MAKC 2019

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
Awatar użytkownika
Mori
Posty: 78
Rejestracja: czwartek, 04 lip 2013, 03:23
Lokalizacja: EPMB
Kontaktowanie:

MAKC 2019

Postautor: Mori » czwartek, 10 paź 2019, 07:45

W tym roku wreszcie zebrałem się w sobie i zrealizowałem jedno z marzeń odkładanych już z 6 lat "na za dwa lata" czyli pojechałem do Moskwy na salon MAKC. Tak szczerze mówiąc to zdjęć za dużo nie porobiłem bo większość czasu spędziłem po oficjalnej stronie pokazów zwiedzając ekspozycje, oglądając statykę, itp. Tylko jeden dzień byłem po drugiej stronie lotniska umożliwiającej skuteczne focenie w locie. Pogoda niestety była okrutnie dobra, niebo prawie całą imprezę idealnie niebieskie, bez najmniejszej chmurki z wielkim słońcem prosto w oczy.

W trakcie wypadu skupiłem się głównie na oglądaniu wszystkiego co tam pokazali. 95% (albo i więcej) maszyn widziałem pierwszy raz na własne oczy więc radocha była. I mówię tu zarówno o tym co latało jak i o ekspozycji naziemnej na którą ściągnęli tradycyjnie różne starocie powyciągane z krzaczorów z moim ulubionym Miasiczewem Atlant na czele. Było tam sporo białych kruków: Atlant (wyprodukowano 2 szt.), Bierkut (1 szt.) MiG 1.44 (1 szt.), stojący na wjeździe na lotnisko Ił-102 (2 szt.) itp.

Wrzucam garść z tego co już obrobiłem ale po prawdzie dużo więcej odmiennych kadrów w takiej jakości to już za bardzo nie mam. Reszta bardzo podobna.

1. Su-30 to co one wyrabiają w locie przechodzi ludzkie pojęcie. Człowiek widzi jak robią nimi fikołki (!) ale i tak oczom nie wierzy ...

Obrazek

2.

Obrazek

3.

Obrazek

4.

Obrazek

5.

Obrazek

6.

Obrazek

7. Jakość taka sobie ale moment zacny. Chmurki były tylko pierwszego dnia rano. Formacja wpadłą w chmurę i dosłownie pociągnęła ją za sobą ...

Obrazek

8. Piękna maszyna w locie, zadziwiająca zwrotna i pełna gracji

Obrazek

9.

Obrazek

10. Migoś który zgubił w locie kawałek płata :shock: http://www.forum.epgd.com.pl/viewtopic.php?f=6&t=5370

Obrazek

11. Latający czołg. Ka-52 niestety mimo prób jakoś mi nie wyszedł. Nawet jak był ostry to słońce zabijało kontrast, itp.

Obrazek

12. Trzy dni polowałem żeby sfocić go bez tłumu oblegających go ludzi.

Obrazek

13. Striżi na MiG-ach 29

Obrazek

14.

Obrazek

Wszystko w locie tradycyjnie robione budżetowym combo D7200 + Sigma 150-600 Sport. Statyki Sigma 18-35. Miłośników pełnej rozdzielczości odsyłam tradycyjnie na https://500px.com/boguckimarcin .

Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości