Sebastian Elijasz » poniedziałek, 19 mar 2007, 17:24

Piter gda pisze:Mi to jednak na coś z silnikiem odrzutowym wygląda. Turbośmigłowy brzmi według mnie inaczej. A tak na marginesie na Osiedlu Świętokrzyskim też dobrze słychać.

A jak An 26 odpala to właśnie korzysta z takiego silnika odrzutowego rozruchowego ;)
Wpadnij kiedyś koło 19:00 i sam się przekonasz jak An odpala.
A jeszcze te, co teraz są to dopiero huczą

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » poniedziałek, 19 mar 2007, 18:14

Sebastian Elijasz pisze:
Piter gda pisze:Mi to jednak na coś z silnikiem odrzutowym wygląda. Turbośmigłowy brzmi według mnie inaczej. A tak na marginesie na Osiedlu Świętokrzyskim też dobrze słychać.

A jak An 26 odpala to właśnie korzysta z takiego silnika odrzutowego rozruchowego ;)
Wpadnij kiedyś koło 19:00 i sam się przekonasz jak An odpala.
A jeszcze te, co teraz są to dopiero huczą


a tak dla ciekawostki to tego silnika moze uzywac rowniez jako dodatkowe zrodlo ciagu podczas startu :)
Pozdrawiam
LAPA

---=== www.talh.pl ===---

Awatar użytkownika
kruchy
Posty: 142
Rejestracja: środa, 05 kwie 2006, 05:50
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: kruchy » poniedziałek, 19 mar 2007, 18:21

Czyli An26 to odrzutowiec turbośmigłowy ;-)

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » poniedziałek, 19 mar 2007, 19:04

...a tak dla całkowitego zaspokojenia ciekawosci to silnik ten ma około 1 tony ciągu :)

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 602
Rejestracja: piątek, 02 lut 2007, 22:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » poniedziałek, 26 mar 2007, 17:39

ostanio głośno poszedł też fokker 100 air berlin


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości