Royal Air Force Museum-Hendon | Imperial War Museum-Londyn

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Royal Air Force Museum-Hendon | Imperial War Museum-Londyn

Postautor: MontyBL » piątek, 07 sty 2011, 21:39

Cześć,
chciałbym zaprezentować kilka fotek z dwóch muzeów w UK: Royal Air Force w Hendon (sam nie wiem, czy to jeszcze Londyn) i z Imperial War Museum w centrum Londka Zdroju.

Jako ciekawostkę wkleję też Westlanda Merlina, który stacjonował na okręcie HMS Richmond. Była to raczej kilkudniowa atrakcja, która cumowała obok HMS Belfast, niestety na Richmonda wejścia nie było. Swoją drogą, bardzo polecam HMS Belfast, jest to niesamowite muzeum.

Obrazek
ZH832


Dwa dni później było nieco więcej focenia (niestety nie na LHR):

IMPERIAL WAR MUSEUM

Wstęp jest darmowy i na dzień dobry witają nas wszelakie różnorodności: Sherman, T34, V1, He162, Spit, Mustang, Foka190 i dwa płatowce z pierwszej wojny, kiosk U-Boota, dziobek Halifaxa, Lancaster, Mitsubishi Zero i tego typu sprawy. Zwiedzania jest sporo, jedynie podziemia są troche słabo urządzone (ale wyposażone świetnie) i łatwo się tam pogubić i krążyć ciągle w tym samym miejscu.

Obrazek
Big Beautiful Doll

Obrazek
Heniek 162 Volksjager

Obrazek
Spit

Obrazek
RAF Be2

Obrazek
Szczątki Mietka110, którym Rudolf Hess leciał ze swoją tajemniczą misją do Anglii

Z IWM udałem się od razu do RAFM


ROYAL AIR FORCE MUSEUM

No tu jest już "nieco" więcej lotniczych atrakcji, wszystkich maszynek jest coś koło 150, z czego mi udało się sfotografować z 50, na więcej nie starczyło czasu a brak statywu też robił swoje. Kilka przykładowych zdjęć:

Obrazek
Airspeed Oxford

Obrazek
Eurofighter Typhoon

Obrazek
Jedna z moich ulubionych maszyn, Sunderland. Najlepsze jest to, że można sobie go pozwiedzać wewnątrz ;-)

Obrazek
Westland Lysander. Też ciekawa maszyna

Obrazek
Avro Rota

Więcej zdjęć TUTAJ, zapraszam ;-)

Pozdrawiam,
Kornel

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Re: Royal Air Force Museum-Hendon | Imperial War Museum-Lond

Postautor: ravecki » sobota, 08 sty 2011, 20:48

miodzio panie, damy z tego relacje na www nasza :).

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Re: Royal Air Force Museum-Hendon | Imperial War Museum-Lond

Postautor: baku » sobota, 08 sty 2011, 23:22

Przyznam szczerze ze w Imperial War wystawa lotnicza niezrobila na mnie wrazenia, ale pomimo tego bardzo polecam to muzeum ze wzgledu na bardzo bogata i ciekawa wystawe dotyczaca okresu 2 wojny swiatowej i holocaustu.

Dla osob dysponujacych wieksza iloscia czasu, i tez gotowki poniewaz wejscie kosztuje kolo 16 funtow z tego co pamietam polecam IWM ale w Duxford. I to mi przypomina ze trzeba zrobic relacje zna strone z tego muzuem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Re: Royal Air Force Museum-Hendon | Imperial War Museum-Lond

Postautor: ravecki » niedziela, 09 sty 2011, 11:10

baku pisze:Dla osob dysponujacych wieksza iloscia czasu, i tez gotowki poniewaz wejscie kosztuje kolo 16 funtow z tego co pamietam polecam IWM ale w Duxford. I to mi przypomina ze trzeba zrobic relacje zna strone z tego muzuem :)


Od roku 2010 zmienila sie cena biletu na 17,5 funta (ale za to jest w cenie wejscie od razu do muzeum USAF - ktore wczesniej było płatne oddzielnie). i podobnie jak baku mam zaległą relacje z tego muzeum do przygotowania. Co do czasu to najlepiej przyjechac rano i poświęcic cały dzień na zwiedzanie.

kmike
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 07 cze 2007, 12:04

Re: Royal Air Force Museum-Hendon | Imperial War Museum-Lond

Postautor: kmike » piątek, 13 sty 2012, 14:06

Ile kosztuje wstęp do muzemu RAF w Hendon?

Na ile sensowna jest kilkugodzinna wizyta? (planowałem lecieć porannnym wizzairem, wrócić wieczornym ;) )

MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Re: Royal Air Force Museum-Hendon | Imperial War Museum-Lond

Postautor: MontyBL » piątek, 13 sty 2012, 17:35

Z tego co pamiętam to wstęp za zero złotych zero groszy, ale chyba do jakiegoś baraku poza głównym kompleksem był płatny. Moim zdaniem wizyta na jeden dzień jest sensowna, musisz tylko sprawdzić godziny otwarcia i od razu po wylądowaniu jechać do Hendon, bo to jest kawał drogi od lotniska i miasta. Aha, i weź statyw, bo niektóre samoloty stoją w mocno zaciemnionych miejscach!


Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości