Skróty WizzAir

...różne na temat naszego lotniska
Navik

Skróty WizzAir

Postautor: Navik » czwartek, 26 paź 2006, 13:54

Czy Wizz Air ma jakieś specjalne względy w kontroli zbiżania?

Od pewnego czasu widzę, że czesto ich samoloty dostają jakieś specjalne skróty (moeże dzięki nowemu radarowi na EPGD?). Z moich obserwacji wynika, że większość samolotów podchodzi wg. procedury tzn. znad KRT lecą w kierunku Pruszcza i tam dopiero robią zwrot na kierunek 270, a Wizz często robi zwroty dużo wcześniej (często kręcąc nad Ujeściskiem lub Chełmem).

Czy jest to celowe dziłanie, czy tylko jakieś przypadkowe wydarzenie, ewentualnie moja nadinterpretacja?

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » czwartek, 26 paź 2006, 15:03

visual 29 robia. duzo lataja do nas to znaja juz lotnisko i dlatego

Navik

Postautor: Navik » czwartek, 26 paź 2006, 15:16

baku pisze:visual 29 robia. duzo lataja do nas to znaja juz lotnisko i dlatego


A co z innymi, którzy dużo latają? Kiedyś często latałem wieczorami z Kopenhagi i załoga wydawała się znajoma, ale podejście było raczej proceduralne, bez skrótów.

P.S. Oczywiście miało być kierunek 29 a nie 27, taka literówka (cyfrówka?!)

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » czwartek, 26 paź 2006, 15:26

no w nocy to naprawde dobre warunki musza byc zeby podchodzic z widocznoscia. to naprawde zalezy od pilota. sa tacy co w nocy visual 11 robia i tacy z rajana co jak maja wiatr w plecy to do bydgoszczy leca odrazu

SebolE

Postautor: SebolE » czwartek, 26 paź 2006, 15:38

Są i tacy co z nad GRU.wypatruja EPGD przy dobrej pogodzie, i widza. ;)

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » czwartek, 26 paź 2006, 17:03

SebolE pisze:Są i tacy co z nad GRU.wypatruja EPGD przy dobrej pogodzie, i widza. ;)


Tak,raz autentyk słyszałem jak z 50mil robił visuala!

Awatar użytkownika
chavez
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 13:18
Lokalizacja: Gdansk/GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: chavez » piątek, 27 paź 2006, 22:00

Wizza bardzo często widzę robiącego w ten sposób i szczerze mówiąc, tylko Wizza. Bardzo widowiskowo to wygląda z mojego okna jak w takim pięknym skręcie idzie :) Jak kupię dłuższy obiektyw to zacznę go focić.

Apropo's ciekawych podejść wizualnych, kiedyś w późną listopadową noc lecąc SK z CPH podchodziliśmy na 11 i pogoda była nienajlepsza a lądowanie profesjonalne. 8)
Pozdroofka
>>Moje fotki<<
Obrazek


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości