EPGD - Rozbudowa portu lotniczego

...różne na temat naszego lotniska
przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » wtorek, 19 sie 2008, 20:57

Kwaśno wygląda to połączenie: T1 oraz T2 z jeszcze bardziej kwaśnym Etapem 2...

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » wtorek, 14 paź 2008, 12:51

eehh... Oglądałem sobie wygląd naszego przyszłego T2 i całego układu drogowo-parkingowego wokół niego i zasmuciłem się wielce, gdyż od razu przypomniała mi się pierwotna wizualizacja modułowego rozwiązania naszych terminali... Powstała ona wraz z projektem obecnego teminala i jest już dawno nieaktualna, ale nadal budzi u mnie nostalgię...

Obrazek

Była szansa na bardzo fajnie architektonicznie rozwiązane lotnisko. Pewnie jako jedno z niewielu miałoby trzy spójne, pasujące do siebie koncepcyjnie i architektonicznie terminale. Ponadto w założeniu powstać miała rampa i podział poziomy na Odloty i Przyloty... eh.. eh...

W ogóle to nie macie wrażenia, że lotniska mające więcej niż jeden terminal wyglądaja jak zlepek losowo postawionych przy sobie budynków? Fakt, ze poszczególne terminale mogą być mega funkcjonalne i mieć ciekawy design (nasz nie będzie miał), ale często pasują do siebie jak pięść do nosa...

Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » wtorek, 14 paź 2008, 13:36

to było zbyt piękne żeby mogło stać się prawdziwe! Mielibyśmy wtedy najpiękniejsze lotnisko w Polsce a tak będziemy mieć coś na styl wszystkich terminali w powstających teraz w w PL.

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » wtorek, 14 paź 2008, 13:42

mnie bardziej zastanawia ten 747 na zdjeciu.Czyzby mieli az tak daleko idace nadzieje :)

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » wtorek, 14 paź 2008, 15:19

Franc pisze:mnie bardziej zastanawia ten 747 na zdjeciu.Czyzby mieli az tak daleko idace nadzieje :)

pewnie to jakis defaultowy model z tego programiku do wizualizacji ;-)
Pozdrawiam
LAPA

---=== www.talh.pl ===---

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » wtorek, 14 paź 2008, 18:05

LAPA pisze:
Franc pisze:mnie bardziej zastanawia ten 747 na zdjeciu.Czyzby mieli az tak daleko idace nadzieje :)

pewnie to jakis defaultowy model z tego programiku do wizualizacji ;-)

Lapa dobrze gada, na wizualizacji sa 4 maszyny 4 silnikowe - ciekawe czy kiedys sie cos takiego zdarzy na EPGD.
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » wtorek, 14 paź 2008, 19:30

rav pisze:
LAPA pisze:
Franc pisze:mnie bardziej zastanawia ten 747 na zdjeciu.Czyzby mieli az tak daleko idace nadzieje :)

pewnie to jakis defaultowy model z tego programiku do wizualizacji ;-)

Lapa dobrze gada, na wizualizacji sa 4 maszyny 4 silnikowe - ciekawe czy kiedys sie cos takiego zdarzy na EPGD.

jak przylecą 4 DHC-7 to i owszem :P ale tak to szans nie widzę.

Swoją drogą to wg. mnie takie lotnisko mogłoby walczyć nawet o tytuł jednego z najładniejszych w Europie
Pozdrawiam :)
Paweł

Awatar użytkownika
Foglider
Posty: 161
Rejestracja: wtorek, 07 sie 2007, 13:59
Lokalizacja: pomorze

Postautor: Foglider » wtorek, 14 paź 2008, 20:55

DHC-7 to rzadkość, zwłaszcza na polskim niebie. Szybciej ujrzymy 4 Avro ;)
Obrazek

Pozdrawiam! Tomek.

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » wtorek, 14 paź 2008, 20:59

T17s fakt, ale 4 DHC-7 naraz z chęcią bym zobaczył :)
Pozdrawiam :)

Paweł

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » piątek, 31 paź 2008, 16:33

Przeniesione:

baku pisze:Wlasnie przegladalem dokumentacje zaprojektowanej drogi patrolowo-technicznej(od terminala do obaszaru progu pasa 29) i dolaczam taka ladna mapke jak teraz bedzie to wygladac po nowemu:

Obrazek

jak ladnie widac nowe ogrodzenie (zielony przerywany) bedzie przebiegac dokladnie przez tzw kanal. szczesliwie miejscowki kolo hangaro-barakow znajdujacych sie obok nie ucierpia:)


Blink pisze:baku to płot będzie tak blisko pasa czy źle widzę? to chyba bliżej niż dotychczas.


baku pisze:zle widzisz:P

to fioletowe to droga technicza, w ogole nie widac pasa tutaj.

stary plot jest cienka zielona linia na krawedzi drogi narysowany, wiec bedzie dalej o jakies 9 metrow(tak na oko nie chce mi sie tego mierzyc) do pasa:)

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » sobota, 01 lis 2008, 14:05

przyb pisze:Przeniesione:

baku pisze:Wlasnie przegladalem dokumentacje zaprojektowanej drogi patrolowo-technicznej(od terminala do obaszaru progu pasa 29) i dolaczam taka ladna mapke jak teraz bedzie to wygladac po nowemu:

Obrazek

jak ladnie widac nowe ogrodzenie (zielony przerywany) bedzie przebiegac dokladnie przez tzw kanal. szczesliwie miejscowki kolo hangaro-barakow znajdujacych sie obok nie ucierpia:)


Blink pisze:baku to płot będzie tak blisko pasa czy źle widzę? to chyba bliżej niż dotychczas.


baku pisze:zle widzisz:P

to fioletowe to droga technicza, w ogole nie widac pasa tutaj.

stary plot jest cienka zielona linia na krawedzi drogi narysowany, wiec bedzie dalej o jakies 9 metrow(tak na oko nie chce mi sie tego mierzyc) do pasa:)


nie znam sie na rysunkach technicznych dlatego spytałem :) dzięki za odp.
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
SebolE
Posty: 371
Rejestracja: sobota, 02 cze 2007, 20:06

Postautor: SebolE » środa, 12 lis 2008, 08:40


Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » środa, 12 lis 2008, 08:44

Jak zwykle nie są zadowoleni.. kiedyś były przecież protesty żeby lotnisko było zamknięte w nocy bo samoloty im hałasują..
Pozdrawiam :)

Paweł

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » środa, 12 lis 2008, 09:16

Jakby nawet przedstawili projekt budowy dogi expresowej jako przedłużenie Słowackiego to także znalazłaby się grupka oszołomów, którym by to nie odpowiadało... Zawsze znajdzie się grupa ludzi, którzy będą mieli jakieś ale...Tak to już jest w demokracji.
Pozdrawiam Piotr

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » środa, 12 lis 2008, 10:03

cóż...przy opisanych rozwiązaniach komunikacyjnych jakie są planowane mają ludzie podstawy do tego protestu.


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości