Turku Air Show 2011

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Turku Air Show 2011

Postautor: MontyBL » wtorek, 27 gru 2011, 13:25

Cześć,
trzy zdjęcia na początek (co prawda pokazy były miesiąc temu, ale mam problemy z obróbką zdjęć i wolno to wszystko idzie):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W skrócie - w przypadku tanich połączeń wizzair, jak najbardziej można się wybrać na następne edycje. Trzeba jednak rezerwować hotel bardzo blisko lotniska, bo taksówki są dość drogie, jak zresztą cała Finlandia. Ewentualnie można jechać autobusem nr1, który podczas pokazów jeździł bardzo często.
Miasto jest całkiem ładne, i pierwszego dnia zwiedziłem port i muzeum morskie, przy okazji trafiłem na rajd starych samochodów. Później poszedłem do odległego o jakieś kilkaset metrów zamku, który z zewnątrz jakoś okazale nie wygląda, ale w środku jest tyle rzeczy i korytarzy, że po 3,5 godz wyszedłem zmasakrowany ;) Słyszałem tylko huk F18 i Thunderbirdsów wywijających akrobacje nad lotniskiem i żałowałem, że mnie nie ma na lotnisku ;)

Same pokazy były ciekawe, wiadomo, to nie było Zeltweg, ale latali fajnymi maszynami, w tym Border Guard i pokaz ratowania rozbitka, F18, Midnight Hawki, F16 Demo Team i w planach Thunderbirdsy, którzy z powodu deszczu w niedziele, nie mieli pokazu a sami Midnight Hawki zostali przerwani podczas lotów. No niestety, ale pogoda drugiego dnia była paskudna, a podobno i pierwszego dnia dawała się ostro we znaki, ale w mieście nawet czasami słoneczko wychodziło.
Aha, na uwagę zasługuje statyka, podobała mi się: dwie Dakoty, Short Skyvan, Robinsony, Embra Phenom, Casa 295, dwie A10, F18, Hawki, Beechcraft, VIRI, maszyny fińskiej straży graniczneji które później brały udział w lotach, i sporo awionetek - Diamondy, Czesie, Piperki, Cirrusy i masa innych. Część maszyn była od razu przeznaczona do zwiedzania a do niektórych trzeba było się pytać załogi i nie licząc A10, wszyscy się zgadzali na foty kokpitu.
Ogólnie mogę polecić pokazy, było bardzo fajnie, najgorsze jest jednak to, że nie da się przewidzieć pogody, która potrafi trochę namieszać.

UPDATE
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 243
Rejestracja: wtorek, 02 sty 2007, 12:43
Lokalizacja: EPGD/EDDW
Kontaktowanie:

Re: Turku Air Show 2011

Postautor: Paweł » wtorek, 27 gru 2011, 14:23

Kornel ładny dorobek statyki :) i widzę że więcej luzu miałeś niż na pikniku w krakowie. Fotki przednie :D szacuneczek
Pozdrawiam :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rafal
EPGD Spotters
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 15 sty 2007, 22:21
Lokalizacja: GDAŃSK CHEŁM
Kontaktowanie:

Re: Turku Air Show 2011

Postautor: Rafal » wtorek, 27 gru 2011, 17:40

super statyka fajnie się ogląda

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Re: Turku Air Show 2011

Postautor: KubaN » wtorek, 27 gru 2011, 20:26

Fouga Magister kołująca i F18 start szacuneczek! Pozazdrościć :)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Re: Turku Air Show 2011

Postautor: MontyBL » czwartek, 29 gru 2011, 11:42

;)
Tak, generalnie luzu było sporo i można to zaliczyć jako spory plus Turku Airshow 2011. Niestety tylko statyka wyszła mi przyzwoicie, loty mam w większości rozmyte. Ale i tak było nieźle. Jeżeli wizz dalej będzie latać do TKU, to na następną edycję można się wybrać jeszcze raz, ale jeden dzień trzeba przeznaczyć na zwiedzanie miasta, jest sporo atrakcji.


Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości