Manchester 4-6 marca

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Manchester 4-6 marca

Postautor: Marcin » wtorek, 31 mar 2009, 23:11

Od 4 do 6 marca byłem w Manchesterze. Oczywiście na lotnisku ;). Przed wyjazdem nie wiedziałem wiele na temat spottingu tam. Coś tam tylko, gdzieś słyszałem, że podobno jest nieźle. Ale jak już przybyłem na miejsce byłem w ciężkim szoku jakie to jest świetne miejsce do focenia i jakie tam jest podejście do spotterów. Pierwszego i drugiego dnia poszedłem w stronę końca pasa 23L. Dojście tam jest dość męczące ale dość ciekawe. Najpierw trochę fotek z tej ścieżki:

Kulturalne wejście - schody, barierki, bramka:
Obrazek

Na samym początku trasy chyba najmniej przyjemny fragment - wąska, potwornie błotniska ścieżka (jak się później okazało można było ominąć ten fragment idąc kulturalnie drogą asfaltową - był tam szlaban ale było też obok kulturalne przejście dla pieszych):
Obrazek

Takich oto bramek było z 6-7. Podobno mają zapobiegać przemieszczaniu się zwierząt ale przez oba dni nie widziałem ani jednego zwierzaka ;)
Obrazek

Kolejny błotnisty fragment - tym razem jeszcze pod górę. Jak drugiego dnia stamtąd schodziłem to się poślizgnąłem i żeby nie upaść złapałem się jakiejś gałęzi. Owa gałąź okazała się jakąś rośliną z malutkimi kolcami ;). Przez następną godzinę próbowałem te kolce powyciągać z ręki. Otóż jak łatwo się domyślić prawie połowa została i następnego dnia już mnie paluch cholernie bolał i musiałem dalej pozbywać się kolców tępymi obcążkami do paznokci ;). Więc jak będzie ktoś stamtąd schodził to proponuję raczej wywalić się w to błoto niż łapać co popadnie ;)
Obrazek

Teraz już bardziej cywilizowany fragment - mostem przez rzeczkę:
Obrazek

Cały szlak był tak oznakowany - trochę inne podejście do spotterów niż u nas, co?
Obrazek

I znowu pod górę ;)
Obrazek

Uff i już w zasadzie na miejscu - co za widok!
Obrazek

Dalej jeszcze można iść ścieżką wzdłuż pasa (chyba aż do samego końca) - cała jest nad płotem.
Obrazek

Idąc i robiąc te foty zaskoczył mnie Cathay Cargo:
Obrazek
Zrobiony zza bazy strażaków, krótkim obiektywem na 60mm około ;).

Tutaj jeszcze zrobiłem taką mapkę z miejscówkami do focenia, chociaż tak jak mówiłem - punkt B to w zasadzie cała ta ścieżka:
http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=103873560415855557134.0004649b65adab5c1b524&ll=53.350859,-2.275801&spn=0.045751,0.132179&t=h&z=14

No to jeszcze przykładowe foty z tych miejscówek:
A:
Obrazek

B:
Obrazek

C (ogniskowa 59mm ;)):
Obrazek

Zapraszam do oglądania reszty fotek:
JetPhotos

Są to moje pierwsze zdjęcia na JP w rozdzielczości większej niż 1200x800. Ciekawi mnie Wasze zdanie na temat takiego rozmiaru. Czy dobry jest bo więcej widać, czy może jednak wkurza bo np nie mieszczą się foty na monitorze albo dłużej się ładują?
Obrazek

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » wtorek, 31 mar 2009, 23:25

Świetna miejscówka. Ten Virgin 747 jakim sprzętem robiony??? Duży rozmiar fajny bo zawsze widać lepiej. Przynajmniej u mnie na monitorze :)

Słowem Gratki :)
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » wtorek, 31 mar 2009, 23:44

Dzięki :) Pytasz rozumiem o tego Virgina co pisałem, że na 59mm zrobiony? Canonem 24-70
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrJ
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek, 09 lip 2007, 08:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrJ » środa, 01 kwie 2009, 08:35

Marcin, a miejsce z którego zrobiłeś Cathay Cargo to tam tylko taki szlaban był plus jakiś posterunek ochrony lotniska pewnie?
Ok, sorry doczytałem, "zza bazy strażaków " :)
Ostatnio zmieniony środa, 01 kwie 2009, 09:28 przez PiotrJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Piotr Jagliński

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » środa, 01 kwie 2009, 09:09

Jak wygląda sprawa z dotarciem na taki spotting ??
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » środa, 01 kwie 2009, 12:00

tu nie ma co gadac tu trzeba wieksza ekipa poleciec popilnowac tego pasa :). Maricn swietna relacja.
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
uki
Administrator Forum
Posty: 1017
Rejestracja: środa, 08 mar 2006, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk,Trójmiasto,EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: uki » środa, 01 kwie 2009, 12:30

dokładnie jak mówi Rav..popieram
Serdecznie Pozdrawiam
______________________________

Łukasz Marek (EPGD_Spotters)

Awatar użytkownika
Michun
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 18 lip 2006, 11:55
Lokalizacja: EPGD mam zaraz za lasem.
Kontaktowanie:

Postautor: Michun » środa, 01 kwie 2009, 16:08

Tyż popieram. :P
Pozdrawiam.
________________________________

...:::Ελληνική Πολεμική Αεροπορία:::...
________________________________

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » środa, 01 kwie 2009, 16:15

Dzięki. No ja również Rava popieram - trzeba się tam kiedyś wybrać razem. Z jednej strony jeśli chodzi o maszyny to w ogóle Manchester nie może konkurować z Heathrow. Ale z drugiej strony daje możliwość robienie fot praktycznie z dowolnego miejsca - starty, kołowania do startu, kołowania po lądowaniu (w tym przypadku przez większość dnia jest po słońce i trzeba funta odpalić na wejście ;)) i chyba równie dobre możliwości do robienia lądowań są ale tego nie próbowałem bo tak mi się spodobało na poprzednich miejscach, a poza tym trzeba by iść dość daleko.

A jeśli chodzi o dotarcie tam i ogólnie część organizacyjną wyjazdu to leciałem do Liverpoolu Ryanem - o przygodach podczas obu lotów można przeczytać gdzieś na forum :x (można też lecieć Wizzem do Doncaster - dystans do Manchesteru dosyć podobny). Stamtąd busem na stację kolejową jakieś 10 minut, potem pociągiem na jedną z dwóch stacji w centrum Manchesteru i dalej pociągiem na lotnisko - około 1:10h albo 1:30h w zależności na jaki pociąg się trafi. Pociąg w 2 strony jeśli dobrze pamiętam kosztował 14 funtów chyba. Chyba jedyny możliwy rozsądny nocleg to stara farma ;) http://www.rylandsfarm.com. W cenie hotelu transfer lotnisko-hotel-lotnisko i śniadanie. Lokalizacja jest zaznaczona na mapie. Z farmy na miejscówkę A idzie się koło 1,5km, a na C koło 1km.

Piotr a co do zabezpieczeń przed wejściem na teren lotniska w tym miejscu to były srogie. Najpierw jeden szlaban, potem brama i jeszcze drugi szlaban - ten co widać na zdjęciu. Wszystkie otwierane na jakieś karty chyba.
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » środa, 01 kwie 2009, 18:56

Ryanem przez Liverpool już teraz nieaktualne. Poza Wizzem jest teoretyczna opcja zerowa dla prawdziwych twardzieli - Ryanem z lotniska na lotnisko przez Dublin (tam nocne stojaki ;-)).
Od rana cały dzień na Ringway'u i w nocy znowu przez Dublin, gdzie następnego dnia jeszcze można poszaleć. :lol:
Niestety toalety w zamku smoka (Ryanaira) muszą być bardzo drogie i chyba od razu wliczone w cenę biletu, bo niezwykle rzadko zdarzają się promocje cenowe w przypadku Dublina.

Fajnie Marcin, że udało Ci się zaliczyć Manchester! Mówiło się w końcu o tym już jesienią... :wink:

Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » środa, 01 kwie 2009, 19:20

sa 2 opcje dotarcia tam, tak jak bylo mowione wczesniej przez Doncaster ale jeszcze zaomnieliscie o Wizzie ktory lata tez do Liverpoolu ;) Takze z dostaniem sie tam nie jest az tak zle!

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » środa, 01 kwie 2009, 19:39

No opcja przez Dublin to rzeczywiście dla twardzieli ;). Naturalnie jest też Wizz do Liverpoolu tak jak mówi Pitex. Nawet godziny lotu są niezłe. Szkoda tylko, że i Liverpool i Doncaster na okres wakacyjny jest raczej drogi. Ciekawe tylko czy to ze względu właśnie na wakacje czy może trzeba jeszcze poczekać na tańsze bilety? Jeszcze wyjdzie na to, że Marka opcja dla twardzieli okaże się najlepsza ;)
Obrazek

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » środa, 01 kwie 2009, 22:25

Wlasnie tak patrze z Londynu elegancko jest pociag z 1 przesiadka, laczny czas podrozy 2:20 tylko ze cena 53 funty. za tyle to do paryza moge pojechac eurostarem:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » środa, 01 kwie 2009, 22:48

Dokładnie. Też patrzyłem na pociągi z Luton ale słabo to cenowo wychodzi... Jak tak patrzę na ceny biletów do UK to widzę, że powroty są znacznie droższe niż loty do UK - czyżby Polacy wracali?
Obrazek


Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości