Mirosławiec 2016

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
Awatar użytkownika
Mori
Posty: 78
Rejestracja: czwartek, 04 lip 2013, 03:23
Lokalizacja: EPMB
Kontaktowanie:

Mirosławiec 2016

Postautor: Mori » poniedziałek, 24 paź 2016, 12:04

Trochę mnie nie było ale to efekt braku czasu na obróbkę zdjęć. Zaliczyłem w tym roku bodajże 7 imprez a w ten weekend dopiero obrobiłem pierwszą fotkę. Słowo ! :)
Metodą "bo tak mi się klikło" na pierwszy ogień poszedł tegoroczny Mirosławiec. Impreza o tyle nietypowa że jedyna w tym roku z dobrą pogodą do focenia :) Pod tym względem rok był masakryczny, albo za dobrze albo, niestety częściej, pogoda do bani.
W Miro latało dużo i ciekawie. Organizacja naprawdę niezła. Podziękowania dla organizatorów za miejscówkę dla press-ek bo takiego fajnego miejsca już dawno nie miałem. Pozdrowienia dla wesołej ekipy spod VIP-owego płota. :)

Trochę śmigieł:

1. Mój ulubieniec czyli Orka w akcji
Obrazek


2.Nie mam pomysłu na kadrowanie więc wrzucam całego
Obrazek

3. Prężenie muskułów
Obrazek

4a. Kaman ustrzelony w ciasnym wirażu, sam nie wiem którą fotkę zachować
Obrazek

4b.
Obrazek

Trochę rur:

5. Iskry w dynamice
Obrazek

6. F-16
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9. Zaczyna być widać te 10 lat użytkowania
Obrazek

10. Malborski Mig-29
Obrazek

11.
Obrazek

12.
Obrazek

13. and last but for sure not least
Obrazek


Wszystko strzelane D7200 + Sigma Sport. Jak widać na obróbce nadal się nie znam :)
Coś tam jeszcze leży na dysku nawet nie przejrzane z tej imprezy więc pewnie na moim www http://mori.com.pl/miroslawiec-2016 dorzucę z czasem więcej.

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Re: Mirosławiec 2016

Postautor: KubaN » poniedziałek, 24 paź 2016, 14:29

Działo się widzę !!! Super fotki!!! :)))
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
Mori
Posty: 78
Rejestracja: czwartek, 04 lip 2013, 03:23
Lokalizacja: EPMB
Kontaktowanie:

Re: Mirosławiec 2016

Postautor: Mori » poniedziałek, 24 paź 2016, 17:33

Fajnie że się podobają.
To pierwsze fotki które obrobiłem z D7200. Musiałem zmienić soft do obróbki. Dotychczas używałem UFRaw+GIMP ale niestety UFRaw nie rozumie NEF-ów z D7200. Póki co wstępnie konwertuję RAW-y nikonowskim Capture NX-D i dopiero potem GIMP-em.
Nadal nie naumiałem się wyrównywać white balance. Efekty nie do końca mi pasują jeśli chodzi o wyrównywanie kolorów pomiędzy kadrami. Muszę się w końcu tego nauczyć :)

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Mirosławiec 2016

Postautor: rafaltrzcinski » poniedziałek, 24 paź 2016, 18:09

O panie kolego ! Moc! Super fotki ! :)

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Re: Mirosławiec 2016

Postautor: KubaN » wtorek, 25 paź 2016, 18:10

Mori pisze:Fajnie że się podobają.
To pierwsze fotki które obrobiłem z D7200. Musiałem zmienić soft do obróbki. Dotychczas używałem UFRaw+GIMP ale niestety UFRaw nie rozumie NEF-ów z D7200. Póki co wstępnie konwertuję RAW-y nikonowskim Capture NX-D i dopiero potem GIMP-em.
Nadal nie naumiałem się wyrównywać white balance. Efekty nie do końca mi pasują jeśli chodzi o wyrównywanie kolorów pomiędzy kadrami. Muszę się w końcu tego nauczyć :)


A czemu RAW a nie JPG? ;)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
Mori
Posty: 78
Rejestracja: czwartek, 04 lip 2013, 03:23
Lokalizacja: EPMB
Kontaktowanie:

Re: Mirosławiec 2016

Postautor: Mori » wtorek, 25 paź 2016, 21:10

Chociażby ze względu na te kolory. RAW daje mi możliwość poeksperymentowania z kolorem i ilością światła. JPG to zdjęcie końcowe, RAW to stan matrycy na moment otwarcia przesłony. Daje możliwość symulowania "co by było gdybym" robił zdjęcie dłużej lub krócej, w pełnym słońcu lub wieczorem przy zachodzie, itp.
Gdybym robił fotki tylko w jpg nie miałbym już prawie możliwości powalczenia z balansem bieli, ekspozycją, itp. Robiąc w NEF-ach uratowałem już niejedno zdjęcie które automatyka aparatu totalnie skopała.
Jak będę obrabiał fotki z Siemirowic to może zapodam fotkę taką jak zrozumiał i naświetlił Nikon i to co potem z tego zrobiłem. Udało mi się tam wkręcić dosłownie na kilka sekund "na pięterko" do kabiny Herkulesa i strzelić kilka zdjęć ale aparat posypał się w kontraście jasnych okien i ciemnych przyrządów pokładowych. Gdy wrzuciłem NEF-a do Capture NX-D wystarczyło kilka ruchów suwaczkami i czarne tablice przyrządów "ożyły" przełącznikami, itp. Mam nadzieję że jak się w końcu zabiorę za te pokazy to o tym nie zapomnę. Jakby mnie skleroza dopadła to przypomnijcie :)

Awatar użytkownika
Mori
Posty: 78
Rejestracja: czwartek, 04 lip 2013, 03:23
Lokalizacja: EPMB
Kontaktowanie:

Re: Mirosławiec 2016

Postautor: Mori » niedziela, 30 paź 2016, 10:02

Jak zwykle na raty. Miałem znowu chwilkę zajrzeć do pozostałych plików z Miro i na szybkiego coś jeszcze obrobić.

14. Smoke on!

Obrazek

15. Mi-24 w mijance

Obrazek

16. Trochę flarexów

Obrazek

Awatar użytkownika
uki
Administrator Forum
Posty: 1017
Rejestracja: środa, 08 mar 2006, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk,Trójmiasto,EPGD
Kontaktowanie:

Re: Mirosławiec 2016

Postautor: uki » niedziela, 30 paź 2016, 19:10

nice !!!
Serdecznie Pozdrawiam
______________________________

Łukasz Marek (EPGD_Spotters)


Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości