Jest Finnair!!! (na E70)

...różne na temat naszego lotniska
Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » piątek, 03 lis 2006, 22:14

SebolE pisze:A i jeszcze szykuje się 2-ch przewoźników dodatkowo ;)


Oby jednym z nich nie okazało się BA, które już od dawna snuje plany...
Pozdrawiam, JN

Obrazek

B772LR
Posty: 193
Rejestracja: czwartek, 09 mar 2006, 18:07
Lokalizacja: 3miasto
Kontaktowanie:

Postautor: B772LR » sobota, 04 lis 2006, 19:17

To chyba tylko może być Aerosvit do Kijowa

Machoni
Posty: 495
Rejestracja: czwartek, 10 sie 2006, 15:10
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: Machoni » sobota, 04 lis 2006, 20:14

Obstawiamy ?
ANA :D
Pozdrawiam
Mariusz

Obrazek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » sobota, 04 lis 2006, 21:04

a może JAL, co? :P nie za daleko troszke? ;)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

SebolE

Postautor: SebolE » sobota, 04 lis 2006, 22:41

Finnair przywiezie niskie ceny
Michał Tusk
2006-11-03, ostatnia aktualizacja 2006-11-03 21:59
Od kwietnia z Rębiechowa polecimy do Helsinek. Wejście pierwszego od lat tradycyjnego przewoźnika do Gdańska ma złamać panujący u nas od lat monopol LOT-u, Lufthansy i SAS-u na połączenia długodystansowe
Fiński embraer 170 będzie pojawiać się w Rębiechowie cztery razy w tygodniu. - Nowa trasa to doskonałe połączenie umożliwiające przesiadkę w Helsinkach na samoloty Finnair do Azji i Nowego Jorku - mówi Juhani Nuoramo, dyrektor sprzedaży Finnair. W ten sposób Gdańsk będzie drugim po Warszawie miastem pod względem liczby połączeń fińskiego przewoźnika. Kraków, do którego Finnair lata sezonowo (tylko w lecie), od tego roku otrzymał trzy loty tygodniowo. Połączenie z Gdańskiem ma być całoroczne. - Wzrost ekonomiczny w regionie Gdańska jest najszybszy w Polsce, co odbija się w liczbie inwestycji na tym terenie. Nowe połączenie pozwoli na rozwój biznesu, jak i turystyki pomiędzy Polską a Finlandią - wyjaśnia Nuoramo.

Uruchomienie lotów z Helsinek do Gdańska to dobra wiadomość nie tylko dla tych, którzy często odwiedzają Finlandię. Dotychczas trzej tradycyjni przewoźnicy - LOT, Lufhansa i SAS - obecni na gdańskim lotnisku należeli do jednego sojuszu - Star Alliance. Skutecznie więc "dzielili się" kierunkami. W praktyce Lufthansa miała monopol na bardziej egzotyczne połączenia (m.in. w Azji), dyktując kosmiczne ceny. Finnair jest członkiem grupy One World, może więc mocno zamieszać w tym dobrze dla przewoźników funkcjonującym układzie. Ceny nowego przewoźnika jeszcze nie są znane, ale wiadomo, że Gdańsk będzie objęty promocjami obecnymi w Warszawie i Krakowie. To przykładowo oznacza loty w dwie strony do New Delhi już za 2 000 zł ze wszystkimi opłatami, a do Pekinu za odpowiednio 2300 zł (W Lufthansie płacimy ponad tysiąc złotych więcej). Wejście Finnairu zwiększa też szanse na pojawienie się na wiosnę jego partnera z sojuszu One World, czyli British Airways.

"Gazeta.pl"

Machoni
Posty: 495
Rejestracja: czwartek, 10 sie 2006, 15:10
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: Machoni » niedziela, 05 lis 2006, 20:13

KubaN pisze:a może JAL, co? :P nie za daleko troszke? ;)

Pomażyc nie mozna ? :)
Pozdrawiam

Mariusz



Obrazek

Awatar użytkownika
chavez
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 13:18
Lokalizacja: Gdansk/GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: chavez » sobota, 11 lis 2006, 22:51

Bardzo się ciesze z wejścia AY, wreszcie jakaś dodatkowa opcja latania w świat oprócz CPH FRA i MUC. No i złamanie w GDN monopolu STAR to dodatkowy pozytywny akcent. OWA powinno wzmocnić w GDN pozycję w postaci BA :)

Sebol, a czy tych jeszcze dwóch przewoźników będzie tradycyjnych czy low-costowych ?

Cani, ja tam jestem skromny, chciałbym oglądać podmianki Finnair z E70 na MD8x :D
Pozdroofka
>>Moje fotki<<
Obrazek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » sobota, 11 lis 2006, 23:25

chavez pisze:Bardzo się ciesze z wejścia AY, wreszcie jakaś dodatkowa opcja latania w świat oprócz CPH FRA i MUC. No i złamanie w GDN monopolu STAR to dodatkowy pozytywny akcent. OWA powinno wzmocnić w GDN pozycję w postaci BA :)

Sebol, a czy tych jeszcze dwóch przewoźników będzie tradycyjnych czy low-costowych ?

Cani, ja tam jestem skromny, chciałbym oglądać podmianki Finnair z E70 na MD8x :D


Sebola już nie ma tak nawiasem rozejrzyj się ;)
Więc pozwolę sobie odpowiedzieć: było powiedziane że te pozostałe 2 linie to będą tradycyjne, jedna wschodnia a druga nie wiadomo (tzn zapewne wiadomo kto rozmawia z portem ale nieoficjalnie) sądzę że jedna z sojuszu Skyteam, mam nadzieję że to będzie KL ;-) Poza tymi dwoma ma być jeszcze jakiś nowy low-cost o ile się nie mylę.
A o BA to już wiadomo dawno i mam nadzieję że w sezonie lato 2007 znowu nie wygra jakiś inny port pod względem opłat handlingowych itp...
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » niedziela, 12 lis 2006, 11:42

kubus ta wschodnia to tyko moje domysly, nic pewnego!

Awatar użytkownika
chavez
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 13:18
Lokalizacja: Gdansk/GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: chavez » niedziela, 12 lis 2006, 18:04

Choroba, jeszcze nie dawno Sebol wracał do klubu a już spowrotem go nie ma, już nie nadążam :P

KL albo AF - AMS albo ORY/CDG - fajnie by było. :D
Pozdroofka

>>Moje fotki<<

Obrazek

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » niedziela, 12 lis 2006, 18:32

Jak dla mnie, to najbardziej mi w gdansku brakuje AMS i ZRH. Wprawdzie Swiss jest ze Star Alliance, ale ma bardzo dobre ceny i ciekawa siatke polaczen. Zreszta, KLM podobnie i do tego jest ze Sky Team.

Awatar użytkownika
chavez
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 13:18
Lokalizacja: Gdansk/GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: chavez » niedziela, 12 lis 2006, 22:00

Co rozumiesz Spotter przez ciekawą siatkę połączeń ? Bo jak dla mnie to AF ma ciekawszą. Można naprzykład na SXM polecieć, prawda KubaN ? 8)
Ale to już gruby oftop. Miało być o AY :oops:
Pozdroofka

>>Moje fotki<<

Obrazek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » niedziela, 12 lis 2006, 22:30

chavez pisze:Co rozumiesz Spotter przez ciekawą siatkę połączeń ? Bo jak dla mnie to AF ma ciekawszą. Można naprzykład na SXM polecieć, prawda KubaN ? 8)
Ale to już gruby oftop. Miało być o AY :oops:


Jak OT no to lecimy ;-) prawda że AF można polecieć na SXM, ale nie zapominaj że z KL też możemy to zrobić 8) wolę KL niż AF u nas, choć przyznaję szczerze, że jeśli miałbym lecieć akurat na SXM wybrał bym AF ze względu na nowe A340 którymi tam latają, a KL nam oferuje stare, głośne 744...

EOT ;-)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » niedziela, 12 lis 2006, 22:44

KLM ma napewno ciekawsza siatek niz LO 8) Coz, KL ma swietne ceny i bardzo duzo egzotycznych polaczen, ale nie w kierunkow Karaibow. AF w koncu ma polaczenie do HAV, zas KL nie. A poza tym, lubie holedrow, a nie lubie zabojadow :wink:

Awatar użytkownika
chavez
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 13:18
Lokalizacja: Gdansk/GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: chavez » niedziela, 12 lis 2006, 22:56

Spotter pisze:Jak dla mnie, to najbardziej mi w gdansku brakuje AMS i ZRH. Wprawdzie Swiss jest ze Star Alliance, ale ma bardzo dobre ceny i ciekawa siatke polaczen. Zreszta, KLM podobnie i do tego jest ze Sky Team.


Nie wykręcaj się, pisałeś że Swiss ma ciekawą siatkę, to powiedz dlaczego tak uważasz :) Nielubienie żabojadów nie powoduje że mają mniej ciekawą siatkę niż LX :)
Pozdroofka

>>Moje fotki<<

Obrazek


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości