Jest porozumienie ;-)))

...różne na temat naszego lotniska
Machoni
Posty: 495
Rejestracja: czwartek, 10 sie 2006, 15:10
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Jest porozumienie ;-)))

Postautor: Machoni » piątek, 01 kwie 2011, 09:12

Porozumienie kończy spór o nowe lotnisko w Trójmieście

Jest kompromis w sprawie trójmiejskich lotnisk: w godzinach od 22.00 do 5.59 rano samoloty będą lądować i startować w Gdańsku, a od godz. 6.00 do 21.59 - na nowym lotnisku w Gdyni

Tak, to rozsądny kompromis, nie mogę doczekać się Open'era w Rębiechowie
Nie, prezydent Szczurek nie powinien godzić się na to, by nocne loty zostawić w Gdańsku. To kapitulancka postawa!

Prezydenci Gdańska i Gdyni podpisali w czwartek porozumienie o współpracy, kończące spór dotyczący lotniska cywilnego w Gdyni.

- Powtarzałem od lat, że nie będzie między nami konkurencji, że będziemy się uzupełniać. I proszę: Gdańsk lata całą noc, my tylko za dnia. Nikt nikomu nie wchodzi w paradę - komentował uśmiechnięty prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
- Mówiłem też wcześniej, że budujemy lotnisko dla małych samolotów. I dotrzymałem słowa - dodawał Szczurek. - Kto w dzisiejszym świecie za duży samolot uznaje airbusa A320, czy małego "benka" 737? To niemal awionetki. Duże to są te jumbo 747 i airbusy A380. A tych nad Gdynią nie planujemy. Przynajmniej w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

- Chciałbym podziękować Wojtkowi. Rozegraliśmy twardy, ale dobry mecz - mówił zrelaksowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - A wynik? Wyniku można się było spodziewać. W końcu tradycja tysiącletniego grodu nas zobowiązuje: oddaliśmy już Gdyni Festiwal Filmów, koszykarską Spójnię, paru dużych inwestorów, teraz przyszła kolej na lotnisko.

- To żaden defetyzm - dodawał Adamowicz. - Mamy szansę, by na puste Rębiechowo przenieść Open'era. Nie mogę się doczekać, bo naprawdę lubię te koncerty, szaleństwo pod sceną, imprezy na campingu do rana.

Menedżerowie gdańskiego lotniska uspokajają: - Będzie dobrze. W nowym terminalu będzie dużo przestrzeni handlowych: znajdzie się miejsce i na Bomi, i na Biedronkę. Obok wciąż rozbudowują się osiedla, poradzimy sobie nawet bez samolotów.

Więcej... http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... z1IFzu2LGm
Pozdrawiam
Mariusz

Obrazek

Awatar użytkownika
Geo
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:11
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Re: Jest porozumienie ;-)))

Postautor: Geo » piątek, 01 kwie 2011, 09:43

Heheheh ;-)
ale bieda na terminalu to było by coś :-).
Obrazek

duszy
Posty: 679
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2007, 21:42
Lokalizacja: EPMB

Re: Jest porozumienie ;-)))

Postautor: duszy » piątek, 01 kwie 2011, 12:20

Kiepski ten Prima Aprilis ,bardziej zrozumiałe było by gdyby nocą lądowały w Gdyni bo lotnisko dalej od miasta i mniej uciążliwe. :lol:


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości