Ferte-Alais 2006

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
Awatar użytkownika
muflon
Posty: 80
Rejestracja: środa, 08 lis 2006, 14:57
Lokalizacja: LSZH
Kontaktowanie:

Ferte-Alais 2006

Postautor: muflon » piątek, 17 lis 2006, 11:00

Pisałem coś niedawno o imprezach, które trzeba zobaczyć co najmniej raz w życiu.... Jeśli miałbym wybrać ze wszystkiego, co odwiedziłem w tym roku jeden, jedyny airshow - to nie byłby to RIAT, ani nawet Axalp - ale właśnie Ferte-Alais.

Klimat, klimat, klimat - to chyba najlepsze podsumowanie :) Wspaniały komentarz Bernarda Chabberta (ten sam co w Duxford, ale tutaj w oryginale, można powiedzieć "na swoich własnych śmieciach"), wspaniały sprzęt, praktycznie 100% samolotów w powietrzu, pokazy walki samolotów z I i II wojny światowej, w formacjach dochodzących w porywach do kilkunastu maszyn, realistyczne wybuchy bomb, a na sam koniec dwanaście maszyn klasy T-6, T-28 itp., pięknie pomalowanych, startujących jeden po drugim na półgodzinne demo.

Wszystko to (heh, jednak zboczony jestem ;-)) do obserwacji i sfocenia w idealnych warunkach - słońce za plecami, dość blisko pasa, żadnych przeszkadzajek.... aaargh, aż mnie nosi jak sobie przypomnę ;-) Mówię Wam - nie pytać, jechać. I nauczyć się francuskiego ;-) bo warto, choćby tylko dla posłuchania komentarza na tej jednej imprezie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
muflon
Posty: 80
Rejestracja: środa, 08 lis 2006, 14:57
Lokalizacja: LSZH
Kontaktowanie:

Postautor: muflon » piątek, 17 lis 2006, 11:00

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej: http://photosite.pl/aviation/ferte06/ I tym razem wyjątkowo :) zachęcam do obejrzenia całości, bo jest tam naprawdę wielki kawał historii.

Awatar użytkownika
Persy
Posty: 106
Rejestracja: środa, 19 kwie 2006, 20:56
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Persy » piątek, 17 lis 2006, 11:16

O w mordę jeża! :D

U nas jak by gdzieś na jakiś pokazach było 10% tego sprzętu to już by to był chyba najciekawszy AirShow w historii...
+ A.net + JP +

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » piątek, 17 lis 2006, 23:22

Extra klimat... zamierzasz kiedyś jechać do Richmond? A raczej lecieć ;-) Zabrał bym się :P
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
muflon
Posty: 80
Rejestracja: środa, 08 lis 2006, 14:57
Lokalizacja: LSZH
Kontaktowanie:

Postautor: muflon » sobota, 18 lis 2006, 01:08

KubaN pisze:Extra klimat... zamierzasz kiedyś jechać do Richmond? A raczej lecieć ;-) Zabrał bym się :P

Richmond? To są te słynne pokazy trwające tydzień non-stop? :-D Ja się za wielką wodę nie mam zamiaru wybrać tak długo, jak trzeba żebrać o wizę.


Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości