Pierwsza lustrzanka :)

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
Awatar użytkownika
Alfredo
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 18 wrz 2012, 08:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwsza lustrzanka :)

Postautor: Alfredo » środa, 19 wrz 2012, 08:39

Witam.
Odświeżam wątek, bo też chciałbym Was prosić o poradę w wyborze sprzętu, a właściwie w jego zaopiniowaniu. Wpadła mi w oko lustrzanka alfa A200, na allegro jest zestaw z obiektywem 18-70 f3, 5-5, 6 za 1400 zł, a większym budżetem niestety nie dysponuję. Czy Waszym zdaniem jest to dobra cena za ten sprzęt? I czy w ogóle jest on wart zakupu? Jestem oczywiście początkujący i aparat ma mi w dużej mierze służyć do rozwoju umiejętności, a z drugiej strony nie chciałbym kupować czegoś, co zaraz przestanie mi wystarczać. Będę wdzięczny za pomoc.
nom nom nom ;3

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza lustrzanka :)

Postautor: STRU$ » środa, 19 wrz 2012, 09:13

Nie miałem do czynienia z aparatami sony, wiec wypowiem się tylko o ogniskowej obiektywu. 18-70 będzie dobry tylko do bliskich kadrów zdjęć nocnych.
Do robienia zdjęć z górki powinieneś mieć przynajmniej te 200mm. Odnośnie Sony pewnie Bartek napisze coś więcej.
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza lustrzanka :)

Postautor: Blink » środa, 19 wrz 2012, 11:22

Sam jestem ciekaw co napisze o tym Sony :mrgreen:
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza lustrzanka :)

Postautor: Bartek » środa, 19 wrz 2012, 16:32

Haha, czuje sie wywołany do tablicy.

Co do Sonego tego typu to odradzam. Stara matryca CCD i słaby autofocus, sprawiają ze dzisiejsze kompakty są znacznie lepsze od A200.

Jezeli juz wogole wchodzic w półke Sonego to model a77, a65, ew a57 jako typowy amator, z tym że to już większa półka cenowa, bo ceny za podstawowy zestaw zaczynają się od 2999zł (nowy aparat). Aparaty tej klasy oferują znacznie lepszą matryce, lepszy autofocus (12klatek na sekundę to rzadko kiedy można zobaczyć w średniej klasy Canonach i Nikonach), a jesli bedziesz używać aparat nie tylko do spottingu to Sonego są najlepszymi multimedialnymi aparatami dostępnymi na rynku, jesli chodzi o lustra. W żadnych Nikonie czy Canonie nie znajdziemy tak działającej funkcji Live view z zachowaniem serii zdjęc !!!, nie znajdziemy tak prosto działającego filmowania Ful HD (przypomne tylko że w Nikonie czy Canonie sterowanie ostrością podczas filmowania powinno odbywać się manualnie, gdyż dźwięk silnika AF rejestrowany jest przez wbudowany mikrofon), funkcja panoramowania oraz zdjęć 3D i wiele wiele innych.

Do celów typowo amatorskich, dla poważniejszej zabawy niż fotografowanie kompaktem jak to zazwyczaj bywa, polecam system Sonego, jest tańszy w rozbudowie, oferuje więcej funkcji i ma bardzo szybko i sprawnie działający serwis (podobnie zresztą jak Canon).

Jezeli chodzi o kwotę którą mamy do wydania....zarejestruj sie na canon.board i tam w dziale gielda ostatnio widziałem całkiem fajną ofertę dotyczącą Canona 40D. Nikona czy Sonego w tych pieniążkach odradzam.
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości