Trasa lądowania nad Gdańskiem Osowa?

...ciekawostki związane z polskimi lotniskami
Zdzisiu

Trasa lądowania nad Gdańskiem Osowa?

Postautor: Zdzisiu » środa, 16 sty 2008, 21:23

Witam szanownych forumowiczów. Mam do was pytanie. Dziś usłyszałem od znajomego, że nad Gdańskiem Osową ma przebiegać trasa podchodzących do lądowania (lub startujących, nie wiedział) samolotów. Czy ktoś może potwierdzić te informacje?

Nie wiem czy chodziło o lotnisko w Rębiechowie czy o te na Babich Dołach. Patrząc na zdjęcie satelitarne nie widzę możliwości aby samoloty lądujące lub startujące w Rębiechowie mogły przelatywać nad Osową. To samo w Babich Dołach. Niestety znawcą nie jestem.

Proszę Was o rozwianie moich wątpliwości.

A_Gd

Postautor: A_Gd » środa, 16 sty 2008, 21:52

Może drugi pas na EPGD :mrgreen:

Awatar użytkownika
kornikgdansk
Posty: 447
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2007, 22:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: kornikgdansk » środa, 16 sty 2008, 23:27

super -z tarasu będę focił - na razie tylko straż graniczna sobie lata 8)

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Re: Trasa lądowania nad Gdańskiem Osowa?

Postautor: LAPA » czwartek, 17 sty 2008, 01:48

Zdzisiu pisze:Witam szanownych forumowiczów. Mam do was pytanie. Dziś usłyszałem od znajomego, że nad Gdańskiem Osową ma przebiegać trasa podchodzących do lądowania (lub startujących, nie wiedział) samolotów. Czy ktoś może potwierdzić te informacje?

Nie wiem czy chodziło o lotnisko w Rębiechowie czy o te na Babich Dołach. Patrząc na zdjęcie satelitarne nie widzę możliwości aby samoloty lądujące lub startujące w Rębiechowie mogły przelatywać nad Osową. To samo w Babich Dołach. Niestety znawcą nie jestem.

Proszę Was o rozwianie moich wątpliwości.


jezeli VFR to jak najbardziej, osowa to punkt november (N - od north), a wiec polnocny punkt dolotowy do lotniska w lotach vfr
Pozdrawiam
LAPA

---=== www.talh.pl ===---

Awatar użytkownika
Persy
Posty: 106
Rejestracja: środa, 19 kwie 2006, 20:56
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Persy » czwartek, 17 sty 2008, 08:21

Jeden samolot przeleciał nad Osową a mieszkańcy pewnie już zawiązują Komitet Przeciwlotniczy :roll:
+ A.net + JP +

Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » czwartek, 17 sty 2008, 15:14

nad olsowa bardzo czesto podchadza samoloty lecace z Norwegii i Szwecji!! W SZCZEGOLNOSCI wIZZ I nORWREG

tomie_fra

Postautor: tomie_fra » czwartek, 30 paź 2008, 15:43

A czy trasa ladowania nie odbywa sie od strony Tczewa wzdluz pasa nadmorskiego??? Ladowalem ostatnio RYANAIR i raczej ta trasa ono przebiegalo. Starty sa w druga strone, wlasnie na osowe, przynajmniej to udalo mi sie okreslic...

Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » czwartek, 30 paź 2008, 18:27

zależny skąd leci samolot i jakie panują warunki na lotnisku

Nad Osowa dość często lata Wizz ze Sztokholmu, Oslo i Malmo, czasami zdarza się Norweg lecący z Oslo.

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » czwartek, 30 paź 2008, 19:04

a mniej wiecej znad Tczewa ATRki smigaja jak dostaja direct GDA z wawy
Pozdrawiam

LAPA



---=== www.talh.pl ===---

tomie_fra

Postautor: tomie_fra » piątek, 31 paź 2008, 16:52

Z tego co wiem, ladowania zalezne sa od kierunku wiatru, lecz trasa ladowania RYANAIR z Frankfurtu Hahn powinna lezec moim zdaniem wlasciwie z drugiej strony lotniska. Nie czulem, aby samolot zakrecal nacelowujac od Tczewa na pas startowy. Luk chyba musial byc bardzo delikatny i dlugi, a przechyl samolotu w ogole nie odczuwalny...

omd
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 04 gru 2006, 11:41
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: omd » piątek, 07 lis 2008, 22:58

tomie_fra pisze:Z tego co wiem, ladowania zalezne sa od kierunku wiatru, lecz trasa ladowania RYANAIR z Frankfurtu Hahn powinna lezec moim zdaniem wlasciwie z drugiej strony lotniska. Nie czulem, aby samolot zakrecal nacelowujac od Tczewa na pas startowy. Luk chyba musial byc bardzo delikatny i dlugi, a przechyl samolotu w ogole nie odczuwalny...


- Ryanair - zwykle - przynajmniej 3 razy jak leciałem :lol: - leci z kierunku Tczewa w kierunku Portu Północnego i w okolicy Rafinerii skręca na Rębiechowo

- Natomiast nad Osową lata WizzAir wg mnie startujący i lecący nad Osową znad Wrzeszcza w kierunku północno zachodnim.

WojtekGda
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 28 sie 2008, 01:36

Postautor: WojtekGda » sobota, 08 lis 2008, 17:10

Jeśli chodzi o Ryanaira , to lata dziwnie powiem szczerze , ja tak samo jak kolega nie czułem żadnego przechyłu i tak jak powiedział musi on być bardzo długi i łagodny , hmm jeśli chodzi o zawracanie nad Rafinerią identycznie lata samolot LOT-u z Frankfurtu , też robi nawrotkę nad Rafinerią , wydaje mi sie że ścieżka lądowania musi być taka sama w końcu muszą trafić na ILS
, po prostu zależy to z jakiego kierunku leci samolot


Wróć do „Lotniska w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość