Poradnik Dla Poczatkującego

...różne na temat naszego lotniska
nawrot93
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 17 wrz 2009, 13:39

Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: nawrot93 » sobota, 31 mar 2012, 22:23

Witam !
Zarezerwowałem bilet 04/04 GDN-WRO Olt Express , wydrukowałem rezerwacje i dzień przed lotem zrobie odprawe online ( trzeba ją robić ? co mi daje ? ) , i to wszystko co wiem na ten temat :oops: Wiem jak dojechac na lotnisko , ale co dalej ? :D czy iść na stary terminal czy na nowe ( jeśli juz otwarty) ? Mam bagaż rejestrowany i podręczny , więc najpierw idę ( niewiem gdzie ) do ,,kasy'' i biore bilet i oddaje bagaż ? I co dalej ? kurcze bardzo sie stresuje :) :d chłopaki pomóżcie ! :roll:

vincent
Posty: 505
Rejestracja: piątek, 25 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: vincent » niedziela, 01 kwie 2012, 09:57

nawrot93 pisze:Witam !
Zarezerwowałem bilet 04/04 GDN-WRO Olt Express , wydrukowałem rezerwacje i dzień przed lotem zrobie odprawe online ( trzeba ją robić ? co mi daje ? ) , i to wszystko co wiem na ten temat :oops: Wiem jak dojechac na lotnisko , ale co dalej ? :D czy iść na stary terminal czy na nowe ( jeśli juz otwarty) ? Mam bagaż rejestrowany i podręczny , więc najpierw idę ( niewiem gdzie ) do ,,kasy'' i biore bilet i oddaje bagaż ? I co dalej ? kurcze bardzo sie stresuje :) :d chłopaki pomóżcie ! :roll:


Czesc!
Najpierw odprawiasz się online, po odprawie drukujesz sobie kartę pokładową (bez niej nie wejdziesz na pokład - po to jest odprawa online :) ). Jak dojedziesz na lotnisko idziesz na nowy terminal bo w starym nie będzie już Check-inów. Na dole starego terminala będą wyłącznie przyloty, a na pięterku odloty non-schengen.
Czyli kierujesz się do nowego terminala, stajesz w kolejce żeby nadać bagaż rejestrowany (check-in-y od nr 1 do 20 - wyświetlacz nad odpowiednim stanowiskiem powie Ci, w której kolejce stanąć), zostawiasz tam swój bagaż rejestrowany i potem miła pani/pan już Ci powie co dalej. Czyli kontrola bezpieczeństwa a potem już kierujesz się do odpowiedniego gate'a i wsiadasz do samolotu :) Pamiętaj o dowodzie osobistym lub paszporcie. To tyle w skrócie.
Miłego lotu :)

Awatar użytkownika
Labi
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 29 sty 2012, 19:35
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: Labi » niedziela, 01 kwie 2012, 10:00

Vincent, ale 4 kwietnia (04/04 = 04.04.2012 rozumiem), odprawy będą jeszcze ze starego terminala! Pierwszy odprawiony pasażer w T2 ma być dopiero 6 kwietnia!
A tak, to procedura podobna, tylko, że na starym terminalu. :)

PS: Jak to miał być Prima-Aprilis'owy żart to go chyba zepsułem ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 01 kwie 2012, 10:10 przez Labi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

vincent
Posty: 505
Rejestracja: piątek, 25 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: vincent » niedziela, 01 kwie 2012, 10:07

Fakt, nie spojrzałem na datę :twisted: Oczywiście jeśli to 4 kwietnia, to udajesz się do STAREGO terminala.

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: KubaN » wtorek, 03 kwie 2012, 19:56

A czy nie jest tak że jak się odprawisz online to już nie można nadać bagażu rejestrowanego na lotnisku? Albo jest odprawa online z bagażem tylko podręcznym, albo na lotnisku full :)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

nawrot93
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 17 wrz 2009, 13:39

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: nawrot93 » wtorek, 03 kwie 2012, 22:07

Kurcze a ja odprawiłem sie online ! Więc nie przyjmą mi bagażu rejestrowanego ? Co teraz ?

grzymek
Posty: 432
Rejestracja: sobota, 18 lut 2012, 23:05
Lokalizacja: Rumia/ EPGD

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: grzymek » wtorek, 03 kwie 2012, 22:12

@Nawrot bez obaw , patrz §14. ODPRAWA I KONTROLA BEZPIECZEŃSTWA punkt 11 w załączniku . Widze ze Olt jak kazdy inny przewoznik ma te same zasady

http://www.oltexpress.com/bindata/docum ... 1811fe.pdf
Pozdrawiam
Grzegorz

Obrazek

nawrot93
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 17 wrz 2009, 13:39

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: nawrot93 » wtorek, 03 kwie 2012, 22:15

Czyli jest dobrze ? Kurcze serce mam w gardle , zrobiłem odprawe i spokojnie mi przyjmą bagaż ? ;D

grzymek
Posty: 432
Rejestracja: sobota, 18 lut 2012, 23:05
Lokalizacja: Rumia/ EPGD

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: grzymek » wtorek, 03 kwie 2012, 22:17

Oczywiście nie mozesz przekroczyc dopuszczalnych rozmiarów ani wagi bagażu i tak :

Waga bagażu podręcznego nie może przekroczyć 8 kilogramów, a jego gabaryty nie mogą przekroczyć wymiarów: 55x40x20 cm.

Waga jednej sztuki bagażu rejestrowanego nie może przekroczyć 16 kilogramów. Każdy dodatkowy kilogram bagażu będzie traktowany jako nadbagaż i podlega opłacie w wysokości 25 złotych za każdy dodatkowy kilogram.

Dane bezposrednio ze strony OLT Express zakładka Ważne informacje - bagaż :D
Pozdrawiam
Grzegorz

Obrazek

nawrot93
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 17 wrz 2009, 13:39

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: nawrot93 » wtorek, 03 kwie 2012, 22:18

Ok , dzięki , czyli bd mógł spać spokojnie ;D

grzymek
Posty: 432
Rejestracja: sobota, 18 lut 2012, 23:05
Lokalizacja: Rumia/ EPGD

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: grzymek » wtorek, 03 kwie 2012, 22:22

Nie jestem znawcą ale z tego co sam przechodziłem to tak to wyglada . Odprawa online daje Ci mozliwość unikniecia kolejki do odprawy bagazowej oczywiscie w przypadku rejsu tylko z podrecznym ale i tak juz masz latwiej idziesz na odpowiednie stanowisko patrz ekrany nad - wyswietla kierunek itp , wrzucasz bagaz rejestrowany na tasme pani/pan wazy jesli ok okleja i kaze isc dalej czyli na gore do kontrloli bezpieczensta ( chyba ze cos sie zmienilo z lokalizacja bo remont ) tam Cie i Twoj bagaz podreczny przeswietlaja i po klopocie a na miejscu nie zapomnij odebrac torby z tasmy heh :D
Pozdrawiam
Grzegorz

Obrazek

grzymek
Posty: 432
Rejestracja: sobota, 18 lut 2012, 23:05
Lokalizacja: Rumia/ EPGD

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: grzymek » wtorek, 03 kwie 2012, 22:25

Mozesz spac spokojnie , pamietaj aby byc w kolejce wczesniej bo jak napisano odprawa najpozniej 40 minut przed odlotem :D
Pozdrawiam
Grzegorz

Obrazek

nawrot93
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 17 wrz 2009, 13:39

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: nawrot93 » wtorek, 03 kwie 2012, 22:29

No ja wyjeżdzam o 6.30 z Redy , powinienem być 7 na lotnisku, a 8:30 odlot , to starczy ? :D

grzymek
Posty: 432
Rejestracja: sobota, 18 lut 2012, 23:05
Lokalizacja: Rumia/ EPGD

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: grzymek » wtorek, 03 kwie 2012, 22:32

Taki zapas czasu powinien wystarczyc ale poprawka na droge hmm pora juz wyjazdów do pracy moze byc roznie , ale spoko powinno byc ok bo obłożenie chyba nie będzie za duze .
Pozdrawiam
Grzegorz

Obrazek

piotras2119
EPGD Spotters
Posty: 700
Rejestracja: piątek, 07 paź 2011, 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Poradnik Dla Poczatkującego

Postautor: piotras2119 » wtorek, 03 kwie 2012, 22:34

Co do podrecznego to w sumie wymiary najważniejsze. Wagi nigdy nie sprawdzają, przynajmniej ja sie nigdy z czymś takim nie spotkałem.
Pozdrawiam :)

Obrazek


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości